• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15998 - تاریخ انتشار : شنبه 25 مهر 1394 - ساعت: 13:36

چاپ
درآمد شهرداری از محل ساخت و ساز بسیار کم شده است/ مردم عوارض شهردرای را پرداخت کنند

رئیس شورای شهر سورک:

درآمد شهرداری از محل ساخت و ساز بسیار کم شده است/ مردم عوارض شهردرای را پرداخت کنند


رئیس شورای شهر سورک گفت: به‌دلیل ساخت و ساز کم در شهر سورک، درآمد شهرداری از محل کمیسیون ماده 100 به شدت کاهش پیدا کرده است.

به گزارش میانخبر، غفار وفایی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر با بیان اینکه درآمد شهرداری از محل ساخت و ساز در شهر کم شده است، اظهار کرد: به‌دلیل ساخت و ساز کم در شهر سورک، درآمد شهرداری از محل کمیسیون ماده 100 به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: چون اغلب مردم کشاورز هستند و توان پرداخت را به صورت یکجا ندارند سعی می‌کنند در کمیسیون بعدی حالت تقسیط یدا کند.

رئیس شورای شهر سورک خاطرنشان کرد: به‌همین دلیل مجبور به پیگیری و دریافت اعتبارات خاص هستیم که با پیگیری شهردار و اعضای شورای شهر دریافت می‌شود.

وفایی اضافه کرد: بودجه شهرداری سورک اگر کاملا تخصیص پیدا کند 4 میلیارد تومان است که در مقایسه با شهرهای هم‌جوار مانند ساری که 400 میلیارد است قابل مقایسه نیست و با این درآمد اندک باید حقوق کارکنان را هم پرداخت کنیم.

وی اذعان کرد: کل عوارض سالانه زباله شهرداری 30 میلیون بیشتر نیست و بین این مبلغ، مقدار اندکی که سهم هر خانواده می‌شود را مردم پراخت نمی‌کنند که ما بتوانیم به کارهای شهر برسیم.

وفایی با بیان اینکه در گذشته بانک مسکن اقدام به دادن وام مسکن به متقاضیان می‌کرد، افزود: به‌همین دلیل بسیاری از مردم به‌خصوص جوانان اقدام به ساخت منزل مسکونی کرده بودند که این باعث افزایش درآمد شهرداری شده بود.

این عضو شورای شهر سورک گفت: یک پرونده از شهر ساری برای صدور رای به شهرداری سورک آمد که بیش از 120 میلیون جریمه شد این درحالی است که کل درآمد شهردای سورک در یک سال از محل کمیسیون ماده 100 این مقدار می‌شود.

وفایی در پایان با اشاره به عقب نشینی‌های سطح شهر، اذعان کرد: عقب نشینی‌ها همچنان ادامه دارد و همچنین در حال آسفالت بعضی از خیابان‌ها هستیم که دچار مشکلات عمده‌ای بودند.دیدگاه شما در مورد : درآمد شهرداری از محل ساخت و ساز بسیار کم شده است/ مردم عوارض شهردرای را پرداخت کنند

درآمد شهرداری از محل ساخت و ساز بسیار کم شده است/ مردم عوارض شهردرای را پرداخت کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ