• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 16069 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 مهر 1394 - ساعت: 13:05

چاپ
امر به معروف و نهی از منکر فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) بوده است

امام جمعه میاندورود:

امر به معروف و نهی از منکر فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) بوده است


امام جمعه میاندورود گفت: امر به معروف و نهی از منکر فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) بوده است و ما باید امروز همان راه را ادامه دهیم.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام رضا محمدنسب در جمع عزاداران نیروهای مسلح شهرستان میاندورود با بیان اینکه اولین مسئولیتی که امام حسین(ع) برعهده حضرت ابوالفضل العباس(ع) گذاشت سقای اهل بیت بود، اظهار کرد: دومین مسئولیت آن حضرت علمدار قافله سالار شهیدان بود.

وی با اشاره به جایگاه بالای حضرت ابوالفضل العباس(ع)، افزود: امام صادق(ع) فرمودند" فردای قیامت تمام شهدای کربلا به مقام و جایگاه قمر بنی هاشم قبطه می‌خورند".

امام جمعه میاندورود خاطرنشان کرد: از امام صادق(ع) سوال شد که ویژگی حضرت ابوالفضل العباس(ع) چه بوده است که امام صادق(ع) نافذالبصیره بودن، آگاهی و بینش بالا و مطیع امام بودن را از ویژگی های مهم آن حضرت برشمرد.

محمدنسب بیان کرد: اطاعت آن حضرت فقط به این صورت نبود که دستوری از ولی امر و امام جامعه اسلامی رسیده باشد بلکه از حال امام باخبر است و از امام پیروی می‌کند که نمونه‌اش لب شریعه است که به کنار آب می‌رود ولی آب نمی‌نوشد.

وی با بیان اینکه حضرت عباس(ع) نافذالبصیره بود، تصریح کرد: وقتی دست مبارکش از بدن جدا می‌شود حماسه‌ای که به‌وجود می‌آورد دلیل بر نافذالبصیره بودن است.

امام جمعه میاندورود اضافه کرد: در این ایام عاشورا حسینی وظیفه داریم از این واقع درس بگیریم، بصیرت افزایی کنیم، بینش و آگاهی خود را بیشتر کرده و اطاعت از ولی‌فقیه و مقابله با ظلم‌ستیزی در سرلوحه کار ما باشد.

محمدنسب در پایان تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) بوده است و ما باید امروز همان راه را ادامه دهیم.



دیدگاه شما در مورد : امر به معروف و نهی از منکر فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) بوده است

امر به معروف و نهی از منکر فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) بوده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ