• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 16082 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 مهر 1394 - ساعت: 13:47

چاپ
کشوری که تحت سیطره استکبار باشد نمی‌تواند دین را در جامعه اجرا کند

آیت الله سیفی در یادواره شهدای روستای بیشه‌سر؛

کشوری که تحت سیطره استکبار باشد نمی‌تواند دین را در جامعه اجرا کند


آیت الله سیفی گفت: کشوری که تحت کنترل و سیطره آمریکا و سران استکبار باشد اصلا نمی‌تواند دین را در میان جامعه اجرا کند.

به گزارش میانخبر، آیت الله سیفی در مراسم یادواره شهدای روستای بیشه سر با بیان اینکه جریانی که در جامعه سیدالشهدا بود دو جریان طاغوت و جریان حق بود، گفت: جریان حق می‌گفت که باید نهی از منکر و حدود الهی را در جامعه اجرا کرد و دستورات اسلام در جامعه اجرا شود.

وی افزود: کار در زمان سیدالشهدا به جایی رسید که اگر امام حسین(ع) قیام نمی‌کرد طاغوت جریان باطل را آنچنان توسعه می‌داد که دیگر آثاری از جریان حق الهی در میان جامعه باقی نماند.

مدرس حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: امروز رهبری، بسیجیان و امت حزب الله بیدارند و هرگز اجازه نمی‌دهند که جریان باطل در مقابل جریان حق بایستد و در میان جامعه نفوذ پیدا کند.

سیفی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) قیامش برای مبارزه با طاغوت بود، تصریح کرد: امام خمینی(ره) نیز در زمان حکم تنفیذ مقام معظم هبری فرموند" من این منسب ریاست جمهوری شما را به‌عنوان ولی امر مسلمین تنفیذ می‌کنم که در غیر این صورت در حکم طاغوت هستید".

وی اضافه کرد: کسی که ولی امر مسلمین است و از جانب پروردگار این اختیار و ولایت را دارد و حکم او حکم امام زمان و تکلیف‌آور باشد او فقط فقیه جامع که نائب امام عصر است و این امامت شرعی او را امام صادق(ع) امضا و اعطا فرمود، لذا امام و رهبری تنفیذی که به مناسب مختلف می‎‌دهند، این تنفیذ ولی امر و فقیه عادل است که به این مناسب مشروعیت می‌بخشد.

سیفی بیان کرد: امام حسین(ع) هرگز به این مناسب منسب‌داران یزید هیچ‌گونه تنفیذی نکرد و می‌خواست بفهماند که هیچ ارتباطی با خدا، دین اسلام و احکام الهی ندارد و مبارزه با طاغوت معنی‌اش این است.

وی افزود: بلاخره انبیا الهی آمدند و ائمه معصومین و فقها و علما آمدند که احکام الهی را در زمین جاری کنند و احکام الهی را بر همه انبیا و خواست‌های خود و دیگران مقدم کنند، این نظام مقدس جمهوری اسلامی است چه آمریکا خوشش بیاید چه نیاید.

جانباز هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه آیا فرق حکومت اسلامی ما با سایر حکومت‌ها در این است که به آن نقطه اوج اقتصاد نرسیده و نسبت به سایر حکومت‌ها عقب است و به آن نقطه اوج تمدن نرسیده است، خاطرنشان کرد: روزی که جمهوری اسلامی در اوج نقطه اقتصاد دنیا قرار گیرد و یا در قدرت نظامی در اوج قرار گیرد آیا هدفی که این نظام مقدس دارد، پیامبر و امام داشتند و خدا خواسته که آن هدف را محقق کنیم این است.

وی ادامه داد: اگر در اوج قله تمدن و بالاترین قدرت سیاسی و اقتصادی دنیا قرار بگیریم اما نتوانیم حدود الهی و احکام الهی را اجرا کنیم به هدف رسول الله نزدیک نشدیم.

آیت الله سیفی تصریح کرد: فرق حکومت ما با سایر حکومت‌ها در یک چیز است و آن چیزی که این نظام مقدس را ممتاز می‌کند، احکام الهی را اجرا کردن، رنگ خدایی داشتن و معروف را معروف جلوه دادن است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: آنچه که ما از مکتب امام حسین(ع) می‌آموزیم این است که مهمتر از هر مهمی دین خدا باشد نه اینکه امنیت اقتصادی را فدای امنیت ملی کنیم و یا امنیت ملی را فدای امنیت اقتصادی کنیم.

وی تاکید کرد: کشوری که تحت کنترل و سیطره آمریکا و سران استکبار باشد اصلا نمی‌تواند دین را در میان جامعه اجرا کند.

سیفی تصریح کرد: مهم این است که ولی امر موظف است طبق دستور الهی در درجه اول در نظام اسلامی این قدرت بازدارنده و این امنیت را در مقابل ظلم‌های کفار ایجاد کند.

این استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: قرآن می‌فرماید پروردگار در شریعت اسلام هرگز قانونی که موجب شود کفار ذره‌ای سلطه بر مومنان پیدا کنند آن قانون را امضا نکرده است، بنابراین مواظب باشیم که امروز مشکل اصلی ما این است که آمریکا و اسرائیل و استکبار می‌خواهند قدرت مسلمین را مهار کنند و تحت سیطره خود قرار دهند.مطالب مرتبط با : کشوری که تحت سیطره استکبار باشد نمی‌تواند دین را در جامعه اجرا کند
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • چهار شنبه 06 آبان 1394 - 11:49 ولایتی

    فقیه مجاهد آیت الله سیفی از افتخارات مازندران است

    پاسخ به نظر
    + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : کشوری که تحت سیطره استکبار باشد نمی‌تواند دین را در جامعه اجرا کند

کشوری که تحت سیطره استکبار باشد نمی‌تواند دین را در جامعه اجرا کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ