• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 16083 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 مهر 1394 - ساعت: 14:02

چاپ
یاران امام حسین(ع) وفای به عهد داشتند/ غدیر و عاشورا دو بال بعثت هستند

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود در جمع عزاداران تکیه پایین سورک؛

یاران امام حسین(ع) وفای به عهد داشتند/ غدیر و عاشورا دو بال بعثت هستند


دادستان عمومی و انقلاب میاندورود در جمع عزاداران تکیه پایین سورک گفت: یاران امام حسین(ع) وفای به عهد داشتند و یاران امام زمان هم باید وفای به عهد کنند.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی در جمع عزاداران تکیه پایین شهر سورک با بیان اینکه هر چه داریم از مکتب امام حسین(ع) است، اظهار کرد: قیام امام حسین(ع) 1400 سال پیش بوده است اما آثار آن همچنان باقی است.

وی با اشاره به اینکه اصل اسلام با بعثت آغاز شده است، افزود: غدیر و عاشورا دو بال بعثت هستند.

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود خاطرنشان کرد: مردم ایران هر دو بال بعثت را قبول دارند اما هر مسلمانی که این دو بال را قبول نداشته باشد باید در اسلام او شک کرد.

ملاکریمی بیان کرد: اسلام کشورهای حوزه خلیج فارس، اسلام داعش و کشورهای دیگر را ببینید، آنها بعثت را قبول دارند اما آن دو بال را قبول ندارند.

وی تصریح کرد: به‌همین دلیل آمریکا خیلی زود با چنین اسلامی عقد اخوت می‌بندند و چون ایران این دو بال را دارد با ایران نمی‌توانند عقد اخوت ببندد.

این مسئول قضایی در ادامه گفت: وقتی عاشورا را قبول نداشته باشند می‌شود اسلام آمریکایی که با گردن زدن، سربریدن، با جنایت و ظلم و تحقیر کردن کشورهای مظلوم می‌سازد.

ملاکریمی اضافه کرد: وظیفه ما که واقعه عاشورا را ندیدیم ولی در عصر مهدویت هستیم باید ببینیم چه ارتباطی بین قیام سیدالشهدا با امروز وجود دارد.

وی با بیان اینکه اگر نتوانستیم در کربلا باشیم در عصر امام زمان هم می‌توانیم یار امام باشیم، افزود: یار امام زمان(عج) باید مطیع اسلام و امام باشد.

حجت الاسلام ملاکریمی گفت: یاران امام حسین(ع) وفای به عهد داشتند و یاران امام زمان هم باید وفای به عهد کنند، نماز، روزه بجا بیاورند، حرام پیامبر را حرام بدانند و ثابت قدم در دین باشند نه اینکه هر روز هر جهت باد می‌وزد باشیم.

دادستان میاندورود خاطرنشان کرد: کشور ترکیه نان به نرخ روز می‌خورد و سیاست‌های خود را هر روز تغییر می‌دهد و این می‌شود دینداری فصلی؛ اگر ادعای مهدویت و ظهور داریم باید وفای به عهد داشته و ثابت قدم باشیم.

ملاکریمی در پایان بیان کرد: عزاداری مردم سورک زبانزد مردم استان و حتی کشور است که درب خانه خود را در روز عاشورا باز می‌کنند و از عزاداران پذیرایی می‌کنند، نکند عزادار اباعبدالله الحسین کار غیر شرعی انجام دهد که باعث خدشه‌دار شدن این عزاداری شود.دیدگاه شما در مورد : یاران امام حسین(ع) وفای به عهد داشتند/ غدیر و عاشورا دو بال بعثت هستند

یاران امام حسین(ع) وفای به عهد داشتند/ غدیر و عاشورا دو بال بعثت هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ