• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 16194 - تاریخ انتشار : جمعه 08 آبان 1394 - ساعت: 20:04

چاپ
دولت‌ها کمتر به مقوله فرهنگی پرداختند/ 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

امام جمعه موقت میاندورود:

دولت‌ها کمتر به مقوله فرهنگی پرداختند/ 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی


امام جمعه موقت میاندورود گفت: در بحث فرهنگ عمومی همه دولت‌ها گفتند که مهمترین موضوع، موضوع فرهنگی است، اما واقعا کمتر به این مقوله توجه شده است.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام سیدجعفر علوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر سورک با اشاره به هشتم آبان و سالروز شهادت شهید فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی، اظهار کرد: حسین فهمیده همان کسی است که امام(ره) فرمودند او رهبر ما است.

وی افزود: یک جوان 13 ساله باور، ایمان و اعتقادش به جایی رسید که این چنین فداکاری می‌کند که نامش برای همیشه جاودانه بماند.

امام جمعه موقت میاندورود با بیان اینکه حضرت آقا وظیفه جوانان و نوجوانان را تحصیل، تحصیل و ورزش دانستند، خاطرنشان کرد: این سخن حضرت آقا یعنی اینکه جوانان و نوجوانان، هم جانشان را قوی کنند و هم جسمشان را سالم نگه دارند.

بهترین مامن جوانان بسیج است

علوی بیان کرد: در شرایطی که ما در معرض خطرهای فراوان از سوی دشمنان برای استحاله کردن جوانان و بیرون کردن ایمان از درون و باطن کودکانمان قرار داریم، بهترین مامن بسیج است.

وی تصریح کرد: همان‌طور که امام(ره) فرمودند" بسیج مدرسه عشق است" باید به آن توجه کنیم.

مردم قدر علما و روحانیون خط ولایت را بدانند

خطیب جمعه میاندورود با اشاره به شهادت شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی، اضافه کرد: دشمن بعد از پیروزی انقلاب تصمیم گرفت برای شکست انقلاب یاران امام را از بین ببرد.

علوی تاکید کرد: مردم قدر علما و روحانیت در خط ولایت را بدانند، چرا که آنها بودند که بعد از غیبت کبری امام زمان(عج) مکتب اسلام را تا به امروز به ما رساندند.

وی همچنین با اشاره به 14 آبان و روز فرهنگ عمومی، اظهار کرد: در بحث فرهنگ عمومی همه دولت‌ها گفتند که مهمترین موضوع، موضوع فرهنگی است، اما واقعا کمتر به این مقوله توجه شده است.

سید جعفر علوی با تاکید بر اینکه حضرت آقا مستمرا شبیه خون، هجمه و نفوذ فرهنگی را تذکر می‌دهد، گفت: همه ما باید مواظب خطرات مسیر باشیم.

امام جمعه موقت میاندورود با اشاره به هفته پدافند غیرعامل، خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل یعنی مسئولان باید جامعه و مردم ما چه شهری و چه روستایی را آنچنان تعلیم دهند که در هیچ حادثه‌ای مردم با مشکل روبرو نشوند.

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

وی با بیان اینکه در تقویم انقلاب، 13 آبان چندین حادثه را به خود دیده است، تصریح کرد: یکی از این حوادث تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

علوی افزود: در این روز دانشجویان مسلمان پیرو خط امام لانه جاسوسی را تسخیر کردند که امام آن را انقلاب دوم تعبیر کردند.

خطیب جمعه شهر سورک، گفت: افرادی بعد از این اتفاق، از اقدام خود پشیمان شدند و این افتخار را از خود پاک کردند و یا مرعوب غرب شدند و اظهار پشیمانی کردند.

هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید

وی با اشاره به سخنان امام که فرمودند "هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید"، اظهار کرد: بعضی از خواص امروز می‌گویند، امام اواخر با این شعار میانه نداشت و نمی‌دانیم این حرف را از کجا می‌آورند.

علوی تاکید کرد: امام دشمن اصلی اسلام، قرآن و دین را استکبار، آمریکا و اسرائیل می‌دانست و آمریکا را دشمن اصلی و اول و خون‌خوار ایران اسلامی دانست.

امام جمعه موقت میاندورود خاطرنشان کرد: دنیا و مردم ما بدانند که ملت ایران و نظام مقدس، ولایت و پیرو ولایت هیچ‌گاه و در هیچ شرایطی با آمریکا کنار نخواهد آمد و این چیزی است که ما از امام حسین(ع) آموختیم.مطالب مرتبط با : دولت‌ها کمتر به مقوله فرهنگی پرداختند/ 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی
دیدگاه شما در مورد : دولت‌ها کمتر به مقوله فرهنگی پرداختند/ 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

دولت‌ها کمتر به مقوله فرهنگی پرداختند/ 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ