• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 16630 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 آبان 1394 - ساعت: 17:44

چاپ
دوباره کاری یا اتمام در زمان مقرر!؟

دوباره کاری یا اتمام در زمان مقرر!؟


یکی از مواردی که همیشه مورد انتقاد اقشار مختلف مردم جامعه بوده، دوباره کاری و صرف هزینه اضافه برای انجام پروژه‌ها از سوی مسئولان بوده است.

به گزارش میانخبر، روستاهای بالادست میاندورود با مشکلات و کمبودهای زیادی روبرو هستند، نداشتن آب شرب کافی، جاده دسترسی مناسب، خانه‌های بهداشت، مدرسه و موارد دیگر از جمله کمبودها و مشکلات این روستاها است که باعث مهاجرت ساکنین آن به شهرها شده است.

یکی از مواردی که رونق در این روستاها را با کندی پیش می‌برد نداشتن جاده ارتباطی مناسب است که از وضعیت خوبی برخوردار نیست.

روستاهای بالادست بیش از 30 کیلومتر جاده خاکی داشتند که با آسفالت شدن 5 کیومتر از این مسیر، رفت و آمد در این جاده کمی آسان‌تر شده بود.

فرماندار میاندورود در سال گذشته از تخصیص اعتبار 500 میلیونی برای آسفالت این مسیر خبر داده بود و با رایزنی نمایندگان مجلس و حضور معاون وزیر راه و بازدید از این مسیر مقرر شد مبلغ یک میلیارد برای آسفالت آن از محل راه روستایی تخصیص پیدا کند.

براساس رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شد 6 کیلومتر از این مسیر آسفالت شود و امروز با پایان فصل بهار و تابستان که فصل مناسب برای آسفالت جاده بودند تنها سه کیلومتر از این مسیر آسفالت شد و معلوم نیست آسفالت بقیه مسیر چه خواهد شد.

البته زیرسازی‌های سه کیلومتر باقی مانده انجام شده است که با وجود فصل‌های پیش رو قطعا با بارندگی و بارش برف این زیرسازی‌ها که هزینه‌های زیادی برای آن انجام شده است از بین خواهد رفت.

فرماندار میاندورود همچنین ار تخصیص اعتبار 500 میلیونی برای سال آینده آسفالت این مسیر خبر داده است در حالی است که قول سال قبلش کاملا اجرا نشد و هنوز معلوم نیست آیا این قول‌ها به سرانجام خواهد رسید یا هر کدام نصفه و نیمه انجام می‌شوند.

در همین رابطه عمران فلاحی مسئول نمایندگی اداره راه و شهرسازی میاندورود در گفت‌وگویی، اظهار کرد: طبق قرارداد ما با پیمانکار، آسفالت این مسیر باید تا پایان فروردین 95 به پایان برسد.

وی همچنین درباره زیرسازی‌های انجام شده و ورود به فصل سرما، بیان کرد: به‌دلیل ورود به فصل سرما و بارندگی قطعا زیرسازی‌ها دچار مشکل شده و ادامه کار آسفالت به‌درستی پیش نخواهد رفت.

طبق گفته مسئول راه و شهرسازی میاندورود پیمانکار باید تا پایان فروردین کار را به اتمام برساند اما توجه به چند نکته حایز اهمیت است.

ابتدا خراب شدن زیرسازی‌های انجام شده به‌دلیل بارندگی و تردد خودروها که نیاز به ترمیم دوباره دارند، این دوباره کاری‌ها همیشه مورد انتقاد اقشار مختلف جامعه نسبت به مسئولان بوده است.

دوم اینکه در ماه فروردین قطعا بارندگی‌ها ادامه خواهد داشت و نمی‌توانند هم زیرسازی و هم آسفالت را در این ماه انجام دهند که اگر این کار صورت بگیرد قطعا آسفالت کیفیت خوبی نخواهد داشت، همان‌طور که در حال حاضر آسفالت این مسیر از کیفیت خوبی برخوردار نیست و ضخامت آن نیز کم است.دیدگاه شما در مورد : دوباره کاری یا اتمام در زمان مقرر!؟

دوباره کاری یا اتمام در زمان مقرر!؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ