• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 16663 - تاریخ انتشار : شنبه 23 آبان 1394 - ساعت: 22:55

چاپ
در انتخابات مجلس خبرگان حضور پیدا خواهم کرد/ اجرای برجام نباید مانع رشد علمی کشور شود

امام جمعه میاندورود مطرح کرد

در انتخابات مجلس خبرگان حضور پیدا خواهم کرد/ اجرای برجام نباید مانع رشد علمی کشور شود


امام جمعه میاندورود گفت: اگر بزرگان استان در این انتخابات حضور نیابند، من مصمم به حضور هستم اما ممکن است در اواسط راه، بزرگان به انتخابات ورود کرده و تکلیف را از دوش من بردارند.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام رضا محمدنسب در نشست خبری، اظهار کرد: مردم در برابر هر شغل، انتظار ویژه‌ای از فعالان آن عرصه دارند و در بروز مسائل در جامعه هم نگاه مردم به روحانیت است و روحانیت در خط مقدم قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاری هم از جمله مشاغلی است که فعالان آن در خط مقدم قرار دارند، افزود: خبرنگاران وظایف مهمی بر عده دارند و نگاه مردم در اطلاع‌رسانی و انعکاس مشکلات و بیان مطالبات، به خبرنگاران است.

امام جمعه شهرستان میاندورود با بیان اینکه نهاد اقامه نماز جمعه، نهاد رهبری و متعلق به همه مردم است، گفت: امام جمعه هر شهر باید از وضعیت فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... آن منطقه مطلع باشد و با ایجاد تعامل بین مسئولان دستگاه‌های مختلف، برای توسعه آن شهرستان تلاش کند.

این مسئول با اشاره به اینکه ممکن است اختلاف سلیقه وجود داشته باشد اما اختلاف عقیده پذیرفتنی نیست، تصریح کرد: محور فعالیت‌های امام جمعه، مطالباتی است که رهبری در ابتدای هر سال در حرم رضوی بیان می‌کنند و همچنین مسائلی که در شعار سال از سوی ایشان مورد تاکید قرار می‌گیرد هم مورد توجه است.

محمد‌نسب با بیان اینکه امسال هم درباره شعار سال رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت، برنامه‌ریزی کردیم، ادامه داد: در شهرستان میاندورود باید تلاش‌ها به سمت ایجاد اشتغال برای جوانان باشد.

میاندورود خیلی از مولفه‌های یک شهرستان را ندارد

وی با اشاره به اینکه اگرچه میاندورود نام شهرستان را یدک می‌کشد اما خیلی از مولفه‌های شهرستان را ندارد، خاطرنشان کرد: توجه به توسعه شهرستان هم از دیگر مسائلی است که باید پیگیری شود.

در انتخابات مجلس خبرگان حضور پیدا خواهم کرد

امام جمعه میاندورود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای ورود به انتخابات مجلس خبرگان دارید، اظهار کرد: با شرایط فعلی جامعه، احساس تکلیف کرده‌ام که در انتخابات مجلس خبرگان حضور یابم و در این نشست برای حضور، اعلام آمادگی می‌کنم.

این مسئول با اشاره به اینکه مجلس خبرگان جایگاه خطیری دارد، افزود: اگر بزرگان استان در این انتخابات حضور نیابند، من مصمم به حضور هستم اما ممکن است در اواسط راه، بزرگان به انتخابات ورود کرده و تکلیف را از دوش من بردارند.

اجرای برجام نباید مانع رشد علمی کشور شود

محمدنسب در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بعد از مذاکرات 5+1 و همچنین تصویب برجام، باید بیشتر مراقبت کنیم که اسرار نظام در اختیار دشمن قرار نگیرد، گفت: اگر آنها برای کشور ما دلسوزی می‌کنند پس چرا دانشمندان جوان هسته‌ای ما را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای هر قشری از جامعه ما، برنامه دارد، تصریح کرد: نباید اسرار نظام ما را بدانند تا از همان مسیر به ما ضربه بزنند، در گذشته برخی دولت‌ها، اعتماد بیش از اندازه به دشمن داشتند و دشمن از همه امکانات بالفعل و بالقوه ما مطلع بود و گاه گاهی هم شاخ و شانه می‌کشیدند و این ضرری برای نظام اسلامی است.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه اجرای برجام نباید مانع رشد علمی کشور شود، ادامه داد: در هر حوزه‌ای که با رشد مواجه نیستیم مطمئن باشیم که دشمن مانع ایجاد کرده و نفوذ پیدا کرده است.

مردم تصور نکنند با اجرای برجام، معجزه اتفاق می‌افتد

این مسئول با اشاره به اینکه 6 کشور قدرت‌مند دنیا مجبور شدند پای میز مذاکره بیایند، خاطرنشان کرد: به دنیا تفهیم کردیم که اهل منطق و گفت‌وگو هستیم اما زیر بار ظلم نمی‌رویم و این بزرگ‌ترین دستاورد مذاکرات بود در غیر این صورت، دستاورد چندان دیگری نداشت مگر اینکه برجام مطابق ابلاغیه رهبری اجرا شود تا دستاوردی داشته باشد.

محمدنسب با بیان اینکه در شرایط فعلی، نظام تصمیم عقلایی گرفته که مذاکره کند و این مذاکرات هم با احترام متقابل باشد، اظهار کرد: مردم تصور نکنند با اجرای برجام، معجزه اتفاق می‌افتد چون اگرچه نظام تصمیم عاقلانه‌ای لحاظ کرده اما طرف مقابل، قابل اعتماد نیست.

باید تعریف جامعی از هنر داشت

وی درباره اجرای برنامه موسیقی، با اشاره به اینکه ابتدا باید این نکته را بدانیم که مسائل مختلف معارف دین را در قالب هنر بیان کنیم، افزود: این نکته هم مهم است که چه چیزی را هنر بنامیم، باید تعریف جامعی از هنر داشت و سپس به این مسئله پرداخت.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه دین، مخالف نشاط مجازی است چرا که تباهی و فساد را به دنبال دارد، تصریح کرد: اسلام، دین نشاط و شادابی حقیقی است که برگرفته از فطرت پاک انسان است.

این مسئول در پایان این نشست درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: به‌دنبال این هستیم که انتخابات با مشارکت حداکثری مردم و با حضور همه سلایق دلبسته به نظام برگزار شود.دیدگاه شما در مورد : در انتخابات مجلس خبرگان حضور پیدا خواهم کرد/ اجرای برجام نباید مانع رشد علمی کشور شود

در انتخابات مجلس خبرگان حضور پیدا خواهم کرد/ اجرای برجام نباید مانع رشد علمی کشور شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ