• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17043 - تاریخ انتشار : سه شنبه 10 آذر 1394 - ساعت: 13:29

چاپ
وقف را نباید فقط ساخت مسجد و تکیه بدانیم

رئیس اداره اوقاف میاندورود:

وقف را نباید فقط ساخت مسجد و تکیه بدانیم


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود گفت: وقف فقط ساخت مسجد و تکیه نیست بلکه باید به موضوعات فرهنگی نیز توجه ویژه شود.

به گزارش میانخبر: حجت‌الاسلام فتاح سوادکوهی در نشست شورای اداری میاندورود با بیان اینکه وقف فقط ساخت مسجد و تکیه نیست بلکه به موضوعات فرهنگی نیز باید توجه شود، اظهار کرد: جامعه به‎حد مطلوب از مساجد و تکایا برخوردار است و امروزه باید به مسائل فرهنگی توجه بیشتری شود و در میاندورود نیز 130 مسجد و تکیه وجود دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود انجام فعالیت‎های فرهنگی و اجتماعی را زمینه‎ساز وقف دانست و خاطرنشان کرد: مقوله وقف از ارزش زیادی برخوردار است، زیرا به‎عنوان یکی از زیرساخت‎های فرهنگی به‎شمار می‎رود.

وی بیان کرد: زمانی که فرد مکانی را برای موضوع مشخصی وقف کرد، هیچ فردی اجازه سهل‎انگاری در این نیت را نداشته و باید با دقت بیشتر برای پیشبرد اهداف تلاش کرد.

فتاح سوادکوهی با اشاره به جمع‌آوری وقف در میاندورود، افزود: وقتی هزینه‎ای در طول سال به‎عنوان وقف جمع‎آوری می‎شود، با مدیریت امام جمعه جلسه‎ای با علمای این شهرستان برگزار شده و مراسمی در پایان ماه صفر در تکایا و مساجد، این مبالغ در زمینه دینی و فرهنگی استفاده می‎شود.  

وی در پایان با بیان اینکه هیچ رسانه‎ای موثرتر از مسجد و تکیه نیست، گفت: باید با مرور زمان و توجه به عصر تکنولوژی، به‎روز بودن این مکان و روحانیون مورد توجه قرار گیرد، زیرا مساجد یکی از مکان‎های تأثیرگذار در جامعه به‎شمار می‎رود.مطالب مرتبط با : وقف را نباید فقط ساخت مسجد و تکیه بدانیم
دیدگاه شما در مورد : وقف را نباید فقط ساخت مسجد و تکیه بدانیم

وقف را نباید فقط ساخت مسجد و تکیه بدانیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ