• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17061 - تاریخ انتشار : سه شنبه 17 آذر 1394 - ساعت: 12:23

چاپ
برگزاری مراسم حلیم‎پزان در میاندورود

هم‎زمان با 28 صفر

برگزاری مراسم حلیم‎پزان در میاندورود


هم‎زمان با 28 صفر سالروز رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن‌مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، مراسم بزرگ حلیم‎پزان در روستای اسلام‌آباد میاندورود برگزار می‎شود.

به گزارش میانخبر: هم‎زمان با 28 صفر سالروز رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن‌مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، مراسم بزرگ حلیم‎پزان در روستای اسلام‌آباد میاندورود برگزار می‎شود.

این مراسم همراه با برپایی عزاداری و سینه‎زنی، یکی از رسوم مردم این منطقه است تا ارادت و علاقه خود را به‎عنوان شیعیان و محبان اهل‌بیت (ع) ابراز کنند.

از مهم‎ترین ویژگی‎های این مراسم 10 هزار نفری این است که مردم از تمام اقشار چه غنی و ثروتمند، از یک نوع غذا استفاده می‎کنند و در کنار هم برای خاندان اهل‌بیت (ع) به عزاداری می‎پردازند.

مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم که امسال به‎صورت چهار سال متوالی از طرف هیئت فرهنگی مذهبی اسلام‌آباد برگزار می‎شود، مردم میاندورود با شور خاصی به این مراسم معنوی می‎روند و با خواندن زیارت عاشورا و برپایی عزاداری این روز را به سوگ می‎نشینند.

برپایی مراسم حلیم‎پزی از سوی ستاد مردمی برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی اسلام‌آباد، فردا چهارشنبه از ساعت 18:30 دقیقه در مسجد باب‌الحوائج این روستا برگزار می‎شود.

برای پخت این حلیم نذری 500 کیلوگرم گوشت بدون استخوان، 500 کیلوگرم گندم پرک‌شده، چندین کارتن روغن و ده‎ها کیلوگرم شکر استفاده می‎شود که برای پخت آن 40 دیگ حلیم درنظر گرفته شده است.مطالب مرتبط با : برگزاری مراسم حلیم‎پزان در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : برگزاری مراسم حلیم‎پزان در میاندورود

برگزاری مراسم حلیم‎پزان در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ