• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17066 - تاریخ انتشار : سه شنبه 17 آذر 1394 - ساعت: 22:16

چاپ
مازندران سایت پسماند ویژه ندارد/ گرفتار احکام مختلف دادگستری هستیم/ یکی از محصولات شرکت در صنایع دفاعی قابل استفاده است

صاحب شرکت پارس کرم خزر:

مازندران سایت پسماند ویژه ندارد/ گرفتار احکام مختلف دادگستری هستیم/ یکی از محصولات شرکت در صنایع دفاعی قابل استفاده است


صاحب شرکت پارس کرم خزر گفت: پسماندهای شرکت در داخل محوطه کارخانه باقی مانده و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، امکان دفن آن در مازندران به‌دلیل نداشتن سایت پسماند ویژه وجود ندارد.

به گزارش میانخبر، شاهرخ ولی‌افتری در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، با بیان اینکه شرکت پارس کرُم خزر از سال 63 با نام کروم کیمیکال در جوار روستای زیدسفلی در شهرستان میاندورود شروع به فعالیت کرد، اظهار کرد: این شرکت در سال 88، 75 درصد سهام را به شرکت پارس کروم فروخت.

وی افزود: به‌دلیل ناکارآمدی صاحبان شرکت و با وجود اینکه وام‌های زیادی دریافت کرده بودند و مشکل مالی نداشتند، 10 بار شرکت تعطیل شد.

صاحب جدید شرکت پارس کرم با بیان اینکه این کارخانه را با هزاران مشکل در 5 آبان 93 خریداری کردم، اضافه کرد: جهت زیبا سازی و مشکلات فنی شرکت مقداری هزینه کردم و اواخر آذر ماه شروع به کار کردیم.

افتری مهمترین محصول تولیدی شرکت را سولفات بازیک عنوان کرد و گفت: سولفات بازیک مواد اولیه کارخانه‌جات چرم‌سازی است.

وی با اشاره به اینکه تا امروز حدود 50 درصد نیاز بازار داخلی را ما تامین می‌کنیم، تصریح کرد: با وجود اینکه واردات ارزانتر است، چون محصول تولیدی ما از کیفیت بالایی برخوردار است شرکت‌ها تمایل به خرید از ما دارند.

این سرمایه گذار با انتقاد از مشکلات اداری به‌وجود آمده در مسیر سرمایه گذاری خود، یکی از مشکلات شرکت را دفع پسماند دانست و گفت: با توجه به مراجعات زیادی که به استانداری و فرمانداری داشتیم اما هیچ کدام جواب درستی به ما ندادند که ما می‌توانیم ادامه فعالیت داشته باشیم یا نه.

افتری ادامه داد: پسماندهای شرکت در داخل محوطه کارخانه باقی مانده و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، امکان دفن آن در مازندران به‌دلیل نداشتن سایت پسماند ویژه وجود ندارد و با پیگیری‌های زیادی که در استان‌های گلستان و سمنان انجام شد آنها به‌دلیل اینکه هر استان باید سایت پسماند ویژه داشته باشند قبول نکردند.

وی اضافه کرد: این موضوع به استانداری و اداره کل محیط زیست استان مرتبط است که هنوز پاسخ مناسبی به ما ندادند.

افتری خاطرنشان کرد: با کارشناسان رومانیایی و ایرانی برای تبدیل پسماند به خاک رایزنی کردیم و نیمی از کارهای کارشناسی کارشناسان انجام شده بود که با مشکلات پیش آمده امکان ادامه کار فراهم نیست.

این سرمایه گذار با تاکید بر اینکه از زمان حضور در شرکت تا به امروز، یک روز هم حقوق کارگران شرکت عقب نیفتاد و حق بیمه آنها پرداخت می‌شود، افزود: اگر شرکت یک روز تعطیل شود و دوباره بخواهد به تولید 100 درصدی خود برسد یک ماه زمان لازم است و ضرر زیادی متوجه شرکت خواهد شد.

وی ادامه داد: در حالت عادی روزی 6 تا 7 تن تولید داریم اما با توجه به فشارهایی که از سوی دستگاه‌های مختلف و افراد وارد می‌شود روزانه 3 تن تولید بیشتر نداریم.

افتری یکی از موانع تولید شرکت را صدور احکام مختلف از سوی دادگستری بیان کرد و گفت: این ذهنیت وجود دارد که شرکت ماهیانه 150 میلیون سودهی دارد، به‌همین دلیل با احکام مختلف طلبکاران را به سوی شرکت می‌فرستند.

وی درباره وضعیت مالکیت شرکت، اظهار کرد: طبق یک فروشنامه کلیه سهامداران، سهام شرکت را به من فروختند اما زمانی که آغاز به کار دوباره شرکت را دیدند دو نفر برای انتقال سند پشیمان شدند.

خریدار شرکت پارس کرم، اضافه کرد: بین شرکت فروشنده سال 88 و خریداران آن زمان، اختلافات حساب وجود دارد به‌همین دلیل هیچ سندی را امضاء نمی‌کنند و چون سند به نام من زده نشد مدیریت اداری نیز به ما تحول داده نشد، اما با این حال مدیریت شرکت را برعهده دارم.

افتری افزود: چون تمام قراردادهایی که امضاء می‌شود باید با امضاء مدیرعامل باشد به‌همین دلیل هنوز نتوانستم مشکلات اداری شرکت را برطرف کنم.

وی بدهی شرکت را 6 میلیارد تومان بیان کرد و گفت: بدهی‌ها به بانک صنعت و معدن حدود 1 میلیارد، کارگران بازنشسته 1 میلیارد و 200 میلیون که حداقل نصف ان را پرداخت کردم، بانک صادرات استان حدود 600 میلیون، بانک ملی 450 میلیون، تامین اجتماعی حدود 1 میلیارد، بدهی اشخاص هم حدود 300 میلیون تومان است.

افتری تاکید کرد: قبول کردم اگر سند را به نام من بزنند همه بدهی‌ها را تصویه خواهم کرد.

این سرمایه‌گذار از دیگر محصولات شرکت را سولفات سدیم، بی‌کرومات و اسیدکرمیک بیان کرد و گفت: بی‌کرمات در صنایع رنگ‌سازی و اسید کرومیک برای صنایع دفاعی استفاده می‌شود که برای راه‌اندازی آن نیاز به سرمایه‌گذاری است که در صورت تحویل کامل شرکت به من، این واحدها نیز راه‌اندازی خواهد شد.مطالب مرتبط با : مازندران سایت پسماند ویژه ندارد/ گرفتار احکام مختلف دادگستری هستیم/ یکی از محصولات شرکت در صنایع دفاعی قابل استفاده است
دیدگاه شما در مورد : مازندران سایت پسماند ویژه ندارد/ گرفتار احکام مختلف دادگستری هستیم/ یکی از محصولات شرکت در صنایع دفاعی قابل استفاده است

مازندران سایت پسماند ویژه ندارد/ گرفتار احکام مختلف دادگستری هستیم/ یکی از محصولات شرکت در صنایع دفاعی قابل استفاده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ