• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17091 - تاریخ انتشار : جمعه 20 آذر 1394 - ساعت: 19:37

چاپ
اهل بیت در همه ماه‌ها حرمت دارند

امام جمعه میاندورود:

اهل بیت در همه ماه‌ها حرمت دارند


امام جمعه میاندورود با تاکید بر اینکه در غیر محرم و صفر نیز اهل بیت حرمت دارند، بیان کرد: البته به این معنی نیست که همیشه عزادار باشیم بلکه نباید خوشی‌های ما همراه با گناه باشد.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت شهید دستغیب پنجمین شهید محراب توسط منافقین، اظهار کرد: یکی از کارهای منافقین ترور افراد و شخصیت‌ها بود.

وی در ادامه با بیان اینکه در تاریخ اسلام چهار هجرت تاریخی و تمدن‌ساز شاهد بودیم، اولین هجرت را، هجرت پیامبر از مکه به مدینه دانست که زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی شد، تصریح کرد: هجرت حضرت علی(ع) از مدینه به کوفه که اولین حکومت اسلامی را پایه‌گذاری کرد، اگر بخواهیم بعد از پیامبر حکومتی را الگوی جهان قرار دهیم، حکومت پنج ساله امام علی(ع) است.

امام جمعه میاندورود هجرت امام حسین(ع) از مکه به کربلا را سومین هجرت تمدن ساز اسلامی بیان کرد که تمدن ایثار و شهادت و شجاعت را پایه‌گذاری کرد، گفت: هجرت امام رضا(ع) از مکه به خراسان چهارمین هجرت تمدن ساز است که تمدن علمی جهان اسلام را باعث شد که به برکت امام رضا(ع)، عصر آن امام، عصر طلایی علم و دانش بود.

محمدنسب با اشاره به اینکه یزید در سه سال حکومت خود، سه جنایت بزرگ مرتکب شد، افزود: قتل عام اهل بیت در کربلا، قتل عام مردم مدینه و سوزاندن خانه خدا سه جنایت بزرگ یزید بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود با تشکر از هیئت‌های مذهبی و به‌خصوص جوانان که در دو ماه محرم و صفر به عزاداری و عرض ارادت به اهل بیت پرداختند، خاطرنشان کرد: اهل بیت در همه ایام قداست دارند و بعد از محرم و صفر سر از جاهایی در نیاوریم که باعث ناخشنودی امام زمان(عج) شود و این ثواب‌ها با رفتن به یک مجلس کذایی از بین برود.

وی با تاکید بر اینکه در غیر محرم و صفر نیز اهل بیت حرمت دارند، بیان کرد: البته به این معنی نیست که همیشه عزادار باشیم بلکه نباید خوشی‌های ما همراه با گناه باشد.

محمدنسب با بیان اینکه خانواده‌ها برای فرزندان خود جشن و عروسی می‌گیرند سعی شود حرمت‌های دینی حفظ شود، تصریح کرد: مبادا جوانان زندگی خود را با گناه آغاز کنند، زندگی که با گناه آغاز شود ادامه نخواهد داشت و به سرانجام نخواهد رسید.مطالب مرتبط با : اهل بیت در همه ماه‌ها حرمت دارند
دیدگاه شما در مورد : اهل بیت در همه ماه‌ها حرمت دارند

اهل بیت در همه ماه‌ها حرمت دارند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ