• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17235 - تاریخ انتشار : یکشنبه 06 دی 1394 - ساعت: 14:44

چاپ
کاندیداها نباید مسئولان و نهادهای مقدس را تخریب کنند/ دبیرخانه پشگیری از تخلفات انخاباتی تشکیل شد

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود:

کاندیداها نباید مسئولان و نهادهای مقدس را تخریب کنند/ دبیرخانه پشگیری از تخلفات انخاباتی تشکیل شد


هدف کاندیداها حضور حداکثری در انتخابات باشد و سعی نکنند نهادهای مقدس و مسئولان را تخریب کنند و در محفل‌های خانگی خود و یا در خطابه‌ها نباید سبب یاس و ناامیدی مردم شوند.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام اسماعیل ملاکریمی در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار میانخبر، با بیان اینکه انتخاب سال 94 از جاهات مختلف بسیار مهم است، اظهار کرد: ابتدا اینکه برای اولین بار بعد ازانقلاب 2 انتخابات خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی در یک مقطع در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به مسائلی که در خاورمیانه و سطح دنیا افتاده و در جریان است و همچنین یاوه‌گویی استکبار جهانی، ما باید این انتخابات را از منظر حماسه، پرشور و حداکثری و حضور تمام اقشار و گروه‌ها و احزاب برگزار کنیم تا فضایی که استکبار جهانی ایجاد کرد مشت محکمی بر دهان آنها باشد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میاندورود با اشاره به ایجاد جنگ‌های نیابتی دشمنان در منطقه و تشکیل گروه‌های تکفیری، خاطرنشان کرد: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، مشت محکمی بر دهان تکفیری‌ها و دشمنان ایران اسلامی است.

ملاکریمی تصریح کرد: با توجه به مذاکرات ایران و 5+1 و اجرایی شدن برجام، با حضور پرشور و همه جانبه همه اقشار و مردم می‌تواند حمایت همه جانبه مردم از انقلاب و رهبری را نشان دهد.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط کشور و منطقه و همه شرایطی که دشمن برای ما به‌وجود می‌آورد مانند کاهش قیمت نفت، نیاز به هوشیاری مسئولان دارد و هوشمندی مردم برای حضور در پای صندوق رای با انتخاب افرادی که دلسوز انقلاب، نظام و رهبری باشند که قطعا مردم به این بلوغ فکری و سیاسی رسیدند.

این مسئول ادامه داد: مجلس شورای اسلامی طرحی را مصوب کرده که دادستان‌های کل کشور جزء اعضای هیئت اجرایی انتخابات مجلس خبرگان که پیش‌تر تایید شده بود و پیشنهاد حضور دادستان در هیئت اجرایی مجلس شورای اسلامی که به تصویب مجلس رسیده و به شورای نگهبان رسیده می‌تواند بر امنیت انتخابات کمک کند تا با همدلی و تعامل و همکاری سه عضو هیئت اجرایی شامل فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال مانند سنوات گذشته و دوره‌های قبل با امنیت کامل و بدون هیچ اشکالی برگزار شود.

ملاکریمی بیان کرد: در این شهرستان اعضای هیئت اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اجرای ماده 35 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان در مرکز شهرستان و بخش با همفکری سایر اعضا 30 نفر از معتمدین انتخابات به هیئت نظارت شورای نگهبان معرفی که از میان آنها معتمدین اصلی و علی‌البدل مشخص شدند که این خود گام اول در مسیر انتخابات سال 94 این شهرستان است که با سلابت ، تعامل و همدلی انجام شد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا که امروز جزء هیئت اجرایی انتخابات شده است، خطاب به معتمدین انتخابات گفت: معتمدین انتخابات با توجه به امین بودن آنان از تبلیغ و همراهی و هم‌نشینی با کاندیداها این دو انتخابات در جلسات و محفل‌های تبلیغی خودداری کنند چرا که در صورت احراز، آنان را از این عنوان سلب می‌کند.

ملاکریمی اضافه کرد: به مسئولان و روسای ادارات و کسانی که بیت‌المال در اختیار آنان است توصیه می‌شود از دراختیار گذاشتن اموال عمومی از قبیل خودرو و امکانات شهری و غیره به کاندیداها جهت تبلیغات خودداری شود چراکه این عمل در قانون انتخابات جرم تلقی می‌شود.

عضو هیئت اجرای انتخابات در شهرستان میاندورود افزود: از کاندیداها می‌خواهیم قبل از شروع تبلیغات رسما اقدام به تبلیغات زودرس نکنند به‌دلیل آنکه آنان باید از ابتدا خود را مقید به قانون کنند چون می‌خواهند در سنگر قانون خدمت کنند.

وی تاکید کرد: در تشکیلات قضایی دبیرخانه‌ای به‌عنوان دبیرخانه پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در شهرستان تشکیل شده است که این دبیرخانه هرگونه گزارشی در حوزه انتخابات و جرائم ارتکابی از سوی کاندیداها و طرفداران ارتکاب پیدا کند اقدام به رسیدگی با نصب قاضی ویژه به جرائم انتخابات می‌کند.

ملاکریمی از مسئولان امنیتی و اطلاعاتی با دستور ویژه درخواست کرد که هرگونه موضوعات انتخاباتی اعم از نشست و جرائم انتخاباتی را رصد و به این دبیرخانه ارسال کنند.

وی با اشاره به اوضاع و احوال موجود منطقه از همه مردم و مسئولان خواست هدف آنان حضور حداکثری در انتخابات باشد و سعی نکنند نهادهای مقدس و مسئولان را تخریب کنند و کاندیداها نیز در محفل‌های خانگی خود و یا در خطابه‌ها نباید سبب یاس و ناامیدی مردم شوند.

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود در پایان تاکید کرد: چون این کاندیداها در صورت انتخاب مردم باید در جایگاه مقنن قرار بگیرند لذا از ابتدا باید خود را در مسیر قانون و تبعیت از قانون قرار دهند و از اظهارات و کلماتی که آب به آسیاب دشمن می‌ریزد و سبب تضعیف نظام، انقلاب، ولایت فقیه و مخصوصا نهادهای نظارتی چون شورای نگهبان می‌شود، خودداری کنند.مطالب مرتبط با : کاندیداها نباید مسئولان و نهادهای مقدس را تخریب کنند/ دبیرخانه پشگیری از تخلفات انخاباتی تشکیل شد
دیدگاه شما در مورد : کاندیداها نباید مسئولان و نهادهای مقدس را تخریب کنند/ دبیرخانه پشگیری از تخلفات انخاباتی تشکیل شد

کاندیداها نباید مسئولان و نهادهای مقدس را تخریب کنند/ دبیرخانه پشگیری از تخلفات انخاباتی تشکیل شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ