• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17665 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 دی 1394 - ساعت: 17:56

چاپ
رعایت حقوق طرفین امر ضروری در تداوم زندگی زناشویی

کارشناس مسائل اجتماعی:

رعایت حقوق طرفین امر ضروری در تداوم زندگی زناشویی


رعایت اخلاق زناشویی یکی از اساسی ترین پایه های زندگی مشترک است که اگر این امر از ابتدا جدی گرفته شود، تأثیرات مطلوبی بر جا خواهد گذاشت.

به گزارش میانخبر، دختران و پسران زیادی در جامعه وجود دارند که زندگی را فقط بر مبنای عشق و علاقه تشکیل می‌دهند، البته نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد اما عشق در کنار اخلاق نیکو و حفظ حقوق زوجین دوام پیدا می‌کند.

رعایت اخلاق زناشویی یکی از اساسی‌ترین پایه‌های زندگی مشترک است که اگر این امر از ابتدا جدی گرفته شود، تأثیرات مطلوبی بر جا خواهد گذاشت.

محمد آرامش کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به اینکه حرمت بین زن و شوهر یکی از موضوعات حائز اهمیت است، اظهار کرد: بین زن و شوهر حرمتی مقدس وجود دارد و هیچگاه این حرمت نباید شکسته شود و از بین رفتن آن، زیان‌های جبران ناپذیری به‌وجود می‌آورد.

وی افزود: تعبیر بسیار زیبای در قرآن وجود دارد که زن و شوهر را لباس یکدیگر معرفی کرد و این تعبیر زیبا، جایگاه مهم زن و مرد را به خوبی بیان می‌کند.

این کارشناس مسائل اجتماعی به رعایت حقوق زوجین تأکید کرد و ادامه داد: اگر مشکلی در زندگی زناشویی وجود داشته باشد، زوجین با رعایت حقوق طرفین و شیوه‌های مناسب می‌تواند رفتار همسر خود را اصلاح کنند.

وی تصریح کرد: در زندگی زناشویی هر چقدر حقوق زوجین رعایت شود، شاهد پیشرفت نهاد خانواده خواهیم بود و در آینده با حضور فرزندان نیز این امر تداوم پیدا می‌کند.

آرامش با بیان اینکه امروزه خیانت‌های زناشویی فراگیر شده است، خاطرنشان کرد: با گسترش انواع شبکه‌های اجتماعی و فراگیر شدن گروهای مخرب، موجب برقراری ارتباطات نادرست بین زنان و مردان شده است.

وی بیان کرد: برخی از همسران با مشاهده خیانت همسر، سعی در تلافی کردن آن دارند که این امر موجب آسیب جدی بر پیکره زندگی می‌شود.

این کارشناس مسائل اجتماعی مشاوره قبل از ازدواج را موثرترین راهکار مهار اختلافات عنوان کرد و افزود: مشاوره قبل از ازدواج یکی از موثرترین راهکارهای مهار اختلافات زناشویی است که متاسفانه کمتر کسی به این موضوع توجه می‌کنند، اگر این موضوع جدی گرفته شود قطع بر یقین قدرت درک زوجین از زندگی مشترک بیشتر خواهد شد.

آرامش، وفاداری به همسر را کلیدی‌ترین موضوع ازدواج دانست و اضافه کرد: اخلاق حسنه موجب وفاداری به همسر و فرزند می‌شود و باید این حرمت پاس داشته شود تا به واسطه آن اختلافات بین همسران کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه نقش اخلاق در زندگی مشترک بر هیچ کس پوشیده نیست، گفت: زن و شوهر با رعایت تکالیف زناشویی و حفظ حقوق یکدیگر موجب نزدیکی دل‌ها می‌شوند و خداوند نیز در دین مبین اسلام به این موضوع تأکید فراوان کرده است.مطالب مرتبط با : رعایت حقوق طرفین امر ضروری در تداوم زندگی زناشویی
دیدگاه شما در مورد : رعایت حقوق طرفین امر ضروری در تداوم زندگی زناشویی

رعایت حقوق طرفین امر ضروری در تداوم زندگی زناشویی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ