• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
وصیت نامه شهید

کد خبر : 17806 - تاریخ انتشار : یکشنبه 04 بهمن 1394 - ساعت: 15:32

چاپ
زندگینامه شهید یوسفعلی قربانی

زندگینامه شهید یوسفعلی قربانی


تاریخ شهادت: 1366
محل شهادت: خرمشهر

به گزارش میانخبر، شهید یوسفعلی قربانی فرزند نادعلی در سال 1346 در یک خانواده متدین روستای عزت الدین بخش گهرباران شهرستان میاندورود به دنیا آمد، دوران خردسالی را مانند دیگر بچه های روستا، بدون بهرمندی از وسایل و امکانات کافی تفریحی و رفاهی گذراند.

تحصیلات ابتدایی را در سال 1352 در مدرسه روستای عزت الدین آغاز کرد، پس از طی این مقطع تحصیلی در مهرماه 57 جهت ادامه تحصیل وارد مدرسه راهنمایی روستای دنگسرک شد و بعد از گذراندن این دوره، از ادامه تحصیل صرف نظر کرد و دلیل آن نیز کمک به پدر مسن خود در انجام امورات زندگی بود.

از مهمترین خصوصیات بارز اخلاقی این شهید، رعایت وظایف و تکالیف شرعی، رفع مشکلات مردم و احساس همدردی نمودن با آنها بود که این خصلت را میتوان نشانه تعالیم صحیح آداب دینی و اجتماعی در سطح خانواده و توجه ویژه پدر دانست.

شهید یوسفعلی قربانی برای پدر نقطه اطمینان و تکیه گاهی محکم در مسائل اقتصادی و اجتماعی و مایه آرامش خانواده بود، زمانی که قصد انجام خدمت سربازی و ترک خانواده فرا رسید، در جریان امورات زندگی خلاء چشمگیری مشاهده شد و کمبود او در خانواده به شدت احساس می شد.

این شهید، شیفته انجام خدمت مقدس سربازی بود و پیوسته برای فرا رسیدن آن لحظه شماری میکرد، وی معتقد بود یک مرد باید وظیقه خود را در زمان نیاز کشور به جوانان غیرتمند، به نحو احسن انجام دهد تا همواره نزد خدا و خلق خداوند سربلند باشد.

در تاریخ 1365 در دوره فشرده و کوتاه مدت آموزش نظامی یک ماهه به عنوان سرباز دسته جمعی لشکر ابوعمار تیپ جوادالائمه به شوشتر اعزام شد، پس از طی دوره آموزشی با مسئولیت بی سیم چی مشغول انجام وظیفه ملی و میهنی خویش شد.

در مدت خدمت موضوع شهید شدنش را ضمن ابراز خرسندی از این موضوع عنوان میکرد و حتی در روزهای آخر مرخصی که همزمان با تحویل سال 1366 بود، بر این امر با جدیت تأکید کرد و به خانواده با اطمینان گفت که هر لحظه منتظر شنیدن چنین خبر شهادتم باشید.

سرانجام گفتارش به حقیقت تبدیل شد و در تاریخ 22/ 1/ 1366 که بیست روز از مراجعت مرخصی ایام عید یه منطقه خرمشهر، در مجاورت پل خرمشهر که توسط بمباران هواپیمایی عراقی تخریب شده بود و به عنوان بی سیم چی گروه مهندسی برای تعمیر آن پل به منطقه اعزام شد که به طور ناجوانمردانه هدف بمباران شیمیایی جنگده های عراقی قرار گرفت و همانند سالار شهیدان امام حسین (ع) با جگری سوخته از تشنگی به دیدار معبود شتافت.

شهید یوسفعلی قربانی: بر همه فرض است در هنگام نیاز به یاری یکدیگر بشتابی، کدام نیاز برتر از آن است که دین و دنیای ملتی یعنی انقلاب اسلامی و خاک میهن، یک جا در معرض خطر تهاجم بعثی باشد.

همیشه در دلت شوق خدا بود
به لب، وردت سرود کربلا بودمطالب مرتبط با : زندگینامه شهید یوسفعلی قربانی
برای این پست 7 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 07 بهمن 1394 - 11:00 بسیجی

  روحش شاد و یادش گرامی باد.

  پاسخ به نظر
  + 175 - 2
 • جمعه 09 بهمن 1394 - 03:37 ابوالقاسم. رحیمی بالویی

  السلام عليكم ایها الشهداء الصدیقون درود و سلام خدا بر شهید یوسفعلی قربانی عزیز کجایید ای سبک بالان عاشق پرنده تر زمرغان هوایی بعد از گذشت چندین سال از روز دفن این عزیز، هنوز درد دل و گفتگوی پدر شهید یوسفعلی قربانی با فرزندش را در آخرین لحظات گذاشتن لحد قبر به یاد دارم واقعا جانسوز بود. خدا این شهید عزیز و پدر و مادر مؤمن مرحومش را با امام حسین ع محشور نماید

  پاسخ به نظر
  + 249 - 4
 • جمعه 09 بهمن 1394 - 09:49 مهدی کهن روز

  درود سلام برای شهیدان گلگون کفن اسلام به ویژه به پنج شهید بزرگوار روستای ولایت مدار عزت الدین، شهدا را یاد کنیم با ذکر یک صلوات

  پاسخ به نظر
  + 216 - 5
 • شنبه 10 بهمن 1394 - 08:19 بسیجی

  روحشان شاد و یادشان در دل ها گرامی باد.

  پاسخ به نظر
  + 173 - 4
 • یکشنبه 11 بهمن 1394 - 11:13 علی اکبرعبداللهی وشوایی

  سلام خدا برشهدا ؛سلام خدا برپاکان روزگار ؛سلام خدا برشهدای عزت الدین ؛سلام خدا برشهید مظلوم یوسفعلی قربانی ؛سلام خدا برروح مطهر پدر ومادشهید عزیز ؛ خداوند ما را دردنیا شرمنده این شهدانکند ودر آخرت هم از شفاعت این پاکان محروم نباشیم به برکت صلوات برمحمد وآل محمد

  پاسخ به نظر
  + 232 - 5
 • یکشنبه 18 بهمن 1394 - 20:36 ف. بالویی

  درود بر شهدای اسلام و شهدای روستای عزت الدین . رو حشان شاد و یادشان گرامی . ان شا الله خداوند روحشان را با شهدای کربلا محشور گرداند.

  پاسخ به نظر
  + 154 - 4
 • یکشنبه 18 بهمن 1394 - 20:49 قدیر رضایی

  روحش شاد و یاد و خاطرش گرامی.امیدواریم بتونیم راهشونو ادامه بدیم

  پاسخ به نظر
  + 158 - 4
دیدگاه شما در مورد : زندگینامه شهید یوسفعلی قربانی

زندگینامه شهید یوسفعلی قربانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ