• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17823 - تاریخ انتشار : سه شنبه 06 بهمن 1394 - ساعت: 16:47

چاپ
حمایت از معلولان وظیفه مهم اداره بهزیستی میاندورود است

رئیس اداره بهزیستی میاندورود مطرح کرد:

حمایت از معلولان وظیفه مهم اداره بهزیستی میاندورود است


رئیس اداره بهزیستی میاندوورد گفت: معلولان جسمی، ذهنی، روانی و اجتماعی وجود دارند که حمایت از این دسته از معلولان جزء وظایف مهم واحدهای اجتماعی و پیشگیری سازمان بهزیستی میاندورود است.

به گزارش میانخبر، اداره بهزیستی میاندورود در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند، این نهاد با تأکید بر ضرورت کاهش آسیب‌های اجتماعی در جهت ارتقای سلامت عمومی افراد جامعه نقش موثری در اهداف اجتماعی و فرهنگی دارد.

در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید توجه ویژه‌ای شود، اگر این امر تحقق یابد قطع بر یقین کمک شایانی برای جلوگیری از مشکلات اجتماعی خواهد شد، عوامل مختلفی از جمله مراکز دولتی، دهیاران، شوراها، روحانیون و افراد تاثیرگذار نقش مهمی در اطلاع رسانی و پیشگیری از مشکلات اجتماعی دارند.

سید مرتضی موسوی اهداف توانبخشی سازمان بهزیستی را توانمندسازی جسمی، فرهنگی و اجتماعی معلولان دانست و اظهار کرد: ارائه خدمات توانبخشی حرفه ای، اجتماعی، آموزشی و خدمات مبتنی بر جامعه از اهداف مهم توانبخشی سازمان بهزیستی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تعداد معلولان تحت پوشش بهزیستی میاندورود گفت: تعداد مستمری بگیران 234 نفر است که ماهیانه 136 میلیون و ده هزار ریال مستمری دریافت می‌کنند، تعداد افراد گیرنده حق پرستاری 8 نفر است که ماهیانه 9 میلیون و ششصد هزار ریال دریافت می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود حمایت از معلولان را وظایف مهم واحدهای اجتماعی و پیشگیری عنوان کرد و ادامه داد: معلول جسمی، ذهنی، روانی و اجتماعی وجود دارند که حمایت از این دسته از معلولان جزء وظایف مهم واحدهای اجتماعی و پیشگیری سازمان بهزیستی است.

این مسئول با بیان اینکه دفتر پیشگیری از معلولیت‌ها برنامه‌های متنوعی در راستای جلوگیری از معلولیت‌ها دارد، بیان کرد: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، طرح آگاه سازی پیشگیری از معلولیت‌ها، طرح غربال‌گری شنوایی و مشاوره پزشکی ژنتیک از مهمترین برنامه‌های جلوگیری از معلولیت‌ها است.

موسوی به ارتقای سطح سلامت جامعه و کاهش بروز بیماری‌ها تأکید کرد و افزود : در دفتر پیشگیری از معلولیت برای طرح غربالگری بینایی و شنوایی، طرح آگاه سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و مشاوره ژنتیک انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تعداد کل معاینه شده 140 کودک است که 58 مورد مشکوکی داشتیم، تعداد افراد مراجعه کننده به بینایی سنج 27 نفر بوده است که 100 کودک نیز غربالگری شنوایی انجام شده است.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود در پایان با اشاره به افراد تحت پوشش طرح آگاه سازی در کارگاه آموزشی، خاطرنشان کرد: در طرح آگاه سازی بالغ بر 10 کارگاه آموزشی برگزار شد که تعداد افراد ارجاع شده به مرکز مشاوره ژنتیک ساری 10 زوج بوده و در این کارگاه تعداد افراد تحت پوشش این طرح 450 نفر است.مطالب مرتبط با : حمایت از معلولان وظیفه مهم اداره بهزیستی میاندورود است
دیدگاه شما در مورد : حمایت از معلولان وظیفه مهم اداره بهزیستی میاندورود است

حمایت از معلولان وظیفه مهم اداره بهزیستی میاندورود است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ