• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17839 - تاریخ انتشار : سه شنبه 06 بهمن 1394 - ساعت: 21:36

چاپ
 استعمار فرهنگی، خطرناک‌ترین نوع استعمار است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران:

استعمار فرهنگی، خطرناک‌ترین نوع استعمار است


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از استعمار فرهنگی به عنوان استعمار نو و خطرناک‌ترین نوع استعمار یاد می‌شود.

به گزارش میانخبر، احدجاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ظهر امروزدر جلسه شورای فرهنگ عمومی میاندورود با اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: این ایام یادآور جانفشانی ملت ایران در عصر معاصر است.

وی گفت: چهره استعمار به گونه های مختلف در کشورها رخ عیان‌می‌کند ؛ استعمار اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی از جمله این‌موارد است که استعمار فرهنگی مهم ترین آن محسوب می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه از استعمار فرهنگی به عنوان استعمار نو و خطرناکترین نوع استعمار یاد می شود افزود: آنها بدون پیاده کردن نیرو و ادوات نظامی ذهن‌ و فرهنگ یک‌ملت را مسخ کرده و به تسخیر خود در می آورند.

وی گفت: ذهن، فکر و هویت یک‌ ملت هیچ هزینه ای در ‌پی ندارد و ایران در دوران پهلوی اسیر این نوع استعمار بود.

این مسئول با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است افزود: ملت در ۲۲بهمن ۱۳۵۷ دور شدن‌و از خودبیگانگی فرهنگی مورد نظر طاغوت را کنار زد و به اصل خود بازگشت.

جاودانی توجه ویژه به مقوله هویت، باورها و فرهنگ را یکی از مهم ترین موارد مورد تاکید رهبری عنوان‌ کرد و افزود: امروز کثرت رسانه ها و اطلاعات فرد را در تصمیم‌سازی و نتیجه گیری دچار مشکلات می‌کند.

وی نقش دلسوزان انقلاب اسلامی و کشور را در تعیین سرنوشت و تاریخ فرهنگی ایران بسیار حساس و پررنگ دانست و گفت: استعمار همچنان، هدف سیطره بر جهان و بهره برداری از منابع دنیا را دنبال می کند و تمام ظرفیت تکنولوژی خود را در این راه به کار می گیرد.

جاودانی به گروه های تکفیری و داعشی در راستای عملیاتی کردن این هدف اشاره کرد و گفت: این موضوع نشان می دهد که سرویس های امنیتی و جاسوسی امریکا و اسراییل در راه انحراف اسلام و مسلمانی گام بر می دارند.

وی خلق این گروه ها را با هدف تخریب و مخدوش کردن چهره اسلام و مسلمانان دانست و گفت: مدگرایی و غرق شدن بیش از حد جوانان جامعه در این موضوع نشان می دهد که ترویج فرهنگ بیگانه اثرگذاری خود را داشته و حوزه فرهنگ و هویت کشور در معرض خطر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به فیلم های تولید شده توسط شبکه gmtv ترکیه اظهار داشت: آمار نشان می دهد که در سال گذشته این شبکه بیش از 400 میلیون بیننده داشته که 250 میلیون دلار نیز در آمد از این بخش نصیب گردانندگان آن می شود.

وی هدف این شبکه ها و سریال های آن را تخریب بنیان های خانواده ذکر کرد و گفت: هر غیرمسلمان علاقمند به خانواده نیز با دیدن چند قسمت از این سریال ها به اهداف شوم آن پی می برد.

جاودانی تاثیر این فیلم ها را در جامعه حتمی دانست و گفت: در مجالس عروسی این تاثیرگذاری با شدت بیشتری خود را نشان می دهد و باید پذیرفت که هدف استمعار نشانه گیری هویت و باورهای مردم است.

وی با بیان اینکه اگر فکر و ذهن غربی شود نیاز به حضور نیروی نظامی برای پیاده ساختن اهداف استکبار نیست گفت: شورای فرهنگ عمومی زاییده تفکری است که اعتقاد دارد باید سبک زندگی را ایرانی و اسلامی کرد و در این راه همه دستگاه ها هم باید با هم هماهنگ باشند.

جاودانی ابراز داشت: بیشترین مشکلات در حوزه فرهنگ در جامعه مشاهده می شود اما متاسفانه کمترین اعتبارات به این حوزه اختصاص می یابد.

وی گفت: امیدواریم در انتخابات پیش رو چهره های فرهنگی بیشتری به مجلس راه یابند تا بتوانیم مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

نویسنده : محمداسماعیل بخشی سورکی

مطالب مرتبط با : استعمار فرهنگی، خطرناک‌ترین نوع استعمار است
دیدگاه شما در مورد : استعمار فرهنگی، خطرناک‌ترین نوع استعمار است

 استعمار فرهنگی، خطرناک‌ترین نوع استعمار است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ