• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 17859 - تاریخ انتشار : شنبه 10 بهمن 1394 - ساعت: 23:01

چاپ
مشکلات بخش گهرباران در انتظار رسیدگی مسئولان/ جاده مرگ همچنان در کمین مسافران

نماینده میاندورود در شورای استان مطرح کرد:

مشکلات بخش گهرباران در انتظار رسیدگی مسئولان/ جاده مرگ همچنان در کمین مسافران


همیشه مشکلات بخش گهرباران میاندورود از طرف مسئولان مربوطه بیان میشود، اما کمتر به رسیدگی از آن توجه شده که جاده مرگ گهرباران به خوبی گویای این امر است.

به گزارش میانخبر، رسول خلیلی نماینده مردم میاندورود در شورای استان در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر با اشاره به اینکه بخش گهرباران شهرستان میاندورود از ویژگی‌های منحصربه‌ فرد تفریحی و توریستی برخودار است، اظهار کرد: این منطقه به‌دلیل شرایط جغرافیایی مناسب و نزدیکی به دریا، همه ساله میزبان مسافران زیادی بوده اما در بسیاری از موارد با کمبودهایی مواجه است.

وی بیان کرد: بخش گهرباران با دارا بودن نیروی کار فراوان، زمین‌های کشاورزی حاصلخیز و مناظر بکر و دست نخورده می‌تواند در تمام فواصل سال میزبان مسافران و توریست‌ از سراسر کشور باشد.

خلیلی با بیان اینکه میاندورود به‌عنوان شهرستان تازه تأسیس شده نیازمند توجه ویژه مسئولان است، تصریح کرد: با توجه به اینکه میاندورود چندسالی است که از شهرستان ساری جدا شده و به‌عنوان یک شهرستان مستقل و نوپا است، اما از کمبودهای زیادی رنج می‌برد.

وی اضافه کرد: همیشه مشکلات این شهرستان از طرف مسئولان مربوطه بیان میشود، اما کمتر به رسیدگی از آن توجه شده و همچنان مشکلات در این شهرستان بیداد می‌کند که جاده مرگ گهرباران به خوبی گویای این امر است.

عضو شورای شهرستان میاندورود عدم وجود کتابخانه و کانون فرهنگی در بخش گهرباران را یکی از معضلات فرهنگی دانست و افزود: توجه به موضوعات فرهنگی از جمله مواردی است که باید در رأس همه امور قرار گیرد، اگر پایه‌های فرهنگی ضعیف باشد در نتیجه نمی‌توان انتظار رشد و پیشرفت را داشته باشیم.

خلیلی با اشاره به اینکه بخش گهرباران با دارا بودن 22 روستا همچنان فاقد مصلای نماز جمعه است، تصریح کرد: با توجه به اینکه امکانات جهت مستقر شدن امام جمعه و برگزاری نماز جمعه در مرکز بخش وجود دارد، اما از داشتن آن محروم هستیم.

وی یادآور شد: کمتر کسی از جاده ناامن گهرباران بی اطلاع است، این جاده در طول ماه شاهد تصادفات ناگوار بوده که مرگ و میر در در آن بیداد می‌کند، اما همیشه حرف از تعریض این جاده از طرف مسئولان به گوش می‌رسد که تاکنون هیچ برنامه موثری در راستای آن انجام نشده است.

این مسئول به دیگر مشکلات بخش گهرباران اشاره کرد و گفت: عدم شهرداری و نبود سایت ادارای باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و همچنین زمینی که به نام دانشکده بود با یک فنس کشیدن به دور آن به ظاهر به نام شرکت سایپا شد و تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است.

نماینده مردم میاندورود در شورای استان، با اشاره به تردد کامیون‌ها و وسایل سنگین در جاده ناامن گهرباران تصریح کرد: همه روزه تردد تریلرهای نفتکش نیروگاه شهید سلیمی و بندر امیر آباد از این مکان باعث تخریب بخش وسیعی از این جاده شده که هر روز به شدت آن افزوده تر می‌شود.

وی یادآور شد: افراد زیادی در این مسیر جان خود را بر اثر باریک بودن و مشکلات جاده‌ای از دست داده و در چند ماه اخیر تصادف عابر موتور سوار و گم شدن پای آن موجب حیرت افراد زیادی شده است، مسیر جاده گهرباران به طور حتم باید تعریض شود تا دیگر شاهد وقوع تصادفات ناگوار در این منطقه نباشیم.

عضو شورای شهرستان میاندورود با اشاره به طرح سالم‌سازی دریا بیان کرد: هیچ برنامه مفیدی برای این طرح در نظر گرفته نشده است و اگر موضوعی بیان شد فقط در حد شعار بود، حتی برای معرفی دریای گهرباران یک نشان تابلو هم در چهارراه آزادگان شهر سورک نصب نشده است.

خلیلی عدم وجود سایت اداری در بخش گهرباران را یکی از مشکلات دیگر این بخش عنوان کرد و گفت: برای سایت اداری زمینی از سوی خیرین به مقدار 2 هکتار اهدا شد که بعد از گذشت 2 سال هیچ اقدام مثبتی جهت مستقر شدن امکانات در آن انجام نشد و این موضوع همچنان در بلاتکلیفی است.

وی در پایان خواستار توجه ویژه مسئولان به مشکلات بخش گهرباران شد و لازمه آن را همکاری و مساعدت همه دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد اهداف دانست و گفت: متأسفانه همکاری بین دستگاه‌های مربوطه به طور همگانی انجام نمی‌شود، انتظار می‌رود تا در هموار کردن مشکلات گهرباران قدم موثری برداشته شود تا شاهد پیشرفت این منطقه باشیم.مطالب مرتبط با : مشکلات بخش گهرباران در انتظار رسیدگی مسئولان/ جاده مرگ همچنان در کمین مسافران
دیدگاه شما در مورد : مشکلات بخش گهرباران در انتظار رسیدگی مسئولان/ جاده مرگ همچنان در کمین مسافران

مشکلات بخش گهرباران در انتظار رسیدگی مسئولان/ جاده مرگ همچنان در کمین مسافران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ