• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18139 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 بهمن 1394 - ساعت: 13:37

چاپ
کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد/ می‌توان با کشاورزی روی پای خود ایستاد

معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه:

کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد/ می‌توان با کشاورزی روی پای خود ایستاد


معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه: کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد و گفتار و سخنانش بیانگر آن باشد که دنبال حفظ و نگهداری این نهاد است.

به گزارش میانخبر، دکتر محمدجواد لاریجانی در جمع مردم میاندورود در راهپیمایی 22 بهمن در شهر سورک با بیان اینکه دلیل تجمع ما در دو امر مهم است، اظهار کرد: ابتدا بزرگداشت عید بزرگ انقلاب است که در منطق اهل بیت عید یعنی فرصتی برای شکر گزاری و توجه به نعمتی که خداوند به ما داده است.

وی افزود: خداوند به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ما را از سیطره اجانب آزاد کرد و عید است چون کشور ما از یک کشور حاشیه‌ای به یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه تبدیل شده است.

معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه خاطرنشان کرد: خدا را شکر می‌کنیم که کشور ما زیر سایه جان فشانی شهدا، بسیج، سپاه، نیروهای انتظامی و سایر مسئولان در منطقه‌ای که کشتار و خشونت بدون مرز در جریان است در امنیت است و این استقلال و امنیت شکرگزاری می‌خواهد.

لاریجانی تاکید کرد: در مقابل این نعمت شکرگذاری لازم است و شکر نعمت را باید به جا آورد تا نعمت مستدام باشد.

وی اولین مسئله‌ای که لازم به شکرگزاری است را نعمت اسلام دانست و گفت: امروز این عزتی که داریم ریشه در تدین و مکتب اهل بیت است که در پی تحقق آن هستیم.

این مسئول در ادامه بیان کرد: دشمن با انواع دسیسه‌ها می‌خواهد اسلام این کلمه نورانی را بدنام کند که هرگز نخواهد توانست.

لاریجانی یادآور شد: تاسیس نظام اسلامی، شروع و آغاز تجربه برای اقامه دین است و اقامه دین فقط در حوزه خصوصی و عبادات نیست بلکه بخش عظیمی از آن مربوط به بخش عمومی است.

وی تصریح کرد: قران مسائلی که مربوط به زندگی عمومی است را بیشتر از امور خصوصی بیان کرده است در نتیجه اقامه دین، شکرگزاری نعمت است.

همه امور تدین ما بر اساس بصیرت است 

لاریجانی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم عزیزتر و توانمندتر شویم باید دین را از علما بیاموزیم و فرایز را انجام دهیم و در اقامه دین اصرار کنیم، افزود: اقامه دین به این است که با بصیرت عمل کنیم چون بصیرت کلید توفیق است و تمام تدین ما بر اساس بصیرت است.

وی خاطرنشان کرد: همه امور تدین ما بر اساس بصیرت است و بصیرت در منحاج اهل بیت مبتنی بر فقاهت و فقاهت ما بر ثقلین مبتنی است.

این مسئول قوه قضائیه در تعریف بصیرت گفت: بصیرت یعنی اینکه بدانیم کجا هستیم، چه وظیفه‌ای داریم و برای انجام آن وظیقه به موقع و به اندازه قیام کنیم نه کمتر و نه بیشتر.

لاریجانی با اشاره به انتخابات پیش رو آن را عید دیگری دانست و افزود: مجلس خبرگان رهبری باید از ستون و خیمه انقلاب و کشور حفاظت کند و نگهبان نهاد رهبری باشد.

وی تصریح کرد: این تجمع برای بیعت با خدا است، بیعت با رسول خدا و بیعت با ائمه اطهار و بیعت می‌کنیم که در زمان غیبت که از وجود امام زمان(عج) محروم هستیم از ولی فقیه پیروی می‌کنیم.

لاریجانی با اشاره به وظایف مجلس خبرگان، تاکید کرد: کسانی که به مجلس خبرگان می‌روند نگهبان این تولی یعنی رهبری عزیز باشند.

کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه مازندران خطه عالم خیز و عشاق اهل بیت است، اظهار کرد: کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد و گفتار و سخنانش بیانگر آن باشد که دنبال حفظ و نگهداری این نهاد است.

وی افزود: نماینده مجلس خبرگان کلیات را بداند کافی نیست بلکه باید مصداق را بشناسد و شناخته باشد آن سیدی که امروز سبکان رهبری این نظام را در دست دارد یک شخصیت بی‌نظیر و دُر نایاب در جهان اسلام است.

لاریجانی در ادامه بیان کرد: رهبر ما که پشتوانه حرکت‌های اسلامی در جهان است اماج وسیع‌ترین و پیچیده‌ترین تهاجمات قرار دارد و همه تلاش دشمن این است که این سد را در برابر کفر بشکند.

وی به مردم توصیه کرد در انتخابات خبرگان با بصیرت وارد شوند و حتما نام چهار نفر را بنویسند و در این باره تحقیق کنند و هیچ فرصتی را از دست ندهند.

این مسئول قوه قضائیه افراد حاضر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی را خوب بیان کرد و گفت: افرادی حاضر هستند که برای پیشبرد، آبادانی و اقتصاد مقاومتی در این کشور دغدغه دارند.

لاریجانی کشاورزی را اولین مسئله در کشور دانست و اضافه کرد: رهبری در سه سال گذشته هیچ فرصتی را درباره کشاورزی و اقتصاد مقاومتی از دست نداده است.

معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه کشاورزی کار مشکلی است، تصریح کرد: این منطقه مردمانش اکثرا کشاورز هستند و می‌توان با کشاورزی روی پای خود ایستاد.مطالب مرتبط با : کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد/ می‌توان با کشاورزی روی پای خود ایستاد
دیدگاه شما در مورد : کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد/ می‌توان با کشاورزی روی پای خود ایستاد

کاندیدای مجلس خبرگان باید دغدغه حفاظت از نهاد رهبری داشته باشد/ می‌توان با کشاورزی روی پای خود ایستاد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ