• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18170 - تاریخ انتشار : دوشنبه 26 بهمن 1394 - ساعت: 20:25

چاپ
بیانیۀ دهکدۀ جهانی مقاومت در 27 سالگی صدور فتوای جهانشمول در اعدام سلمان رشدی مرتد

بیانیۀ دهکدۀ جهانی مقاومت در 27 سالگی صدور فتوای جهانشمول در اعدام سلمان رشدی مرتد


بیانیۀ تحلیلی – میثاقی دهکدۀ جهانی مقاومت در 27 سالگی صدور فتوای جهانشمول در اعدام سلمان رشدی مرتد منتشر شد.

به گزارش میانخبر، بیانیۀ تحلیلی – میثاقی دهکدۀ جهانی مقاومت (محلّ تعیین جایزۀ شبکه مردمی – بین المللی برای پیگیری اجرای فتوای امام خمینی ره) در 27 سالگی صدور فتوای جهانشمول در اعدام سلمان رشدی مرتد منتشر شد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ اَلمؤمنِینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا الله عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبدِیلا (احزاب 23)

 

تقویم تاریخ، هشت ماه پس از جنگ تحمیلی نظام سلطه جهانی علیه انقلاب اسلامی را نشان می داد.دشمن خیال می کرد طومار ایران اسلامی را در هم پیچید، از دیگر سو، "فوکویاما"، مک لوهان، الوین تافلر و ساموئل هانتیگتون با طرح نظرات راهبردی غرب از مهندسیِ جهان جدیدی زیر نام نظم نوین جهانی خبر می دادند. شورویِ سابق در آستانه ی فروپاشی بود. امام خمینی(ره) امّا پیش تر از همه بر ابعاد این فروپاشی وقوف پیدا کرد و با اعزام یک هیئت به سرپرستی حکیم الهی آیت الله جوادی آملی، بلوک شرق را به اسلام فرا خواندند، دیری نپایید که شوروی فروپاشید. در این مقطع، غرب لازم می دید به طراحی دشمن جدیدی در افکار عمومی آمریکا و اروپا مبادرت کند، لذا گروه انتشاراتی پنگوئن مأموریت یافت تا از تازه مسلمان هندی تبار به نام سلمان رشدی کتابی مملو از نسبت های موهن و ناروا علیه رسول خدا حضرت محمد (ص) منتشر کند. این سیاست جنگیِ صلیبی با صدور فتوای تاریخی امام خمینی ره در ارتداد مؤلف کتاب آیات شیطانی با شکست روبه رو شده و پروژۀ اسلام هراسی به روندی معکوس در همبستگی مسلمانان تبدیل شد.

بیست و شش سال از فتوای آن رادمردِ فقاهت و جهاد می گذشت؛ به رغم پافشاری خلف صالح امام راحل، امامِ حیّ و رشید؛ خامنه ای مدظله العالی مبنی بر ردّ احتمال بازگشت کشور از موضعی فقهی به دلیل وجود برخی زمزمه ها، در دولت موسوم به اصلاحات، مرحوم شیخ حسین زارعی، روحانی کشاورز و پدر سردار شهید موسی زارعی در شمال ایران به ابتکاری انقلابی در حمایت از فتوا رهنمون شد. ابتکاری که خیلی زود او و اقدامش را در جهان خبر ساز کرد. وی گفت برای تکریم ساحت نبی اسلام و فتوای امام خمینی ره، بخشی از اراضی زراعی و باغی خود را به اجرا کننده ی فتوا اهدا خواهد کرد. ابتکار شیخ حسین شبکه های خبری CNN ایالات متحده ی آمریکا، SKY انگلیس و خبرگزاری ایتالیا را با سراسیمگی به دهکده ی کیاپی گسیل کرد. نوع مواجهه ی شیخ حسین با این رسانه ها به خصوص CNN به تولید و آفرینش ادبیات مقاومت در سطح کشور و جهان منجر گردید و بدین گونه نخستین شبکه ی غیردولتی جهان اسلام برای اجرای فتوای تاریخی امام خمینی(ره) تأسیس گردید، به گونه ای که شبکه ی خبری START در مطلع گفت و گوی خود با سلمان رشدی مرتد از آن ابراز نگرانی می کند. رادیو اسراییل به دشنام علیه اهالی دهکده اقدام می نماید، ضرورت ثبت و ضبط واقعه، جوانان مسجد دهکده جهانی مقاومت (کیاپی) را بر آن داشت تا بقعه و بارگاهی شامل قبر نمادین شهید لبنانی مصطفی محمودمازح؛ نخستین شهید راه درخشان اجرای فتوای امام در هتل شهر لندن و سنگ نوشته های حکاکی شده فتوای امام خمینی ره و امام خامنه ای مدظله العالی را به نام یادمان فتوا تدارک کنند. اندکی پس از این، شیخ حسین به دیار باقی می شتابد، اما اراضی اهدایی او با موضوعیت اجرای فتوا وقف می گردد. شبکه ی دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز شرح واقعه و اقدام شیخ را در قالب مستند تلویزیونی 30 دقیقه ای با عنوان سوال های بی جواب به تصویر کشیده و روایت می کند. یادمان فتوا به زودی به محلی برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شد. جذّاب ترین موضوع در بقعه ی نمادین شهید مازح و یادمان فتوا این است که این یادمان پس از نوسازی های فرهنگی – هنری با حضور خانواده ی شهید مصطفی مازح و با دستان مبارک پدر و مادر این شهید اسطوره ای فتوا در صحن مسجد جامع امام علی النقی (ع) دهکده ی مقاومت (کیاپی) در تابستان 1389 پرده برداری شد. استقبال از این خانواده ی مقاوم جهان اسلام در این دهکده با حضور هزاران نفر از مردم و مسوولان در مازندران در آیینی با شکوه در اذهان جاودانه شد. حلاوت این واقعه، آنگاه شیرن تر و بیادماندنی تر می شود که بدانیم دو روز پس از حضور این خانواده در دهکده مقاومت، حضرت امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی این خانواده لبنانی و ایرانی را به حضور پذیرفتند و مورد تفقد خویش قرار دادند.

امّا اکنون در 27 سالگی صدور فتوای تاریخی امام خمینی ره در ارتداد مؤلف کتاب آیات شیطانی و هم او که در پناه نظام سلطۀ جهانی ادیان توحیدی را هتک و به ساحت پیامبر اعظم (ص) دشنام داد؛ دهکدۀ جهانی مقاومت (کیاپی) با آن امام عظیم الشأن و حجّتِ راحل و نیز خلف صالحش فقیه حکیم؛ امام خامنه ای مدظله العالی بیعت تازه کرده و ضمن تجدید میثاق آن فتوای جهانشمول اعلام می دارد که زمین های زراعیِ به جایزه گذارده شدۀ مرحوم شیخ حسین زارعی رضوان الله علیه برای اجرای فتوای تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی در دهکدۀ مقاومت کما فی السابق برای تقدیم به مجری فتوا یا ورثۀ قانونی او آمادۀ تحویل می باشد. زیرا بنا به بیان حکیمانۀ امام خامنه ای، بیعت امروزین با امام خمینی ره بیعت با پیامبر اعظم است و حاشا که جوانان انقلابی این مرز و بوم در این راه نقض عهد کنند. با تعظیم به شهدای مقاومت اسلامی، شهدای لبنان، بحرین، یمن، سوریه، فلسطین، قطیف و شهید شیخ باقر النمر و مبارز خستگی ناپذیر شیخ ابراهیم زکزاکی و همۀ مبارزان راه عزت و آزادگی.

إِنَّ اَلَّذِینَ یُبایِعُونَکَ إِنّما یُبایِعُونَ الله یَدُ اللهِ فَوقَ أَیدِیهِم فَمَن نَکَثَ فَإِنَّما یَنکُثُ عَلی نَفسِهِ وَ مَن أَوفی بِما عاهَدَ عَلَیهُ اللهَ فَسَیُؤتِیهِ أَجراً عَظیماً (فتح 10)

 

بیست و پنجم بهمن ماه 1394

بیست و هفتمین سالروز فتوای جهانشمول

امام خمینی ره در انهدام شبکۀ جهانی توهین به

حضرت خاتم الانبیاء(ص)


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : بیانیۀ دهکدۀ جهانی مقاومت در 27 سالگی صدور فتوای جهانشمول در اعدام سلمان رشدی مرتد
دیدگاه شما در مورد : بیانیۀ دهکدۀ جهانی مقاومت در 27 سالگی صدور فتوای جهانشمول در اعدام سلمان رشدی مرتد

بیانیۀ دهکدۀ جهانی مقاومت در 27 سالگی صدور فتوای جهانشمول در اعدام سلمان رشدی مرتد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ