• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18265 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 بهمن 1394 - ساعت: 11:20

چاپ
شکوفه نشستن درخت آلوچه در میاندورود+تصاویر

در استقبال از بهار

شکوفه نشستن درخت آلوچه در میاندورود+تصاویر


در بخش گهرباران میاندورود یک درخت آلوچه اوایل بهمن‌ماه به شکوفه نشست.

به گزارش میانخبر، با شکوفه دادن درخت آلوچه در اوایل بهمن‌ماه، حال و هوای بهاری به‌خود گرفته و برای سال جدید رخت نو بر تن کرده و به همگان آغاز سال نو را زودتر از موعد مقرر اعلام کرده است.

این درخت آلوچه در روستای عزت الدین بخش گهرباران از چندین روز پیش شروع به رویش شکوفه‌هایی کرده که در نور خورشید می‌درخشد و در نیمه ماه زمستان، فصل زیبای بهار را با خود به ارمغان آورده است.

با وجود اینکه تازه نیمه دوم زمستان شروع شده بود و هنوز تا فصل بهار و شکوفه دادن درختان زمان زیادی باقی ماند، اما در روستای عزت‌الدین بخش گهرباران درخت آلوچه از اوایل بهمن‌ماه در استقبال بهار به شکوفه نشست.

محمد شیخی مالک این درخت در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر گفت: شکوفه‌های این درخت بیش از دو هفته قبل آغاز شد و شکوفه نشستن زودهنگام این درخت اولین‌بار بوده و با وجود اینکه درختان دیگری نیز در مجاور آن وجود داشت، اما هنوز شکوفه ندادند.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود شرایط آب و هوایی را علت اصلی این پدیده کم‌نظیر اعلام کرد و گرما و سرمای هوا را علت مهمی در تغییرات درختان دانست.

در گوشه و کنار استان مازندران شکوفه نشستن درختان آلوچه معنای این است که درختان زودتر از انسان‌ها به استقبال فصل زیبای بهار رفته و خود را برای سال جدید آماده کردند.مطالب مرتبط با : شکوفه نشستن درخت آلوچه در میاندورود+تصاویر
دیدگاه شما در مورد : شکوفه نشستن درخت آلوچه در میاندورود+تصاویر

شکوفه نشستن درخت آلوچه در میاندورود+تصاویر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ