• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18377 - تاریخ انتشار : سه شنبه 04 اسفند 1394 - ساعت: 23:36

چاپ
پیام حضور مردم فهم و تحلیل درست داشتن است/ امروز متشدد کردن نیروها و نق‌نق کردن فایده‌ای ندارد

رئیس قوه قضائیه:

پیام حضور مردم فهم و تحلیل درست داشتن است/ امروز متشدد کردن نیروها و نق‌نق کردن فایده‌ای ندارد


رئیس قوه قضائیه گفت: امروز حضور یکپارچه مردم مثل همیشه نسبت به برنامه‌هایی که کشورهای سلطه‌گر دارند بازدارندگی دارد.

به گزارش میانخبر، صادق آملی لاریجانی امشب در همایش بصیرت فاطمی، خبرگان آینده در جمع مردم سورک با بیان اینکه انتخابات برای کشور بسیار مهم است و در این 37 سال انقلاب نیز مهم بوده است، اظهار کرد: انتخابات امروز بیش از گذشته اهمیت دارد و دلیل آن وضعیتی است که در منطقه و در سطح بین‌المللی وجود است.

وی افزود: امروز اقتدار ایران خاری در چشم استکبار است و بحث اقتدار ایران در خارج از کشور در بین توده‌های مسلمان دنیا چه شیعه و چه سنی یک خطری را بین کشورهای غربی به‌وجود آورد و لذا با تمام توان در مقابل کشور در حال شیطنت هستند و با هر وسیله ممکن اعم از تهدید و تحریم به آن دامن می‌زنند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: ملت مقتدر ایران در این 37 سال با تحمل تمام مشقات امروز بیشتر از هر زمان دیگری مقتدرتر است و هیچ زمانی مثل امروز جمهوری اسلامی ایران چه در زمینه علمی، نظامی و سیاسی پیشرفت نداشته است.

یمن زیر یوق عربستان نمی رود و ایران را برادر خود می داند

لاریجانی با بیان اینکه امروز در یمن که یک کشور عربی و همسایه ایران هم نیست عربستان از آن به خاطر ایران می‌ترسند، درباره دلیل این موضوع گفت: یمن با اینکه یک کشور عربی است و شیعیان آن هم زیدی هستند و درصد قابل توجهی سنی هم دارد اما این کشور زیر یوق عربستان نرفته و نخواهد رفت و ایران را برادر خود می‌داند.

وی بیان کرد: عراق که مرز مشترک با ما دارد و برداران شیعه و سنی ما در آنجا زندگی می‌کنند ایران در تمام مشکلات کنار این کشور بوده است.

این مسئول ادامه داد: یک واقعیت است که بدانیم آمریکا با حمله نظامی به عراق و با هزینه بیش از 1000 میلیارد دلار دقیقا چه چیزی به‌دست آورد.

لاریجانی تصریح کرد: امروز کشور عراق نسبت به ایران بسیار نزدیک‌تر از گذشته است و ایران به لحاظ سیاسی در همه این کشورها نفوذ پیدا کرده است این دخالت نظامی نیست بلکه نفوذ در قلوب مردم آنها بوده است.

وی با اشاره به اینکه عراق در زمان حمله داعش که ظرف چند ساعت می‌توانست بغداد را بگیرد ایران بود که آنها را نجات داد، اضافه کرد: عراقی‌ها می‌دانند که ایران به داد آنها رسید، چطور اقتدار سیاسی ایران را نفهمند و فریب آمریکایی‌ها را بخورند.

لاریجانی به ایجاد ائتلاف توسط عده‌ای برای آزادی سازی عراق اشاره کرد و ادامه داد: این ائتلاف هیچ اثری عملی در عراق نداشت.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: در طول جنگ با صدام تمام زیرساخت‌های عراق را نابود کردند و حالا نفت آنها را به مدت 25 سال می‌برند و صحبتشان این است که چیزهایی را که خراب کردند بسازند که کار آمریکایی‌ها همین است.

حضور مردم در برابر نقشه های دشمن بازدارندگی دارد

وی افزود: ایران امروز مقتدرتر و توانمدتر از همیشه در صحنه است و در بعد نظامی، موشک‌های دوربرد ما یک وسیله بازدارنده است و در زمینه پیشرفت‌هایی در بحث هسته‌ای و نانوتکنولوژی کشور در موقعیت بسیار بالایی است.

لاریجانی با اشاره به اینکه کشوری این همه استعداد برای پیشرفت دارد مورد تهدید است، خاطرنشان کرد: کشوری با این همه استعداد ندای استقلال می‌دهد طبیعی است کشورهای سلطه‌گر نتوانند تحمل کنند و بخواهند فشار بیاورند.

وی بیان کرد: امروز حضور یکپارچه مردم مثل همیشه نسبت به برنامه‌هایی که کشورهای سلطه‌گر دارند بازدارندگی دارد.

لاریجانی پیام روشن حضور مردم در پای صندوق رای را اقتدار و یکپارچگی نظام، وحدت، انسجام، فهم مردم و تحلیل درست داشتن و به موقع عمل کردن دانست که مسئله ساده‌ای نیست.

مردم هر کجا که احساس کنند اصل نظام نیاز به آنها دارد، حاضر هستند

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مردم ما از هر قشری که باشند با هر میزان سوادی که داشته باشند تحلیل سیاسی خوب و روشن دارند، تصریح کرد: بصیرت هم همین است که برای وضعیت کشور به موقع تحلیل داشته باشند و به موقع هم عمل کنند کما اینکه در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند و در صحنه‌های دیگر هم هر کجا نیاز دیدند برای حفظ نظام به وسط صحنه آمدند.

وی با بیان اینکه مشکل اشتغال جوانان، رکود و مشکل در تولید وجود دارد، گفت: اما بصیرت مردم در آن است که بین آن چیزی که به بحث نظام بر می‌گردد و آنچه مشکلات نظام است فرق می‌گذارند و لذا هر کجا که احساس کنند که اصل نظام نیاز به آنها دارد، حاضر هستند.

لاریجانی اظهار کرد: همه ما انتخابات را به حماسه تبدیل خواهیم کرد و اقتدار جمهوری اسلامی ایران، اقتدار و بصیرت این ملت را به رخ دنیا خواهد کشید.

وی با تاکید بر اینکه هیچ‌گاه کشورهای دشمن دوست نمی‌شوند و ما خودمان باید سلایقمان را نشان دهیم، گفت: تا به امروز این ملت این را نشان داده و نشانه‌اش آن است که بعضی از مسئولان آمریکا گفتند که ایرانیان همه تندرو هستند و به این دلیل این حرف را می‌زنند که همه با رهنمودهای رهبری با روشن بینی‌های او در صحنه هستند.

وحدت و انسجام این ملت و اقتدار نیروهای مسلح ما همه مدیون رهبر انقلاب است

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مردم بیدار شدند و می‌فهمند که چه حرف‌هایی از کجا آب می‌خورد و چه کسانی با رهبر انقلاب زاویه دارند و چه کسی دلسوز این نظام است و خدا می‌داند وحدت و انسجام این ملت و اقتدار نیروهای مسلح ما همه مدیون رهبر انقلاب است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه تدبیرهای رهبری بوده که کشور به این نقطه رسیده است، گفت: در جلسات متعدد سران می‌دیدیم کیفیت استدلال و تلاش ایشان را برای اغنای مسئولان کشور در زمینه‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی، علمی و ... و ایشان بزرگترین حامی جوانان ما هستند جوانانی که در مسیر پیشرفت علمی هستند.

متشدد کردن نیروها و نق‌نق کردن فایده‌ای ندارد

وی رهبریت این نظام را محور اقتدار و انسجام و وحدت کشور دانست و افزود: تعجب می‌کنم از بعضی افراد که زاویه سازی می‌کنند و حرف‌هایی می‌زنند که به خیال خودشان تضعیف رهبری است حتی اگر شخصیتی ولو با سابقه در انقلاب باشد.

این مسئول قضایی بیان کرد: امروز ملت ما بیشتر از هر زمانی نیاز به انسجام و وحدت دارد و متشدد کردن نیروها و نق‌نق کردن فایده‌ای ندارد.

لاریجانی ادامه داد: انتقاد صحیح اشکالی ندارد اما پنهان کاری و اقداماتی که از این اشخاص توقع نمی‌رود جایز نیست.

رئیس قوه قضائیه در پایان گفت: نظام ما به یمن رهبریت نظام و به برکت حضور مردم هر روز مستحکم‌تر در صحنه خواهد بود و این راهی که این انقلاب از 37 سال پیش شروع کرده بود ادامه خواهد یافت و اهداف نورانی انقلاب که اهداف و ارزش‌های الهی است به مرحله ظهور در خواهد آمد و امدواریم این مسیر الهی هر روز سرعتش بیش از پیش شود.مطالب مرتبط با : پیام حضور مردم فهم و تحلیل درست داشتن است/ امروز متشدد کردن نیروها و نق‌نق کردن فایده‌ای ندارد
دیدگاه شما در مورد : پیام حضور مردم فهم و تحلیل درست داشتن است/ امروز متشدد کردن نیروها و نق‌نق کردن فایده‌ای ندارد

پیام حضور مردم فهم و تحلیل درست داشتن است/ امروز متشدد کردن نیروها و نق‌نق کردن فایده‌ای ندارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ