• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18492 - تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اسفند 1394 - ساعت: 14:57

چاپ
خانواده‌ها نقش مهمی در هدایت تحصیلی دانش آموزان دارند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد:

خانواده‌ها نقش مهمی در هدایت تحصیلی دانش آموزان دارند


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: والدین هرگز نباید دانش آموزان را به رشته مورد علاقه خود هدایت کنند، فرزندان این جامعه باید به گونه‌ای هدایت شوند که زمینه علاقمندی و استعداد آن‌ها شناسایی شود.

به گزارش میانخبر، کارگاه آموزشی یک‌روزه اجرای قوانین و مقررات هدایت تحصیلی با مشارکت مدیران و مشاوران مدارس متوسطه اول مازندران با حضور بیش از 500 مدیر و مشاور تحصیلی مدارس این استان در اردوگاه بادله میاندورود برگزار شد.

استان مازندران 500 هزاردانش آموز دارد که 40 هزار نفر از این دانش آموزان در دوره متوسطه اول مشغول به تحصیل هستند که ستاد هدایت تحصیلی از اول مهر 94 در اداره کل آموزش و پرورش مازندران تشکیل شد.

سیدعلی قاسمی درکارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات هدایت تحصیلی که با حضور مدیران و مشاوران مدارس متوسطه اول مازندران برگزار شد، اظهار کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان، جهت گیری جامعه و مسائل مربوط به آن است تا بخشی قابل توجه‌ای از مشکلات پیش‌رو دانش آموزان در آینده برطرف شود.

وی افزود: در مرحله اول باید نقش آموزش و پرورش در توسعه پایدار مشخص شود تا هدایت تحصیلی تأثیرگذاری بیشتری بر دانش آموزان داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نقش والدین دانش آموزان را راهکار مناسب برای هدایت تحصیلی دانش آموزان عنوان کرد و ادامه داد: با وجود اینکه مشاوران تحصیلی در فرایند رشد جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند، اما در این میان خانواده نیز از جایگاه ویژه‌ای برخودار است.

وی تأکید کرد: والدین هرگز نباید دانش آموزان را به رشته مورد علاقه خود هدایت کنند، فرزندان این جامعه باید به گونه‌ای هدایت شوند که زمینه علاقمندی و استعداد آن‌ها شناسایی شود.

قاسمی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش مهمی در سرنوشت کشور دارد، تصریح کرد: نقش آموزش و پرورش در سرنوشت کشور یک نقش کلیدی است که باید در زمینه آموزشی دانش آموزان پیش‌گام باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تآکید بر اینکه در زمینه آموزش و پرورش باید سرمایه‌گذاری شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز نگاه جامع به این نهاد آموزشی مهم نشده است، زیرا هدایت تحصیلی باید متناسب با امکانات آموزش و پرورش و نیاز جامعه باشد.

وی در پایان علاقه و استعداد دانش آموزان را در انتخاب رشته مورد نظر مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: خانواده‌ها با مشارکت و همراهی فرزندان خود می‌توانند نقش مهمی در تداوم انگیزه و اشتیاق به تحصیل را در دانش آموزان مهیا کنند.مطالب مرتبط با : خانواده‌ها نقش مهمی در هدایت تحصیلی دانش آموزان دارند
دیدگاه شما در مورد : خانواده‌ها نقش مهمی در هدایت تحصیلی دانش آموزان دارند

خانواده‌ها نقش مهمی در هدایت تحصیلی دانش آموزان دارند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ