• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18563 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 اسفند 1394 - ساعت: 16:12

چاپ
آغاز مبارزه با بیماری زنگ زرد در مزارع گندم و جو

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

آغاز مبارزه با بیماری زنگ زرد در مزارع گندم و جو


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان میاندورود اقدام به بازدیدهای مستمر از مزارع گندم و جو در جهت پیشگیری، ردیابی و مبارزه به موقع با بیماری زنگ زرد با توجه به شرایط جوی موجود در منطقه کردند.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، اظهار کرد: کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان میاندورود اقدام به بازدیدهای مستمر از مزارع گندم و جو در جهت پیشگیری، ردیابی و مبارزه به موقع با بیماری زنگ زرد با توجه به شرایط جوی موجود در منطقه کردند.

وی افزود: با توجه به شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی در سال جاری و احتمال شیوع بیماری زنگ زرد در منطقه لذا بازدیدهای مستمر توسط کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان از مزارع گندم و جو اقدام تا در صورت مشاهده آن اقدام و مبارزه به موقع و مبارزه با کانون‌های اولیه بیماری براساس دستورالعمل صادره کارشناسان پیش آگاهی و حفظ نباتات سازمان صورت بگیرد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: زنگ گندم از بیماری‌های مهم بوده و همه ساله با مساعد شدن شرایط جوی، خسارت قابل توجهی به مزارع گندم وارد می‌کند.

موسوی از علائم مشخصه آن را ظاهر شدن به صورت جوش یا تاول‌های کوچک بر روی برگ بیان کرد و گفت: در صورت توسعه بیماری علائم به‌صورت خطوط نواری برجسته زرد یا نارنجی در روی برگ‌ها گسترش یافته و در شدت بالای آلودگی خوشه‌ها نیز آلوده خواهند شد.

وی تاکید کرد: در صورت عدم کنترل این بیماری خسارت وارده شدید و غیر قابل جبران خواهد بود و عملکرد گندم کاهش خواهد یافت.مطالب مرتبط با : آغاز مبارزه با بیماری زنگ زرد در مزارع گندم و جو
دیدگاه شما در مورد : آغاز مبارزه با بیماری زنگ زرد در مزارع گندم و جو

آغاز مبارزه با بیماری زنگ زرد در مزارع گندم و جو تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ