• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18565 - تاریخ انتشار : جمعه 21 اسفند 1394 - ساعت: 19:28

چاپ
10 سال فکر می‌کردیم پدرمان اسیر است/ همه انگ‌ها را به عطایش بخشیدیم تا یک لحظه پدرمان را دوباره ببینیم

فرزند شهید صفرعلی ولیزاده:

10 سال فکر می‌کردیم پدرمان اسیر است/ همه انگ‌ها را به عطایش بخشیدیم تا یک لحظه پدرمان را دوباره ببینیم


امروزه هر قدمی که برمی‌داریم به پشتوانه حمایت شهدا و رهبر عزیزمان است که نگذاشتند ذره‌ای از خاک اسلامی به دست نااهلان و بیگانگان بی‌افتد، به‌راستی مرور خاطرات شهدای گرانقدر، همانند چشمه زلال و روشنی است تا حق و حقیقت را بشناسیم و از آن‌ها با افتخار یاد کنیم.

به گزارش میانخبر، شهدا برای رضای خداوند حتی از جان خود دریغ نکرده و پیروزی اسلام را سرلوحه اقدام خود دانستند، زنده نگه‌داشتن یاد شهدا موجب تداوم حرکت انقلابی و استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، زیرا مظهر عدالت و مدافع حقانیت بوده که امنیت و آسایش را به برکت ثمره خون خود به ارمغان گذاشتند.

امروزه هر قدمی که برمی‌داریم به پشتوانه حمایت شهدا و رهبر عزیزمان است که نگذاشتند ذره‌ای از خاک اسلامی به دست نااهلان و بیگانگان بی‌افتد، به‌راستی مرور خاطرات شهدای گرانقدر، همانند چشمه زلال و روشنی است تا حق و حقیقت را بشناسیم و از آن‌ها با افتخار یاد کنیم.

شهدا برای زنده نگه‌‌داشتن اسلام ناب محمدی و دفاع از خاک میهن اسلامی از جان شیرین خود گذشتند تا پرچم ایران با اقتدار هرچه با شکوه‌تر بر فراز قله‌های شجاعت قرار گیرد، آرامش امروزمان را مدیون خون پاک شهیدانی هستیم که حق را از باطل شناخته و فریب متاع دنیایی را نخوردند.

ملت سرافراز ایران با تقدیم هزاران شهید والامقام به عزت و آبرو رسیده است، در این میان از فداکاری و گذشت خانواده‌های شهدا و رزمندگان نمی‌توان غافل بود، جامعه اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت به پیروزی رسید و همه ما مدیون گذشت و فداکاری پدران و مادرانی هستیم که فرزندان خود را برای آسایش نسل‌های آینده تقدیم نظام پربرکت اسلامی کردند.

 22 اسفند هر سال به نام کسانی نام‌گذاری شده است که با گذشتن از جان خود به ما امنیت و آسایش دادند.

22 اسفند به نام روز شهدا نام‌گذاری شده است که رهبر معظم انقلاب درباره شهید و شهادت می‌فرماید" شهادت‌ها انقلاب ما را پابرجا و تضمین کرده است و به همین دلیل ملت ما را آسیب ناپذیر ساخت" این فرمایشات گران‌بهای رهبر انقلاب راه و روش و وظیفه را به همه ما نشان می‌دهد تا بتوانیم ادامه دهنده واقعی راه شهدا باشیم و به خانواده این شهدا احترام بگذاریم.

عیسی ولیزاده شهردار جوان سورک و فرزند شهید صفرعلی ولیزاده یکی از هزاران فرزند شهید ایران اسلامی است که در لباس خدمت‌گذاری به مردم شهر سورک در حال فعالیت است در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، اظهار کرد: خیلی‌ها در جامعه هستند که پاسدار خون شهدا و ممنون‌دار هستند و به ما احترام می‌گذارند.

وی افزود: بیشترین دغدغه ما فرزندان شهدا این است که ما را طلب‌کار نبینند چون آنها راه خود را رفتند و ما وارثان آنها هستیم و انقلاب برای همه ما است باید از این انقلاب که به راحتی به‌دست نیامد پاسداری کرد.

شهردار سورک خاطرنشان کرد: هر روز را باید روز شهید بنامیم چون شهید همه هستی خود که جانش بود را تقدیم نظام و انقلاب کرد می‌طلبد تمام مدیران در تبلیغ و تبیین این روز تمام تلاش خود را به‌کار گیرند.

ولیزاده ادامه داد: ما باید سیره شهدا را در بطن جامعه ببینیم و باید مفاهیم ایثار و شهادت را به گونه‌ای ترسیم کنیم که در برابر شهدا پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه امروز شهدا از ما استکبار ستیزی می‌خواهند، تصریح کرد: اگر مقاومتی در سوریه و لبنان و کشورهای خلیج فارس در حال انجام است همان راهی است که شهدا پیمودند.

این فرزند شهید بیان کرد: امروز استقلال که در کشور حاکم است حاصل خون شهدای ما است و اندیشه و کلام شهیدان حاصل عالی‌ترین ارزش‌های انسانی و بیانگر والاترین ایده‌ها و آرمان‌ها است.

ولیزاده با اشاره به اینکه در یک جمله شهیدان به خون خفتگان گلگون کفنی هستند که هستی خویش را در تحقق اندیشه‌های امام نثار کرده و با فداکاری خویش ماندگار و استمرار نظام را تضمین کرده‌اند، گفت: شهدا اکنون در جوار رحمت الهی ماوا گزیدند و نظاره‌گر چگونگی عمل ما در پاسداری انقلاب اسلامی هستند و پاسداشت ارزش‌های الهی و اعتلای نظام توحیدی را مطالبه می‌کنند.

وی درباره پدر خود گفت: پدرم متولد سال 1334 بود و ما 2 برادر و یک خواهر بودیم و من به‌عنوان فرزند بزرگتر در زمان شهادت پدرم 5 ساله، رضا 3 ساله و زینب 3 ماهه بود.

پدرم کارمند شرکت نکاچوب بود و بعدازظهرها بنایی می‌کرد و از کار کردن دوری نمی‌کرد.

در سال 65 در عملیات کربلای 4 مجروح و در عملیات کربلای 5 در شلمچه به شهادت رسید و بعد از 10 سال پلاک و استخوان پدرم را آوردند و در گلزار شهدای شهر سورک تدفین کردند.

ابتدا فکر می‌کردیم پدرم اسیر شده است و هر زمان تلویزیون اسیرها را نشان می‌داد به‌دنبال پدرمان می‌گشتیم و گاها که اسیرها می‌آمدند از گرگان تا گلوگاه و جاهای دیگر می‌رفتیم و سراغ پدر خودمان را می‌گرفتیم.

عموی من رضا هم به شهادت رسیده است و پدرم بعد از شهادت برادرش در سال 62 عزمش را برای دفاع از انقلاب و ادامه را شهدا جذب کرد.

بعد از عملیات کربلای 4 و قبل از رفتن به عملیات کربلای 5 صدایی از خود ضبط کرد که از همسایه‌ها طلب حلالیت کرد، برادر و خواهر خود را سفارش کرد؛ به همسرش سفارش کرد که فرزندانش را به خوبی بزرگ کند تا پشتیبان انقلاب و رهبری و مردم باشند.

به همسرش نسبت به به دخترش زینب سفارش کرد که زینب گونه پرورشش دهد تا حجابش را حفظ کند.

در صحبت‌های پدرم تمام هم و غمش این بود که به مردم کمک کنیم و با مردم برخورد خوبی داشته باشیم و رهبری را تنها نگذاریم انگار می‌دانست که روزی مدیر می‌شوم.

پدرم آدم خوش‌رو و خوش محبتی بود و مردم سورک بسیار به وی علاقه داشتند.

ولیزاده ادامه داد: فرزند شهید بودن وظیفه‌ای برای ما ایجاد می‌کند که به عمل و نه به حرف ادامه دهنده راه شهدا باشیم چون به‌عنوان فرزند شهید مردم نگاه خاصی به ما دارند به همین دلیل عمل و رفتار ما به گونه‌ای باشد که مردم این احساس به آنها ندهد که فرزندان شهدا از امام و رهبری فاصله گرفتند و ما باید نفر اولی باشیم که در تمام صحنه‌ها حضور پیدا کنیم چون ما به‌عنوان وارثان شهدا و انقلاب، مردم به ما به واسطه پدرانمان علاقه دارند و کاری نکنیم که باعث دل سردی مردم جامعه شویم.

وی افزود: در بعضی از زمان‌ها شاهد بی‌مهری‌هایی از سوی مسئولان و مدیران و انگ‌هایی که به فرزندان شهدا می‌زنند بودیم، ما همه این‌ها را به عطایش بخشیدیم تا فقط یک روز و یک لحظه پدر ما جلوی ما بایستد و به او بگوییم پدر.

فرزند شهید صفرعلی ولیزاده در پایان گفت: امروز احساس می‌کنم پشت من خالی است و خیلی دوست داریم پدر ما زنده بود.مطالب مرتبط با : 10 سال فکر می‌کردیم پدرمان اسیر است/ همه انگ‌ها را به عطایش بخشیدیم تا یک لحظه پدرمان را دوباره ببینیم
دیدگاه شما در مورد : 10 سال فکر می‌کردیم پدرمان اسیر است/ همه انگ‌ها را به عطایش بخشیدیم تا یک لحظه پدرمان را دوباره ببینیم

10 سال فکر می‌کردیم پدرمان اسیر است/ همه انگ‌ها را به عطایش بخشیدیم تا یک لحظه پدرمان را دوباره ببینیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ