• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18579 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 اسفند 1394 - ساعت: 08:56

چاپ
افزایش 7 درصدی وقوع سرقت در شهرستان/ کشف 4 هزار نوع مواد محترقه/ مدیریت بر فضای مجازی باید مد نظر باشد

فرمانده انتظامی میاندورود:

افزایش 7 درصدی وقوع سرقت در شهرستان/ کشف 4 هزار نوع مواد محترقه/ مدیریت بر فضای مجازی باید مد نظر باشد


فرمانده انتظامی میاندورود از افزایش 7 درصدی وقوع سرقت در شهرستان خبر داد و گفت: اکثر آنها سرقت های خرد بوده است.

به گزارش میانخبر، سرهنگ ذات الله رضوانی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با آرزوی موفقیت در سال نو، اظهار کرد: نیروی انتظامی با همدلی و همراهی که بین اعضای شورای تامین وجود داشت بسیاری از ماموریت‌های خود را در سال جاری با موفقیت به پایان رساند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات در اسفند ماه، افزود: نیروی انتظامی به‌عنوان تامین کننده امنیت در قبل، حین و بعد از انتخابات در سطح حوزه استحفاظی مشکلی را شاهد نبودیم.

فرمانده انتظامی میاندورود با بیان اینکه در سال جاری 2 هزار و 450 پرونده در حوزه تشکیل پرونده قضایی وارد کلانتری شهرستان شد، خاطرنشان کرد: از این تعداد 763 منجر به سازش شد.

وی بیان کرد: نگاهی که مردم باید به سمتی باشد که می‌توان بسیاری از پرونده‌ها را در همان روستا حل کرد چون تشکیل پرونده هزینه زیادی برای نهادهای پیگیری کننده آن خواهد داشت.

رضوانی تصریح کرد: اگر بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم دستگاه قضا می‌تواند در مواردی که بیشتر بار امنیتی و اجتماعی دارد ورود پیدا کند.

وی اولویت اول خود را پیشگیری بیان کرد و گفت: با مشارکت مردم می‌توان بسیاری از مشکلات را به حداقل رساند.

این مسئول امنیتی بیشترین جرائم شهرستان را نزاع و درگیری عنوان کرد و افزود: اگر مردم آموزش ببینند و اینکه آستانه تحمل خود را بالاتر ببرند بسیاری از این نزاع‌ها به‌وجود نمی‌آید.

رضوانی از تشکیل 170 فقره پرونده تصاوف در سال جاری خبر داد و ادامه داد: این تعداد تصادف در شهرستان، می‌طلبد نگاه ویژه‌ای به قوانین راهنمایی و رانندگی و آموزش آن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه شهروندان یک هزار و 489 تماس با پلیس 110 داشتند، اظهار کرد: یک هزار و 91 تماس عملیاتی شد که 990 تماس صحت داشت و تشکیل پرونده انجام شد و 398 فقره راهنمایی و ارشاد صورت گرفت.

انهدام بیش از 7 باند مواد مخدر

رضوانی با بیان اینکه بیش از 7 باند مواد مخدر در شهرستان انهدام شدند، یادآور شد: در حوزه کشف موادمخدر بیش از 40 کیلوگرم انواع مواد مخدر و 245 عدد قرص روان گردان و امحا بیش از 10 هزار و 200 بوته خشخاش و بیش از 100 طرح در قالب مبارزه با مناطق آلوده از جمله فعالیت‌های نیروی انتظامی میاندورود در سال جاری بوده است.

عضو شورای تامین میاندورود تعداد تصادف منجر به فوت در شهرستان را 16 تصادف بیان کرد و گفت: در این تصادفات 16 نفر فوتی داشتیم و 125 مورد جرحی و 3 مورد خسارتی بوده است.

وی ادامه داد: در سال 94 یک هزار و سه دستگاه خودرو و 806 دستگاه موتور سیکلت به‌دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات و نداشتن مدارک لازم توقیف شدند.

رضوانی سامانه 197 را ارزیابی پلیس از منظر مردم دانست و گفت: 71 مورد تماس با این سامانه در یک سال گذشته داشتیم که 17 مورد انتقاد بوده و 13 مورد آن به‌دلیل آگاهی کم مراجعه کنندگان و طولانی شدن زمان رسیدگی بوده است.

افزایش 7 درصدی وقوع سرقت

وی از افزایش 7 درصدی وقوع سرقت در شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌ها بیشتر سرقت‌ها به‌دلیل کم توجهی مال باختگان بوده است و تلاش ما در سال آینده آموزش و آگاه‌سازی خواهد بود.

این مسئول اکثر سرقت‌ها را سرقت خرد بیان کرد و ادامه داد: با آموزش می‌توان از وقوع بسیاری از این سرقت‌ها جلوگیری کرد و باید با آموزش هزینه سرقت را بالا ببریم.

رضوانی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت اجتماعی با نصب بنر در مکان‌های پرالتهاب خطرات چهارشنبه آخر سال را متذکر شدیم و پاسخ خوبی گرفتیم، تصریح کرد: در حوزه کشفیات حدود 4 هزار انواع مواد محترقه کشف کردیم و خوشبختانه هیچ مشکلی در سطح شهرستان شاهد نبودیم.

وی با اشاره به آغاز خدمات سفر نوروزی، اضافه کرد: یک قرارگاه نوروزی را در شهر سورک افتتاح خواهیم کرد که در این قرارگاه آمادگی لازم را برای ارائه خدمات به مسافران داریم و نگاه ما پیشگری، آموزش، هدایت و راهنمایی است.

رضوانی با تاکید بر اینکه مدیریت بر فضای مجازی باید مد نظر باشد، خاطرنشان کرد: فضای مجازی را می‌توان به سوی فضای دینی، برنامه‌های اخلاقی و فرهنگی سوق داد و نباید تنها نکات منفی آن را دید.

فرمانده انتظامی میاندورود در پایان با بیان اینکه شعار پلیس در نوروز " پلیس و مردم، نظم و قانون مداری، نشاط بهاری" است، افزود: پلیس حافظ امنیت است و این امنیت با مشارکت مردم به‌وجود می‌آید و هر جا مشارکت مردم را داشتیم در آن حوزه موفق بودیم.مطالب مرتبط با : افزایش 7 درصدی وقوع سرقت در شهرستان/ کشف 4 هزار نوع مواد محترقه/ مدیریت بر فضای مجازی باید مد نظر باشد
دیدگاه شما در مورد : افزایش 7 درصدی وقوع سرقت در شهرستان/ کشف 4 هزار نوع مواد محترقه/ مدیریت بر فضای مجازی باید مد نظر باشد

افزایش 7 درصدی وقوع سرقت در شهرستان/ کشف 4 هزار نوع مواد محترقه/ مدیریت بر فضای مجازی باید مد نظر باشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ