• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18667 - تاریخ انتشار : دوشنبه 16 فروردین 1395 - ساعت: 15:18

چاپ
اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهر سورک و روستای اسرم میاندورود

مدیر کتابخانه‌های عمومی میاندورود خبر داد

اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهر سورک و روستای اسرم میاندورود


مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان میاندورود از اهدای 900 جلد کتاب در سال‌ گذشته به کتابخانه‌های عمومی شهر سورک و روستای اسرم این شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، محمد طالبی‌اسبوئی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر از برگزاری برنامه‌های سال 94 اداره کتابخانه‌های عمومی میاندورود خبر داد و اظهار کرد: در طول سال‌ گذشته برنامه‌های متعددی از سوی کتابخانه‌های عمومی در سطح این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه و فروش کتاب با هماهنگی و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیدار کارکنان اداره کتابخانه‌های عمومی میاندورود با امام جمعه این شهرستان، تبلیغات محیطی در هفته کتاب، برنامه‌های مذهبی و ارزشی، حضور در مراسم غبارروبی گلزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان‌های امام و شهدا، بازدید 21 مدرسه و مهد کودک‌های سطح شهرستان از کتابخانه‌های عمومی در طول سال از اهم برنامه‌هایی بود که توسط این نهاد انجام شد.

مدیر کتابخانه‌های عمومی میاندورود خاطرنشان کرد: اهدای 900 جلد کتاب در کتابخانه شهر سورک و روستای اسرم، راهپیمایی کاروان بچه‌های دوستدار کتاب، توزیع مجلات نشریات و روزنامه‌های تاریخ‌گذشته در بین اهالی و کسبه و ارگان‌ها و نهادهای سطح شهرستان، ایجاد فضای مجازی در تلگرام به‌نام کتاب‌خوانان شهرستان میاندورود برای به اشتراک‌‌گذاری کتاب‌ها و بحث‌های مشارکت در کتاب‌خوانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی در اوقات فراغت دانش‌آموزان و اعضای کتابخانه‌ها و سایر برنامه‌های فرهنگی در اجرای سیاست‌ها و اهداف سازمانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این شهرستان اجرا شد.

طالبی‌اسبوئی با تأکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی باید از طریقی به کودکان و نوجوانان منتقل شود تا پیشرفت در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی در بین افراد ایجاد شود و شاهد تأثیرگذاری در عرصه‌های گوناگون باشیم.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید میاندورود بیان کرد: رنگ‌آمیزی با عناوین مختلف، برگزاری کارگاه نقش والدین در مطالعه و کتاب‌خوانی فرزندان، برپایی ایستگاه نقاشی با عنوان «کتاب دوست من است»، جلسات قصه‌گویی در طول سال، کارگاه آموزشی آشنایی با شبکه اینترنتی کتاب‌خوانان حرفه‌ای کشور از دیگر برنامه‌های این نهاد طی سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به پروژه کتابخانه‌های عمومی روستای دارابکلا، ادامه داد: این پروژه تا سطح سقف اجرا شد و امیدواریم با اعتبارات دولتی 600 میلیون ریال که در کمیته برنامه‌ریزی با مساعدت فرماندار میاندورود ازمحل ماده 180 نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شد، به این امر تخصیص پیدا کند تا شاهد پیشرفت اهمیت کتابخانه‌ها در سطح این شهرستان باشیم.

عضو شورای فرهنگ عمومی میاندورود از تصویب برگزاری نشست کتاب‌خوانی در خرداد ماه هم‌زمان با سال‌روز آزادسازی خرمشهر خبرداد و اظهار کرد: این نشست با حضور کتابخوانان و مسئولان شهرستان در نشست مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید در سوم خردادماه در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه پروژه کتابخانه‌های عمومی روستای اسرم با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید، گفت: کتابخانه عمومی حضرت زینب(س) روستای اسرم با 291 متر زیربنا به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر مشغول به فعالیت است.مطالب مرتبط با : اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهر سورک و روستای اسرم میاندورود
دیدگاه شما در مورد : اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهر سورک و روستای اسرم میاندورود

اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهر سورک و روستای اسرم میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ