• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 18910 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 فروردین 1395 - ساعت: 22:48

چاپ
داوران برای پول قضاوت نمی کنند/ قضاوت در دربی شرایط خاص خودش را دارد

داور میاندورودی لیگ برتر فوتبال:

داوران برای پول قضاوت نمی کنند/ قضاوت در دربی شرایط خاص خودش را دارد


اشکان خورشیدی داور میاندورودی لیگ برتر فوتبال گفت: بهترین داور ما با بیشترین قضاوت، 10 میلیون تومان در سال بیشتر نمی‌گیرد اما با این وجود با جان و دل قضاوت می‌کنند.

به گزارش میانخبر، اشکان خورشیدی تنها داور مازندرانی لیگ برتر فوتبال متولد سال 1358 و اهل روستای سیاه چنار شهرستان میاندورود است که با داوری‌های خوب خود نماینده موفقی برای میاندورود و مازندران در سطح اول فوتبال کشور بوده است.

خورشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر درباره داوری خود گفت: داوری را از سال 76 از میاندورود و به پیشنهاد مرحوم به‌روش که در آن زمان در آموزشگاه‌های استان مربی ما بود شروع کردم و مدرک درجه سه داوری را گرفتم.

وی افزود: داوری درجه یک را با آقایان سلیمانی و عسگری و درجه ملی را با آقای قیاصی گذراندم و سال 81 وارد بازی‌های کشوری و در سال 87 وارد لیگ برتر شده و از سال 89 سوت زدم و از سال 2013 وارد لیست داروان بین المللی شدم.

خورشیدی بیان کرد: در این فصل 10 بازی لیگ برتر و 3 بازی لیگ یک قضاوت کردم که مهمترین این بازی‌ها، دیدار ذوب‌آهن با پرسپولیس و استقلال خوزستان با استقلال تهران بود.

وی درباره بازی شهرآورد بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس گفت: داوری در دربی شرایط خاص خود را دارد و من هم بین 5 داور کاندیدای قضاوت در دربی بودم.

داور لیگ برتر فوتبال با بیان اینکه اشتباهات داوری جزو فوتبال است، اضافه کرد: مربیان در ایران این اشتباهات را زیاد بزرگ می‌کنند تا اشتباهات آنها کمتر مشخص شود.

خورشیدی تاکید کرد: داوران ایرانی در سطح بسیار بالایی هستند و اگر حاشیه امنیت و امکانات داشته باشند تمرکزشان بیشتر و قضاوت‌ها بهتر می‌شود.

وی با بیان اینکه داوران ما برای پول قضاوت نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: داوران ما از لحاظ حق و زحمه، دریافتی کمی دارند و کل حق و زحمه داوران در یک سال به اندازه حقوق یک بازیکن فوتبال نیست.

خورشیدی ادامه داد: بهترین داور ما با بیشترین قضاوت، 10 میلیون تومان در سال بیشتر نمی‌گیرد اما با این وجود با جان و دل قضاوت می‌کنند.

این داور لیگ برتر فوتبال ایران آرزوی خود را قضاوت در جام جهانی بیان کرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی در داوری کشور و به‌خصوص شهرستان میاندورود وجود دارد که در صورت حمایت می‌توانند به درجات خوبی برسند.

خورشیدی در پایان از همه کسانی که برای پیشرفت داوری وی زحمت کشیدند به خصوص آقایان رحمان‌نژاد، کرامتی و مهدوی تقدیر و تشکر کرد.مطالب مرتبط با : داوران برای پول قضاوت نمی کنند/ قضاوت در دربی شرایط خاص خودش را دارد
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • جمعه 27 فروردین 1395 - 09:55 ۲۲۲۲۲۲

    اشکان خورشیدی بچه سیاه چناری است

    پاسخ به نظر
    + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : داوران برای پول قضاوت نمی کنند/ قضاوت در دربی شرایط خاص خودش را دارد

داوران برای پول قضاوت نمی کنند/ قضاوت در دربی شرایط خاص خودش را دارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ