• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 19144 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 اردیبهشت 1395 - ساعت: 12:25

چاپ
منسب و جایگاه موقتی است/ از اقشار نیازمند مواظبت کنیم

امام جمعه موقت میاندورود:

منسب و جایگاه موقتی است/ از اقشار نیازمند مواظبت کنیم


امام جمعه موقت میاندورود گفت: مهمترین اقشار، قشر نیازمند هستند که امام علی(ع) تاکید به مواظبت از آنها کردند و فرمودند دست آنها به جایی بند نیست و کسی را ندارند و آنها کسانی هستند که هر کجا از آنها بخواهید در میدان حاضر هستند.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام سید جعفر علوی در جلسه شورای اداری میاندورود با اشاره به نام‌گذاری سال 95 به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری و تبریک حلول ماه رجب، اظهار کرد: شاید به این دلیل روز تولد امام علی(ع) را روز پدر نام‌گذاری کردند که پیامبر فرمودند من و علی(ع) پدران معنوی شما هستیم.

وی نهج البلاغه امام علی(ع) را مجموعه‌ای از آموزه‌‎هایی دانست برای زندگی سعادت‌مندانه در دنیا و آخرت.

امام جمعه موقت میاندورود با اشاره به نامه ارزشمند امام علی(ع) به مالک اشتر زمانی که مالک را به استانداری مصر منسوب کردند، تصریح کرد: همه مدیران در هر جایگاهی هستند این نامه را مطالعه کنند که در نهایت اداره امور کشوری که بر مبنای دین و دین باوری اداره می‌شود راحت‌ُتر خواهد بود.

علوی ادامه داد: امر به تقوا و امر به اطاعت از فرامین خداوند و امر به نکات بسیار برجسته در زندگی اداری و اجرایی ما که بسیار مهم و ارزشمند است از جمله نکات مهم این نامه بوده که برای همه ما مورد توجه است.

وی گفت: امام علی(ع) در نامه خود تاکید می‌کند که مردم به گونه‌ای به تو نظر خواهند کرد که تو نسبت به دیگران می‌گفتی پس حواست باشد که در آینده در محکمه عمومی مردم قرار خواهید گرفت و این نکته‌ای است که همه ما باید توجه کنیم چون منسب و جایگاه موقتی است.

علوی به تقسیم اقشار جامعه به هفت قشر از سوی امام علی(ع) اشاره کرد و اضافه کرد: مهمترین اقشار، قشر نیازمند هستند که امام علی(ع) تاکید به مواظبت از آنها کردند و فرمودند دست آنها به جایی بند نیست و کسی را ندارند و آنها کسانی هستند که هر کجا از آنها بخواهید در میدان حاضر هستند.

امام جمعه موقت میاندورود در پایان خاطرنشان کرد: اگر نتوانستیم حواحج نیازمندان را برطرف کنیم حداقل آنها از اتاق ما با تواضع و سخن خوش بیرون بروند و از نیکی شما بگویند.مطالب مرتبط با : منسب و جایگاه موقتی است/ از اقشار نیازمند مواظبت کنیم
دیدگاه شما در مورد : منسب و جایگاه موقتی است/ از اقشار نیازمند مواظبت کنیم

منسب و جایگاه موقتی است/ از اقشار نیازمند مواظبت کنیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ