• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 19149 - تاریخ انتشار : جمعه 03 اردیبهشت 1395 - ساعت: 10:44

چاپ
نوحه‌خوانی شهید مازندرانی در مراسم تشییع خود

به‌یاد شهدای روحانی مازندران

نوحه‌خوانی شهید مازندرانی در مراسم تشییع خود


شهید محمد خائفی برای خود روضه و نوحه‌خوانی کرد و گفت: «این نوار را ضبط کردم تا به یادگاری بعد از شهادتم بماند تا شاید راهنمایی برای گمراهان و نویدی برای افراد باایمان باشد.»

به گزارش میانخبر، شهدای روحانی مازندران در کنار امر تبلیغ، لباس رزم بر تن کرده و سینه خود را آماج تیرهای دشمن قرار دادند که حضور این قهرمانان در میادین و معرکه‌های پرخطر نبرد، آن‌چنان شوری در میان رزمندگان می‌آفرید که قلم از توان تأثیرگذاری آن عاجز است.

روحانی شهید محمد خائفی فرزند حاج عزیز در مرداد ماه 1349 در روستای جام‌خانه میاندورود دیده به جهان گشود، پس از سپری کردن دوران ابتدایی به حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) نکا رفت و دروس حوزوی را از سن پایین با جدیت شروع کرد، مدتی بعد عازم حوزه علمیه امام خمینی(ره) گرگان شد و زیر نظر حجت‌السلام افضلی شروع به تحصیل کرد.

وی در حوزه علمیه از خود استعداد و نبوغ خاصی نشان داد و با پشتکار و کوششی درخور تحسین، زودتر از سن معمولی دروس پایه حوزوی را به اتمام رساند.

چند بار قصد کرد به جبهه برود ولی به‌دلیل سن پایین نتوانست عازم جبهه شود، حتی یک‌بار می‌خواست با شناسنامه برادرش برود که برادرش متوجه شد و مخالفت کرد، چون برادرش هم قصد رفتن به جبهه داشت.

تا اینکه در سن 15 سالگی برای گذراندن دوره آموزشی به پادگان آموزش نظامی رفت و پس از اتمام دوره آموزشی به جبهه‎های حق علیه باطل شتافت.

وی در واحد تخریب به پاک‌سازی میادین مین مشغول بود تا اینکه در روز چهارشنبه 28 اردیبهشت‌ ماه 1367 در شلمچه به‌وسیله ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش پس از تشییع باشکوه در زادگاهش روستای جام‌خانه به خاک سپرده شد.

* شهادت آروزیی که به حقیقت پیوست

گویا شهید بزرگوار به آن درجه از عرفان و معنویت رسیده بود که چگونگی شهادتش را می‌دانست؛ در سال 1365 زمانی که می‌خواست با شناسنامه برادرش به جبهه برود و موفق به این کار نشد، یک نوار سخنرانی از خودش ضبط کرد و در آن نوار مدعی شد که از آینده خود باخبر است و مثل صحنه فیلم می‌بیند که به شهادت می‌رسد و مردم در هوای گرم او را تشییع جنازه می‌کنند.

او خودش در آن نوار از تشییع‌کنندگان تشکر می‌کند و حتی برای خود روضه و نوحه‌خوانی کرد و گفت: «این نوار را ضبط کردم تا به یادگاری بعد از شهادتم بماند تا شاید راهنمایی برای گمراهان و نویدی برای افراد باایمان باشد.»

شعری قبل از شهادت روی عکسش نوشت تا پس از شهادتش از آن عکس استفاده کنند: «پر طاووس به کرکس ندهند؛ این نصیبی‌ست به هر کس ندهند»

* گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید

خداوندا! تو شاهدی که به‌خاطر حفظ مراتب الهی و امنیت اسلام قدم برمی‌دارم و دوست ندارم که در شلمچه و جاهای دیگر یا حلبچه حدود 5 هزار آدم بی‌گناه هدف موشک و گازهای شیمیایی قرار بگیرند و من در خانه بمانم، پس به امید تو قدم برمی‌دارم.دیدگاه شما در مورد : نوحه‌خوانی شهید مازندرانی در مراسم تشییع خود

نوحه‌خوانی شهید مازندرانی در مراسم تشییع خود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ