• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 19297 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 اردیبهشت 1395 - ساعت: 12:25

چاپ
غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد

معرفی افراد موفق میاندورود؛

غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد


حجت الاسلام غلامرضا رئیسیان یکی از افراد موفق میاندورودی است که در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس دانشکده الهیات این دانشگاه است.

به گزارش میانخبر، شهرستان میاندورود در جوار مرکز استان مازندران یکی از شهرستان‌های با استعداد این استان در زمینه‌های مختلف، طبیعی، اقتصادی، فرهنگی، علمی، ورزشی و ... است که شناختن و معرفی افراد موفق میاندورود می‌تواند باعث معرفی هرچه بهتر شهرستان و ایجاد روحیه در جوانان و نوجوانان شود.

حجت الاسلام غلامرضا رئیسیان یکی از افراد موفق میاندورودی و اهل روستای محمدآباد است که در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس دانشکده الهیات این دانشگاه است.

رئیسیان در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر درباره خود اینگونه توضیح می‌دهد: دوره ابتدایی را در روستای محمدآباد میاندورود و دوره راهنمایی و دبیرستان را در ساری سپری کردم.

در سال 61 دیپلم گرفتم و وارد حوزه شدم، دو ماه در حوزه امام محمدباقر(ع) مشهد بودم و سپس به مدرسه شهیدین فعلی و حقانی سابق که تقریبا کلیه دروس مقدماتی، فتح و خارج را در محضر آیت الله فاضل لنکرانی، جوادی آملی و آیت الله شاهرودی و سیدکاظم حائری خواندم و در این حوزه دوره مکالمه زبان عربی و انگلیسی را نیز گذراندم.

حدود 7 سال درس خارج خواندم و در کنار حوزه یک دوره کارشناسی ارشد دین شناسی را در مدرسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و همچنین یک دوره کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی را در تربیت مدرس قم خواندم و در سال 76 فارغ التحصیل شدم.

در سال 76 دوره دکتری در رشته علوم قرآن و احادیث را آغاز کردم و در سال 82 فارغ التحصیل شدم.

علاوه بر مدرک خارج فقه و اصول حوزه دارای مدرک دکترای علوم قرآن و حدیث از دانشگاه دولتی قم در سال 1382 با موضوع پایان نامه اهل بيت و تفسير قرآن كريم می‌باشند.

سال 79 برای انجام فعالیت‌های فرهنگی از طرف دفتر مقام معظم رهبری به انگلستان رفتم و تا سال 83 در انگلستان در مرکز اسلامی منچستر بودم و پس از بازگشت به ایران در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد عضو هیات علمی شدم و از سال 92 به‌عنوان رئیس این دانشکده انتخاب شدم و در این سمت هستم.

حدود 10 کنفرانس بین‌المللی در خارج از کشور از جمله لبنان، آمریکا، انگلستان، زیمباوه حضور داشتم.

رئیسیان علاوه بر مدرک خارج فقه و اصول حوزه دارای مدرک دکترای علوم قرآن و حدیث از دانشگاه دولتی قم در سال 1382 با موضوع پایان نامه اهل بيت و تفسير قرآن كريم می‌باشد.

وی کتاب" قرآن و حقوق: مجموعه مقالات همایش ملی پژوهش‌های قرآنی حوزه و دانشگاه" را به چاپ رسانده و همچنین مقالاتی مثل" نقد و بررسی روایات "قلیل الحدیث" بودن امام سجاد علیه السلام؛ مهارت غلبه بر نفس اماره در قرآن؛ تفسیر وحی با محوریت آیه 51 سوره شوری؛ راهکارهای فهم حدیث در کتاب الاربعون حدیثاً (اربعین) شیخ بهایی" نیز از وی منتشر شده است.

سوابق پژوهشی:

شرکت در چند کنفرانس بین المللی و ارائه مقاله در این کنفرانس‌ها:

کنفرانس «ايمان وعقل» لندن و يورک در کشور انگلستان؛ 2005.

کنفرانس «اخلاق در عصر حاضر»، لندن؛ جولای 2007.

کنفرانس «نوآوری‌های فقه شيعه»، دانشگاه درهام انگلستان؛ جون 2008.

کنفرانس «نظام آموزشی حوزه‌های علميه شيعه ومسيحيت»، دانشگاه درهام انگلستان؛ جون2010.

سوابق اجرایی:

مسئول مرکز اسلامی منچستر انگلستان (1379-1383).

امام جمعه شیعیان لندن (1382-1383)

عضو شورای برنامه‌ريزی مدرسه شهیدین حوزه علمیه قم (1380-1378).

استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه فردوسی(1385- 1388).

عضو شورای فرهنگی دانشکده الهيات و معارف اسلامی (1388 تاکنون).

عضو انجمن علمی ادبيات عرب حوزه علميه خراسان (1389 تاکنون).

عضو شورای پژ‍‍‍‍ وهشی دفتر تبليغات اسلامی خراسان.

عضو هیئت تحریریه فصلنامه «ادبیات وهنر دینی» پژوهشگاه علومو فرهنگ اسلامی

عضو هیأت علمی گروه پژوهشی ادبیات و هنر اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی خراسانمطالب مرتبط با : غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد
دیدگاه شما در مورد : غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد

غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ