• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 19558 - تاریخ انتشار : یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 - ساعت: 21:43

چاپ
سند راهبردی اجرای توسعه شهری 10 ساله سورک تدوین شد/ 65 میلیارد بودجه سال جاری شهرداری

شهردار سورک:

سند راهبردی اجرای توسعه شهری 10 ساله سورک تدوین شد/ 65 میلیارد بودجه سال جاری شهرداری


شهردار سورک گفت: سند راهبردی اجرای توسعه شهری 10 ساله سورک با مشارکت مشاوران شهرداری تدوین شد.

به گزارش میانخبر، عیسی ولیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، با ابراز گلایه از فرماندار میاندورود بابت محقق نشدن اعتبارات مصوب شهر سورک از سوی فرمانداری، اظهار کرد: نزدیک به یک میلیارد تومان در سال قبل برای شهر سورک بودجه در نظر گرفته بودند که تنها 130 میلیون تومان تخصیص پیدا کرد و مابقی هزینه های شهرداری در سال قبل از منابع داخلی و خودیاری مردم تامین شده است.

وی افزود: با همکاری شورای شهر سورک، بودجه سال 95 را به مقدار 65 میلیارد ریال در قالب 9 برنامه و 23 طرح مصوب کردیم.

شهردار سورک برنامه یادشده در سال جاری را 1. برنامه ریزی توسعه شهری 2. دفع آبهای سطحی داخل شهر 3. بهبود عبور و مرور شهری 4. ایجاد تاسیسات حفاظتی شهر 5. بهبود محیط شهری 6. ایجاد اماکن ورزشی 7. برنامه سایر تاسیسات و تسهیلات شهری 8 ایجاد تاسیسات درآمدزا 9. برنامه دیون پروژه های پیش بینی نشده بیان کرد.

ولیزاده جدول سازی، طرح احداث و تکمیل پل ورودی رودخانه داراب رود، ساخت و تکمیل زیرگذر، طرح بهبود عبور و مرور، خرید ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی، احداث میادین، ایجاد مجتمع ورزشی، تفریحی و توریستی، احداث و تکمیل غسالخانه و ایجاد سردخانه، پیاده رو سازی سطح شهر، آسفالت معابر سطح شهر، تعریض املاک سطح شهر، ادامه بلوار گهرباران تا پل نکاچوب و طرح احداث پارک محله ای را از جمله طرح هایی دانست که در سال جاری پیگیری خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه توسعه شهری یکی از کارهایی که در سال جاری انجام خواهیم داد طرح ممیزی املاک سطح شهر برای وصول مطالبات شهرداری است.

ولیزاده از تدوین سند راهبردی اجرای توسعه شهری 10 ساله سورک با مشارکت مشاوران شهرداری خبر داد و گفت: در این سند نقاط ضعف، قوت و کمبودهای شهر مشخص شده و به شکلی است که شهرداران آینده نیز طبق این سند پیش خواهند رفت.

شهردار مرکز شهرستان میاندورود با بیان اینکه بودجه شهرداری در سال گذشته کاملا تحقق یافته است، ادامه داد: بودجه شهرداری در سال 94، 40 میلیارد ریال بوده است که طبق برنامه هزینه شد.

وی بودجه عمرانی سال جاری را 42 میلیارد ریال معادل 65 درصد بودجه سال جاری بیان کرد و افزود: در نظر داریم در زمینه عمرانی پروژه های نیمه تمامی که به دلیل کمبود منابع مالی مدت زیادی نیمه کاره مانده بود را به اتمام برسانیم.

ولیزاده اتمام کانال بلوار شهید بهشتی و مرمت کارهای قبلی، بهسازی و جدول گذاری و مرمت لاین کندروی ضلع جنوبی بلوار امام رضا(ع) از ایران خودرو تا پل داراب رود را از جمله طرح های دانست که در سال جاری به اتمام می رسد، خاطرنشان کرد: مرمت لاین کندروی ضلع جنوبی بلوار امام رضا(ع) از سوی پیمانکار شروع شده و 20 درصد پیشرفت کاری داشته است.

وی اجرای دوربرگردان و تدوین طرح جامع شهری را از مهمترین برنامه های شهرداری در سال جاری عنوان کرد و گفت: طرح جامع شهر یکی از نیازهای اساسی یک شهر بعد از طرح هادی است که باید پیگیری شود.

شهردار سورک در پایان خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی با همکاری سپاه شهرستان برنامه های متنوعی پیش بینی کردیم و در بخش ورزشی نیز کمک مالی به تیم ها و ورزشکاران شهر سورک انجام خواهد گرفت.دیدگاه شما در مورد : سند راهبردی اجرای توسعه شهری 10 ساله سورک تدوین شد/ 65 میلیارد بودجه سال جاری شهرداری

سند راهبردی اجرای توسعه شهری 10 ساله سورک تدوین شد/ 65 میلیارد بودجه سال جاری شهرداری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ