• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 19566 - تاریخ انتشار : دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 - ساعت: 22:04

چاپ
نبود بازار ثابت مشکل تولیدکنندگان است/ به‌دنبال قطب‌بندی کردن محصولات کشاورزی در شهرستان هستیم

مسئول بسیج سازندگی میاندورود:

نبود بازار ثابت مشکل تولیدکنندگان است/ به‌دنبال قطب‌بندی کردن محصولات کشاورزی در شهرستان هستیم


مسئول بسیج سازندگی میاندورود گفت: تولیدکنندگان شهرستانی زیادی هستند که نیاز به بازارهدف محلی دارند تا بتوانند محصولات خود را در آن عرضه کنند.

به گزارش میانخبر، مصطفی ملازاده در جمع اصحاب رسانه با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اظهار کرد: توجه به اقتصاد مقاومتی باعث برون رفت کشور از فشارهای خارجی می‌شود.

وی با اشاره به سخنان رهبری در آغاز سال جاری و تاکید بر گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، افزود: برای تحقق گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، رسانه‌ها نقش مهمی برعهده دارند که در این راستا تفاهم نامه‌ای بین بسیج سازندگی و بسیج رسانه استان به امضا رسید.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه میاندورود با اشاره به نقش رسانه‌هادر تحقق اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: اگر میلیاردها تومان اعتبار پرداخت و شغل ایجاد کنیم اما نتوانیم نمونه عینی آن را در جامعه به مردم نشان دهیم با شکست روبرو هستیم.

ملازاده درخصوص اقدامات بسیج سازندگی در سال گذشته، بیان کرد: بسیج سازندگی در سال گذشته 12 میلیارد ریال اعتبار به 85 نفر از بسیجیان در قالب تسهیلات اقتصاد مقاومتی اعطا کرد.

وی استفاده از 40 نفر کارشناس کشاورزی در بسیج همگام با کشاورز در راستای آموزش و ترویج کشاورزی، ساخت 7 سرویس بهداشتی برای محرومین، برگزاری چهار دوره کلاس‌های آموزشی و مشاوره شغلی، ساخت 10 پایگاه مقاومت، به‌کارگیری 110 نفر از دانش‌آموزان در قالب اردوهای هجرت 3، به‌کارگیری یک هزار و 200 نفر از بسیجیان در قالب اردوهای جهادی در کارهای عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی را از جمله اقدامات بسیج سازندگی میاندورود در سال گذشته عنوان کرد.

ملازاده درباره اقدامات پیش روی بسیج سازندگی در سال 95 گفت: ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی در 14 عرصه برای 120 نفر از بسیجیان، توجه ویژه به صنایع تبدیلی کوچک و خانگی، کمک به رفع محرومیت زدایی، به‌کارگیری 200 نفر از دانش آموزان در طرح هجرت، به‌کارگیری 1700 نفر از بسیجیان در قالب اردوهای هجرت جهت کمک به رفع محرومیت‌زدایی در روستاها و ساخت المان شهدای گمنام شهر سورک را از جمله برنامه‌های بسیج سازندگی در سال جاری دانست.

وی سیاسیت کلی بسیج در سال 95 را قطب بندی کردن یک محصولات کشاورزی در هر شهرستان دانست و تصریح کرد: استعدادهای هر منطقه را شناسایی و براساس آن اقدامات لازم در جهت قطب سازی انجام خواهد گرفت.

ملازاده با بیان اینکه اولویت نخست ما در میاندورود ایجاد واحدهای دامی و صنایع تبدیلی است، ادامه داد: مرغ و ماکیان و صنایع بسته بندی آنها، پروش قارچ و تولید سبزیجات و پرورش ماهی اولویت‌های بعدی در این زمینه است.

وی یکی از مشکلات سال گذشته را فروش بعضی از محصولات تولیدی عنوان کرد و گفت: سعی کردیم در سال جاری با تشکیل کارگروه‌هایی و توجه به صنایع تبدیلی، از زمان تولید یک محصول تا پایان فروش را به‌عنوان یک چرخه در نظر بگیرم و اقدامات لازم در هر مرحله انجام دهیم.

مسئول بسیج سازندگی میاندورود یکی از معضلات اصلی شهرستان را نبود بازارچه دائمی بیان کرد و افزود: تولیدکنندگان شهرستانی زیادی هستند که نیاز به بازارهدف محلی دارند تا بتوانند محصولات خود را در آن عرضه کنند.

ملازاده اظهار کرد: برای حمایت از تولید کنندگان، از سوی بسیج سازندگی شرکت پشتیبانی ایجاد شد تا محصولات تولیدی تولیدکنندگان را به صورت تضمینی خریداری کند.

وی تاکید کرد: تولید بدون نگاه به بازار هدف از سوی تولیدکنندگان یکی دیگر از مشکلات تولید است.

ملازاده در پایان با اشاره به هشت ماه بلاتکیلیفی یادمان شهدای گمنام در شهر سورک، خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی با کمک های مردمی و استفاده از بسیجیان، پاسداران و سربازان و با هزینه 40 میلیون تومان تا دو ماه آینده به بهره بردار می رسد.دیدگاه شما در مورد : نبود بازار ثابت مشکل تولیدکنندگان است/ به‌دنبال قطب‌بندی کردن محصولات کشاورزی در شهرستان هستیم

نبود بازار ثابت مشکل تولیدکنندگان است/ به‌دنبال قطب‌بندی کردن محصولات کشاورزی در شهرستان هستیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ