• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 19803 - تاریخ انتشار : دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 - ساعت: 23:42

چاپ
توزیع بیش از 16 هزار تریکوکارت بین کشاورزان میاندورودی

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

توزیع بیش از 16 هزار تریکوکارت بین کشاورزان میاندورودی


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از توزیع بیش از 16 هزار تریکوکارت بین کشاورزان میاندورودی در راستای مبارزه بیولوژیک علیه کرم ساقه‌خوار برنج و کاهش مصرف سموم در مزارع شالیزاری خبر داد.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، اظهار کرد: در راستای مبارزه بیولوژیک علیه کرم ساقه‌خوار برنج و کاهش مصرف سموم در مزارع شالیزاری بیش از 16 هزار تریکوکارت در مرحله اول بین برنج‌کاران شهرستان میاندورود توزیع شد.

وی بیان کرد: در پی بازدیدهای به‌عمل آمده و نمونه گیری‌های انجام شده در مزارع، اولین رهاسازی زنبور تریکوگراما در خزانه شالیزاری چهار روستای بادله، پلنگ آزاد، چوکلا و شهریارکنده در سطح 160 هکتار انجام پذیرفت.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: هر ساله با آغاز کشت برنج، رهاسازی زنبور تریکوگراما توسط کارشناسان این شهرستان و همکاری شرکت‌های مرتبط انجام می‌شود.

موسوی افزود: با توجه به برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی - ترویجی انجام شده در شهرستان هر ساله علاقه و اشتیاق برنج کاران برای استفاده از تریکوکارت و رهاسازی زنبور تریکوگراما جهت مبارزه با کرم ساقه‌خوار برنج بیشتر می‌شود.دیدگاه شما در مورد : توزیع بیش از 16 هزار تریکوکارت بین کشاورزان میاندورودی

توزیع بیش از 16 هزار تریکوکارت بین کشاورزان میاندورودی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ