• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 19847 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 اردیبهشت 1395 - ساعت: 23:50

چاپ
سربازی در جبهه حق با شناخت دشمن و محور عملیات دشمن ممکن است/ برای شهید کمالی اسلام مهمتر از زن و فرزند بود

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران:

سربازی در جبهه حق با شناخت دشمن و محور عملیات دشمن ممکن است/ برای شهید کمالی اسلام مهمتر از زن و فرزند بود


مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران گفت: سربازی در جبهه حق با شناخت دشمن و محور عملیات دشمن ممکن است.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام یدالله غلامی در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید مدافع حرم حاج سعید کمالی در مسجد جامع شهر سورک با بیان اینکه امروز علمداران و پرچم‌داران عزیزی را از دست دادیم که به جوار رحمت حق راه یافتند و حزن و اندوه برای ما که از وجود چنین فرزندان رشید و سربازان فداکاری محروم ماندیم.

وی بیان کرد: اتفاقاتی که در منطقه ما در حال رخ دادن است درگیری دو جبهه حق و باطل است و این تقابل و درگیری سابقه طولانی دارد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به سابقه درگیری بین دو جبهه حق و باطل به پیدایش انسان تا به امروز، خاطرنشان کرد: همیشه این درگیری وجود داشته است و در دوره‌های مختلف شدت آن کم و زیاد می‌شده است.

غلامی افزود: این درگیری ادامه داشت تا پیروزی انقلاب که امام(ره) پرچم حق را در دست گرفت و از آن زمان درگیری‌ها شدت گرفت و تا به امروز ادامه دارد.

وی تاکید کرد: اگر جنگ سوریه، عراق و یمن حل شود اما این درگیری تمام نمی‌شود و درگیری همیشه وجود دارد.

غلامی با بیان اینکه خداوند در قران فرمود ما دشمن قرار دادیم از جن و انس برای پیامبران که نماد و پرچم داران جبهه حق هستند، اضافه کرد: این یک سنت الهی است و کار دشمنان هم مشخص است.

نماینده ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: آنهایی که در جبهه حق هستند برای خدا و آنهایی که در جبهه باطل هستند برای کفر کار می‌کنند.

در تاریخ افتخار می کنیم که ایران در پای جبهه حق ایستادگی کرده است

این مسئول ادامه داد: امروز دنیای یهودی، صهیونیسم و استکبار و تابعان آنها در دنیا حتی در دنیای اسلام با یدک کشیدن خادم الحرمینی دارند برای دنیای کفر سربازی می‌کنند و ما افتخار داریم و با سربلندی افتخار می‌کنیم و به تاریخ می‌سپاریم تا آیندگان قضاوت کنند که ایران در پای جبهه حق ایستادگی کرده است و نه فقط در ایران بلکه در غزه، لبنان سوریه و عراق توانسته است در مقابل جبهه باطل بایستد.

غلامی تاکید کرد: هر کسی که خود را در جبهه حق می‌بیند باید برای این جبهه سربازی کند.

شناخت دشمن و محور عملیات دشمن وظیفه سربازی در جبهه حق

وی اظهار کرد: سربازی در جبهه حق با این شرایط پیش آمده در منطقه ما، باید به دو وظیفه دقت کند یکی شناخت دشمن و دیگری شناخت محور عملیات دشمن است.

غلامی با بیان اینکه حدود یک چهارم قرآن درمورد جبهه و جنگ و دفاع است و از آن حدود دو سوم دشمن شناسی است، افزود: مشکل بسیاری از جوامع اسلامی امروز با داشتن بیش از یک میلیارد و 500 میلیون نفر جمعیت این است که دشمن را نمی‌شناسند.

وی به دشمنی همیشگی آمریکا با اسلام و انقلاب اشاره کرد و گفت: در ابتدای کار تکفیری‌ها و داعشی‌ها رهبری انقلاب گفتند ما اشتباه نمی‌کنیم، این‌ها گول خوردند و دشمن ما همچنان آمریکا است و داعشیان دست پرورده آمریکا هستند.

سخنران مراسم بزرگداشت شهید کمالی خاطرنشان کرد: آمریکا روزی طالبان و القاعده را خلق کرد امروز داعش و النصره و یک روزی تاریخ مصرف آنها تمام می‌شود و فردا گروه دیگری را تشکیل می‌دهند اما ما باید دشمن اصلی را بشناسیم.

غلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و استکبار در گذشته با پیغام حکومت عوض می‌کردند و تغییر رضاخان نمونه‌ای از آن است، یادآور شد: استکبار در سوریه می‌خواست با از بین بردن حکومت سوریه، مقاومت را تغییر دهد اما بعد از گذشت 5 سال نتوانستند و نخواهند توانست.

آمریکا راهبردش را تغییر داده ولی هدفش تغییر نکرده است

وی با تاکید بر شناخت دشمن و دشمنی آنها، گفت: بعضی مواقع از کسانی که انتظارش را نداریم می‌گویند که آمریکا با گذشته فرق کرده است در حالی که آمریکا راهبردش را تغییر داده ولی هدفش تغییر نکرده است.

غلامی بیان کرد: یک عده می‌خواهند در مقابل اسلام انقلابی؛ انقلاب رحمانی را جایگزین کنند ولی چگونه است که ما انقلاب اسلامی کردیم اما در آن اسلام انقلابی معنایی نداشته باشد.

وی دشمن شناسی را یکی دیگر از ویژگی‌های سربازی جبهه حق دانست و افزود: معمولا در چنین مواقعی یک عده در پشت پرده هستند.

غلامی اظهار کرد: یک عده در فتنه سال 88 شعار "نه غزه نه لبنان" سر می‌دادند اگر این شعار محقق می‌شد امروز باید در مرزهای خودمان با داعش می‌جنگیدیم.

شاید مصلحت نباشد سال های آینده هم نام های پشت پرده فتنه 88 را گفت

وی تصریح کرد: پشت پرده فتنه 88 را نمی‌توان گفت و شاید مصلحت نباشد سال‌های آینده هم نام آنها را به زبان آورد.

این مسئول اضافه کرد: بعضی دلخوش به این نکنند که طرف هیچ یک از جبهه‌ها نیستند، برای سربازان جبهه حق، جبهه بی‌تفاوتی یعنی جبهه باطل چون هیچ زمان سودی از این جبهه به جبهه حق نرسیده است.

غلامی به نقشه‌های دشمن برای انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور اشاره کرد و گفت: امروز دشمن سعی می‌کند در داخل و خارج اسلام ناب انقلابی را بزند و در داخل کشور اسلام رحمانی و شیعه انگلیسی درست کند و در خارج النصره و داعش.

زدن محور ولایت محوری مردم یکی از اهداف دشمن است

وی زدن محور ولایت محوری مردم را یکی دیگر از اهداف دشمن دانست و افزود: از بعضی که انتظارش را نداریم فردای روزی که رهبری چیزی می‌گوید آنها چیز دیگری می‌گویند.

غلامی با بیان اینکه ارزش‌ها قدرت می‌آورند و زدن ارزش‌های انقلاب از دیگر اهداف دشمن است، خاطرنشان کرد: در جنگ همین ارزش‌ها ما را به پیروزی رساند و امروز هم همین است.

وی بیان کرد: شهید کمالی با اینکه نیروی نمایندگی بود و نه لشکر، چندین بار آمد با اسرار خواست اجازه رفتنش را بدهم.

مسئول نمایندگی سپاه کربلای مازندارن در پایان گفت: شهید کمالی زن و بچه داشت اما از زن و بچه مهمتر برای او اسلام بود.مطالب مرتبط با : سربازی در جبهه حق با شناخت دشمن و محور عملیات دشمن ممکن است/ برای شهید کمالی اسلام مهمتر از زن و فرزند بود
دیدگاه شما در مورد : سربازی در جبهه حق با شناخت دشمن و محور عملیات دشمن ممکن است/ برای شهید کمالی اسلام مهمتر از زن و فرزند بود

سربازی در جبهه حق با شناخت دشمن و محور عملیات دشمن ممکن است/ برای شهید کمالی اسلام مهمتر از زن و فرزند بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ