• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20051 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 اردیبهشت 1395 - ساعت: 18:21

چاپ
توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پرمحصول در بین برنج‌کاران میاندورودی

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پرمحصول در بین برنج‌کاران میاندورودی


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پرمحصول در بین برنج‌کاران میاندورودی خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید شبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج کاران شهرستان میاندورود توزیع شده است.

وی بیان کرد: از این مقدار حدود 85 تن و 400 کیلو بذور گواهی شده رقم شیرودی، 5 تن و 100 کیلو ندا و 1 تن فجر بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در راستای امنیت بیشتر تولید محصول برنج و کاهش استرس و خسارت‌های احتمالی پیش رو تاکنون نیز بیش از 1390 هکتار از اراضی شالیزاری تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

موسوی افزود: در صورت اعمال مدیریت صحیح و همه جانبه در مسایل زیربنایی، مکانیزاسیون، مصرف نهاده‌ها از جمله بذور و کاربرد روش‌های بهزراعی می‌توان با بهره‌وری حداکثر از ظرفیت تولید به خوداتکایی در این محصول مهم دست یافت.

وی با اشاره به نقش و اهمیت بذور در افزایش تولید برنج که به اعتقاد برخی از کارشناسان از طریق بذر مرغوب حدود 10درصد افزایش محصول خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: بر همین اساس برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بیشتری در این مورد انجام و این نهاده به آسانی در اختیار شالی‌کاران قرار گیرد.

موسوی در پایان گفت: حدود 5 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان میاندورود به کشت برنج اختصاص یافته است.دیدگاه شما در مورد : توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پرمحصول در بین برنج‌کاران میاندورودی

توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پرمحصول در بین برنج‌کاران میاندورودی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ