• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20252 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 خرداد 1395 - ساعت: 23:43

چاپ
آغاز برداشت جو و هلو در میاندورود/ توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج‌کاران

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

آغاز برداشت جو و هلو در میاندورود/ توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج‌کاران


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج‌کاران شهرستان میاندورود توزیع شده است.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از اولین برداشت جو در میاندورود خبر داد و گفت: اولین برداشت جو در سطح 1 هکتار از اراضی روستای عزت الدین برداشت شد.

وی بیان کرد: میاندورود دارای حدود یک هزار و 640 هکتار اراضی جو است که از این مقدار یک هزار و 300 هکتار آن به‌صورت علوفه تر و 340 هکتار دیگر به‌صورت دانه‌ایی برداشت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: با توجه به برداشت جو پیش بینی می‌شود که برای هر هکتار برداشت، چیزی در حدود سه هزار و 200 کیلوگرم جو به‌صورت دانه‌ایی برداشت شود.

موسوی همچنین از آغاز برداشت هلو در میاندورود خبر داد و افزود: میاندورود دارای حدود هشت هزار و 200 هکتار باغ است که از این مقدار 2 هزار و 100 هکتار آن سیاه ریشه و حدود 6 هزار و 100 هکتار به مرکبات اختصاص دارد.

وی با اشاره به فصل نشا برنج، اظهار کرد: بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج‌کاران شهرستان میاندورود توزیع شده است.

وی بیان کرد: از این مقدار حدود 85 تن و 400 کیلو بذور گواهی شده رقم شیرودی، 5 تن و 100 کیلو ندا و 1 تن فجر بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در راستای امنیت بیشتر تولید محصول برنج و کاهش استرس و خسارت‌های احتمالی پیش رو تاکنون نیز بیش از 1390 هکتار از اراضی شالیزاری تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

موسوی افزود: در صورت اعمال مدیریت صحیح و همه جانبه در مسایل زیربنایی، مکانیزاسیون، مصرف نهاده‌ها از جمله بذور و کاربرد روش‌های بهزراعی می‌توان با بهره‌وری حداکثر از ظرفیت تولید به خوداتکایی در این محصول مهم دست یافت.

وی با اشاره به نقش و اهمیت بذور در افزایش تولید برنج که به اعتقاد برخی از کارشناسان از طریق بذر مرغوب حدود 10درصد افزایش محصول خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: بر همین اساس برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بیشتری در این مورد انجام و این نهاده به آسانی در اختیار شالی‌کاران قرار گیرد.

موسوی در پایان گفت: حدود 5 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان میاندورود به کشت برنج اختصاص یافته است.مطالب مرتبط با : آغاز برداشت جو و هلو در میاندورود/ توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج‌کاران
دیدگاه شما در مورد : آغاز برداشت جو و هلو در میاندورود/ توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج‌کاران

آغاز برداشت جو و هلو در میاندورود/ توزیع بیش از 90 تن بذر گواهی شده پر محصول در بین برنج‌کاران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ