• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20287 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 خرداد 1395 - ساعت: 18:43

چاپ
خرید و فروش خودروهای لیزینگ از معضلات دستگاه قضاست

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود:

خرید و فروش خودروهای لیزینگ از معضلات دستگاه قضاست


دادستان عمومی و انقلاب میاندورود خرید و فروش خودروهای لیزینگ و دارای بدهی گذشته را از معضلات دستگاه قضا عنوان کرد.

به گزارش میانخبر، جلسه ساماندهی بنگاه‌های معاملاتی مسکن، خودرو و موتورسیکلت ظهر امروز در دفتر دادستان عمومی و انقلاب و دبیر ستاد پیشگیری از وقوع جرم میاندورود، مسؤول دفتر نمایندگی اتاق اصناف، اماکن عمومی، رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه اتومبیل و اعضای زیرپوشش مشاوران املاک این شهرستان برگزار شد.

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود در این جلسه گفت: متصدیان واحدهای معاملاتی مسکن و خودرو باید به رعایت قوانین مقررات و رؤیت اسناد و مدارک از وقوع جرم و سردرگمی مراجعان به مراجع قضایی، انتظامی و ... جلوگیری کنند.

حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی افزود: عدم اطلاع از قوانین نمی‌تواند فرد را از تخلف مستثنی کند و همچنین قاضی مجری قانون است و قانون‌گذار نمایندگان مجلس هستند.

وی با اعلام اینکه تشکیل پرونده قضایی برای نظام هزینه دارد، تصریح کرد: به دلیل عدم رعایت موارد اشاره شده پرونده‌های بسیاری در دادگاه وجود دارد که در بعضی مواقع متصدیان واحدهای صنفی در جایگاه متهم قرار می‌گیرند.

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود اضافه کرد: رعایت معامله ملک‌های اختلافی، موروثی، توقیفی، بلاتکلیف و لزوم مکاتبه با مراجع ذی‌صلاح را از اصول اولیه تنظیم مبایعه نامه است.

ملاکریمی با تأکید بر اینکه اجاره ملک به افرادی که دست جمعی و از اتباع بیگانه هستند ممنوع است، ادامه داد: در صورت داشتن مدارک احراز هویت و اخذ مشخصات کامل و استعلام از مراجع باید مورد توجه قرا گیرد.

وی خرید و فروش خودروهای لیزینگ و دارای بدهی گذشته را از معضلات دستگاه قضا عنوان کرد و افزود: خرید و فروش ملک‌هایی با چندین مبایعه‌نامه گاهی مخدوش تنظیم می‌شود و رؤیت چنین تخلفی برای جاعل تا پنج سال حبس به همراه دارد.

مسؤول دفتر نمایندگی اتاق اصناف میاندورود نیز در حاشیه این مراسم به یکی از مشکلات حوزه اصناف اشاره کرد و گفت: عدم اخذ پروانه کسب متصدیان مکان‌های صنفی و عدم رعایت موازین مربوط به قانون نظام صنفی و انتظامی یکی از مشکلات حوزه اصناف است.

حجت‌الله علی‌پور خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی رویت مدارک و ... برای معاملات از ضروریات تنظیم مبایعه‌نامه است که باید به آن توجه شود.مطالب مرتبط با : خرید و فروش خودروهای لیزینگ از معضلات دستگاه قضاست
دیدگاه شما در مورد : خرید و فروش خودروهای لیزینگ از معضلات دستگاه قضاست

خرید و فروش خودروهای لیزینگ از معضلات دستگاه قضاست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ