• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20350 - تاریخ انتشار : دوشنبه 10 خرداد 1395 - ساعت: 23:41

چاپ
اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در میاندورود

رئیس اداره بهزیستی میاندورود خبرداد

اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در میاندورود


رئیس اداره بهزیستی میاندورود گفت: طرح توانمندسازی سالمندان که با نظارت اداره کل بهزیستی استان، معاونت توانبخشی و با همکاری " موسسه شایستگان زندگی " شروع به فعالیت کرده در میاندورود آغاز شد.

به گزارش میانخبر، سید مرتضی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: طرح توانمندسازی سالمندان که با نظارت اداره کل بهزیستی استان، معاونت توانبخشی و با همکاری " موسسه شایستگان زندگی " شروع به فعالیت کرده در میاندورود آغاز شد.

وی بیان کرد: یکی از اهداف اصلی سازمان بهزیستی کشور، اجرای این طرح با توجه به روند رو به رشد جمعیت سالمندان در کشور است.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود از اهداف این طرح را ایجاد انگیزه، حفظ و افزایش توانایی سالمند در زمینه فردی و اجتماعی و در نتیجه افزایش کیفیت زندگی سالمندان برشمرد.

موسوی از خدمات قابل ارائه در این طرح را آموزش فعالیت‌های روزمره، آموزش تحرک (تغییر وضعیت ، جا به جایی و انتقال)، مناسب سازی محیط زندگی، ویزیت رایگان درمنزل(به صورت یک روز در هفته توسط تیمی پزشکی و کارشناس متخصص )، تهیه وسایل کمک حرکتی( مانند عصا، واکر، سمعک، ویلچر و ...)، فیزیوتراپی، مشاوره و مددکاری اجتماعی، کاردرمانی و ... بیان کرد.

وی با اشاره به این موضوع که سرانه کل این طرح در سال 95 به ازاء هر سالمند 20 میلیون ریال است، افزود: هم اکنون تعداد 20 نفر از سالمندان بالای 65 سال تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و در آینده نیز به این تعداد افزوده خواهد شد.

موسوی در پایان ابراز امیدواری کرد تا مسئولین دستگاه‌های اداری، ضمن همکاری در ایجاد مجمع شورای سالمندان در میاندورود، در ارائه هر چه مطلوب‌تر این طرح به سالمندان با اداره بهزیستی تعامل داشته باشند.مطالب مرتبط با : اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در میاندورود

اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ