• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20415 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 خرداد 1395 - ساعت: 11:13

چاپ
افزایش باغات هلو و شلیل در دشت را توصیه نمی‌کنیم

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران:

افزایش باغات هلو و شلیل در دشت را توصیه نمی‌کنیم


مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران گفت: چون از دشت کمی برخوردار هستیم و آفات در آن بیشتر است افزایش اختصاص این زمین‌ها به باغات هلوو شلیل را توصیه نمی‌کنیم.

به گزارش میانخبر، دلاور حیدرپور در جشنواره هلو و شلیل در روستای بزمین‌آباد میاندورود با بیان اینکه توسعه باغات در اراضی شیب‌دار اولویت جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: چون از دشت کمی برخوردار هستیم و آفات در آن بیشتر است افزایش اختصاص این زمین‌ها به باغات هلوو شلیل را توصیه نمی‌کنیم.

وی از خودکفایی در تولید هلو و شلیل در کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با افزایش تولید در بازارهای جهانی حضور پررنگ‌تری داشته باشیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: برای صرفه اقتصادی باید به‌دنبال نوع زودرس هلو وشلیل باشیم و برای این کار تعدادی از این ارقام در حال تکثیر هستند.

حیدرپور با تاکید بر اینکه برای نگهداری بیشتر محصول و ارسال به بازارهای داخلی و خارجی صنایع بسته بندی و تبدیلی حائز اهمیت است، افزود: ظرفیت صنایع تبدیلی و بسته بندی استان 1.5 میلیون تن است که مقداری از تکنولوژی آنها قدیمی است و سعی داریم با کمک دولت به وسایل جدید تجهیز کنیم.

وی تصریح کرد: دو پایانه صادراتی محصولات کشاورزی یکی در شهرستان عباس آباد و دیگری در جویبار در حال تکمیل شدن است که با آغاز به کار آن صادرات محصولاتی چون مرغ، گل، محصولات لبنی و باغی آغاز می‌شود.

حیدرپور در پایان خاطرنشان کرد: 160 هزار هکتار باغ در استان وجود دارد که از این مقدار 10 هزار هکتار به باغ هلو و شلیل اختصاص دارد و انتظار داریم تا پایان تیر ماه 200 هزار تن از این محصول وارد بازار شود.مطالب مرتبط با : افزایش باغات هلو و شلیل در دشت را توصیه نمی‌کنیم
دیدگاه شما در مورد : افزایش باغات هلو و شلیل در دشت را توصیه نمی‌کنیم

افزایش باغات هلو و شلیل در دشت را توصیه نمی‌کنیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ