• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20565 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 خرداد 1395 - ساعت: 17:14

چاپ
تولید برنج، به‌رنج است/ چرا اداره بازرگانی بجای جهاد کشاورزی قیمت برنج را تعیین می‌کند

آیت الله طبرسی در جلسه شورای اداری میاندورود مطرح کرد؛

تولید برنج، به‌رنج است/ چرا اداره بازرگانی بجای جهاد کشاورزی قیمت برنج را تعیین می‌کند


نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: چرا باید قیمت برنج را اداره بازرگانی بجای جهاد کشاورزی که متولی تولید برنج است، تعیین کند.

به گزارش میانخبر، آیت الله نورالله طبرسی ظهر امروز در جلسه شورای اداری میاندورود که در دفتر وی در ساری برگزار شد با تبریک فرارسیدن ماه رمضان، اظهار کرد: فضیلت ماه رمضان چه در آیات و چه در روایات بسیار زیاد بیان شده و امیدواریم بتوانیم به نحو شایسته‌ای از این فضیلت‌ها استفاده کنیم.

وی از امتیازات ویژه این ماه را بالاتر از ماه‌های دیگر بودن و ماه امام علی(ع) و امام زمان(عج) بودن دانست.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به قدمت کوتاه تشکیل شهرستان میاندورود، خاطرنشان کرد: در این مدت کوتاه فعالیت‌های خوبی انجام شد و این چیزی جز وحدت، همدلی، دلسوزی و وحدت شما مسئولان نیست.

طبرسی با تاکید بر اینکه همچنان زندگی مردم استان به کشاورزی وابسته است، افزود: گردشگری و صنعت وابسته به کشاورزی هنوز در استان ضعیف است.

وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته برای رونق اقتصاد خود از واحدهای کوچک شروع کردند، تصریح کرد: هنوز به این جایگاه نرسیدیم که واحدهای کوچک را در کنار کشاورزی ایجاد کنیم.

امام جمعه مرکز استان با انتقاد از واردات و نرخ برنج، اضافه کرد: برنج را که کشاورزان تولید می‌کنند چرا باید قیمت را اداره بازرگانی بجای جهاد کشاورزی که متولی تولید برنج است، تعیین کند.

طبرسی با انتقاد از فروخته شدن زمین‌های کشاورزی در غرب استان، بیان کرد: از شهرستان نور تا رامسر زمین زیادی نمانده و در زمینه کشاورزی انتظار چندانی نیست به همین دلیل باید زمین‌های کشاورزی از نور تا گلوگاه حفظ شود.

وی با بیان اینکه تولید برنج، به‌رنج است، خاطرنشان کرد: شاید به‌دلیل اینکه برنج با رنج و سختی تهیه می‌شود حضرت امام(ره) زکات آن را مستحب اعلام کردند.

طبرسی با تاکید بر اینکه مردمان خوبی داریم، گفت: مردم از روستاها برای کار به شهرها هجرت می‌کنند و اگر این را هم فعال نکنیم مایه شرمندگی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی مازندران خاطرنشان کرد: به‌دلیل انفجار اطلاعات روز به روز فرهنگ ما آسیب پذیرتر می‌شود و در این زمینه باید مسئولان توجه بیشتری داشته باشند.

وی یکی از راه‌های حل مشکلات فرهنگی را به پای کار آوردن جوانان دانست و گفت: شهیدان مدافع حرم نمونه‌های خوبی از بستر و نمونه فرهنگی هستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران، در پایان تاکید کرد: اگر میاندورود به فرمانداری ارتقا یافت هم از نظر اجرایی، اداری و هم بودجه‌ای باید در شان یک فرمانداری باشد.مطالب مرتبط با : تولید برنج، به‌رنج است/ چرا اداره بازرگانی بجای جهاد کشاورزی قیمت برنج را تعیین می‌کند
دیدگاه شما در مورد : تولید برنج، به‌رنج است/ چرا اداره بازرگانی بجای جهاد کشاورزی قیمت برنج را تعیین می‌کند

تولید برنج، به‌رنج است/ چرا اداره بازرگانی بجای جهاد کشاورزی قیمت برنج را تعیین می‌کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ