• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20609 - تاریخ انتشار : جمعه 21 خرداد 1395 - ساعت: 23:24

چاپ
روزه نفس، خودداری از رفتارهای ناستوده و پاک کردن دل از نیت‌های پلید است

امام جماعت مسجد امام جعفر صادق(ع) سورک:

روزه نفس، خودداری از رفتارهای ناستوده و پاک کردن دل از نیت‌های پلید است


امام جماعت مسجد امام جعفر صادق(ع) سورک گفت: روزه نفس، خودداری حواس پنج‌گانه انسان از رفتارهای ناستوده و پاک کردن دل از نیت‌های پلید است.

به گزارش میانخبر، حجت‌‌الاسلام عبدالرسول مبرا امشب در جمع اهالی مردم سورک در مسجد امام جعفر صادق(ع) این شهرستان با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: بنا بر احادیث ائمه معصومین، اگر ماه رمضان سالم سپری شود در نتیجه به واسطه آن بقیه ماه‌های سال او نیز سالم سپری خواهد شد.

وی با بیان اینکه روزه ظاهری خودداری ارادی و مطیعانه از خوردن و آشامیدن است، اضافه کرد: روزه نفس، خودداری حواس پنج‌گانه انسان از رفتارهای ناستوده و پاک کردن دل از نیت‌های پلید است.

امام جماعت مسجد امام جعفر صادق(ع) سورک با تأکید بر اینکه روزه‌دار در ایام پر فضیلت رمضان باید از کارهای بسیاری بر حذر باشد، افزود: قلب یک مومن باید برای حفظ حریم روزه از افکار آلوده و عصیان‌آمیز بپرهیزد و هر گونه تفکر ناپسند را از ذهن خود بیرون کند.

مبرا تصریح کرد: باطن آدمی در پی افکار شیطانی ضعیف می‌شود و اگر چنین موانعی ایجاد نشود به اسرار عالم دست خواهد یافت که یکی از مهمترین آثار روزه تقویت چنین دیدگاهی است.

این مبلغ دینی یکی از آداب روزه را لقمه حلال و پاک عنوان کرد و یادآور شد: روزه باید با لقمه پاک و به‌دور از هر گونه شبهه گرفته شود در غیر این‌صورت ارزش و اعتباری که شرع برای آن تعیین کرد، نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه انسان از لحاظ به‌دست آوردن اموال و دارایی به چهار دسته تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: عده‌ای مال را از راه حرام به‌دست آورده و در راه حرام هم خرج می‌کنند، عده‌ای نیز از راه حرام به‌دست و در راه حلال مصرف می کنند، گروهی از راه حلال و در راه حرام هزینه می‌کنند و دسته‌ای دیگر از راه حلال اموالی را به‌دست آورده و در راه حلال نیز مصرف می‌کنند.

مبرا با بیان اینکه اگر اموال و ثروت در دست انسان با ایمان و عاقل قرار گیرد دنیا و آخرت خود را آباد خواهد ساخت، گفت: باید توجه داشت که اسلام نه با سرمایه‌داری همراه است و نه مالکیت مطلق آدمیان را امضا می‌کند بلکه خود دیدگاهی مستقل دارد و از نظر اسلام مالیکیت مشروع محدود و مورد احترام است.مطالب مرتبط با : روزه نفس، خودداری از رفتارهای ناستوده و پاک کردن دل از نیت‌های پلید است
دیدگاه شما در مورد : روزه نفس، خودداری از رفتارهای ناستوده و پاک کردن دل از نیت‌های پلید است

روزه نفس، خودداری از رفتارهای ناستوده و پاک کردن دل از نیت‌های پلید است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ