• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
پچ پچ

کد خبر : 2061 - تاریخ انتشار : شنبه 14 بهمن 1391 - ساعت: 09:33

چاپ

طنز/ نفست از جای گرم بلند می شود؟


میاندرود : قدس آنلاین را باز می کنیم و در کمال تعجب در آن مطلبی به قلم "سعید کوشافر" می خوانیم؛ این مرفه بی درد در یادداشتی عیدی مشترک دولت و مجلس را تحقیر مردم دانسته است! در همین راستا بر آن شدیم تا پاسخی دندان شکن به ایشان و تمام هفکرانشان بدهیم!
آقای کوشافر! گویا فراموش کرده اید که عیدی ارزش معنوی دارد! نگارنده، دایی مایه داری دارد که همواره عیدها یک عدد 100 تومانی نو به بچه های فامیل عیدی می دهد! اما ما هیچوقت از کم بودن عیدی ناراحت نشدیم! همیشه هم بعد از گرفتن این صدتومانی او را ماچ می کردیم و ضمن تشکر از او، سال خوبی را برایش آرزو می کردیم! بعدش هم به منزل می آمدیم و چون نمی شد با آن 100تومانی چیزی خرید قاب گرفته و به دیوار می زدیمش!
البته دایی ما آلزایمر داشت و خودش فکر می کرد این صدتومان خیلی زیاد است؛ اما ما به رویش نمی زدیم! ... به هر حال این را گفتیم که بدانید مقدار عیدی مهم نیست، مهم خود عیدی دادن است که باعث می شود متوجه شویم یک نفر به یادمان هست! البته این عیدی 300هزار تومانی عیدی مشترک دولت و مجلس است و اینگونه متوجه می شویم دو نفر به یادمان هستند!
سعید عزیز! چرا فکر می کنی 300هزار تومان نمی تواند گره ای از زندگی مردم باز کند؟! نگارنده به دلیل بی عرضگی ام! (تاکید می کنم بی عرضگی خودم! و اصلا و ابدا به دلیل فشارهای اقتصادی و تورم و نداشتن پدر مایه دار نیست!) نتوانسته ام عروسی گرفته و همسرم را بعد از دو سال و نیم به منزلم ببرم! اما با این دست و دلبازی مشترک دولت و مجلس اکنون می توانم بروم سرویس طلای گرمی 146000تومان (البته تا این لحظه!) خریده و به همراه خرید باقی لوازم زندگی، جشن عروسی مختصری نیز بگیریم! البته دلیل گرفتن جشن عروسی مختصر با این 300هزار تومان این نیست که این رقم، پول اندکی است! بلکه دلیل اصلی اش این است که می خواهم باقی این سیصد تومان را بدهم و یک مسکن مهر (آنهم از نوع ویژه اش!) بخرم! مبارکم باشد! آنوقت شما به پولی که اینقدر می شود با آن کار انجام داد می گویید کم؟! واقعا که!
سعیدخان! نکند هم به مانند منتقدان دربی اجنب پرست هستید؟! نکند توقع داشتید دولت به جای 300هزار تومان، 300 هزار دلار به شما عیدی بدهد تا بتوانید با آن پول ها به سفرهای خارجه بروید؟! ... اصلا می خواستید بروید سفرهای خارجه چیکار؟! ... نکند می خواستید در آنجا به کنسرت خانمی بروید که در آن شبکه ای که مجری های همجنس بازش با هم ازدواج کرده اند آکادمی موسیقی گذاشته است؟! ... ای بابا! یکدفعه می گفتم گوگوش راحتتر بود تا اینکه اینهمه آدرس بدم!
آقای کوشافر! ببینم می توانی با این حرف ها و اینکه این سیصد هزار تومان گره ای از مشکلات مردم باز نمی کند باعث شوی همین را هم واریز نکنند؟! باور کن اگر این 300هزار تومان عیدی واریز نشود به دفتر قدس آنلاین خواهم آمد و سیصد هزار تومان عیدی ام را از حلقومت بیرون خواهم کشید!
و در پایان اینکه اگر بار دیگر توی ذوق دولت و مجلس بزنی، افشا خواهم کرد چه کسی بود که با خودرویش 150کیلومتر در ساعت راند تا به خودروی راهنمایی و رانندگی برسد تا مثلا بگوید که چرا آنها تند می رفتند! خب خودت چرا تند رفتی؟! وقتی 100هزار تومان جریمه ات کنند متوجه می شوی 300هزار تومان خیلی پول است!
راستی!! سیصد هزار تومان خیلی پول است وقتی بدانیم می شود با آن 300 نان سنگگ خرید و 150 روز هم صبحانه داشت و هم شام!مطالب مرتبط با : طنز/ نفست از جای گرم بلند می شود؟
دیدگاه شما در مورد : طنز/ نفست از جای گرم بلند می شود؟

طنز/ نفست از جای گرم بلند می شود؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ