• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 20661 - تاریخ انتشار : یکشنبه 23 خرداد 1395 - ساعت: 01:18

چاپ
تنها کارخانه تولید مواد اولیه چرم در خاورمیانه قربانی واردات شد

چرخ تولید کارخانه‌ای دیگر در مازندران از حرکت باز ایستاد؛

تنها کارخانه تولید مواد اولیه چرم در خاورمیانه قربانی واردات شد


امروز با واردات محصولات ارزان و بی‌کیفیت و با تعرفه بسیار کم به کشور باعث فروش نرفتن محصول کارخانه پارس کرم شدند.

به گزارش میانخبر به نقل از بلاغ، شاهرخ ولی‌افتری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به تولید املاح کروم در کارخانه پارس کرم خزر در شهرستان میاندورود، اظهار کرد: این شرکت تنها تولید کننده سولفات بازیک در خاورمیانه است که به‌عنوان مواد اولیه در صنایع چرم سازی استفاده می‌شود و کیفیت آن با محصولات آلمانی برابری می‌کند.

وی بیان کرد: از ابتدای خردادماه به‌دلیل فروش نرفتن محصول تولیدی شرکت کارخانه تعطیل شده است.

مدیر کارخانه پارس کرم خزر با تاکید براینکه مشکل مواد اولیه نداریم، گفت: از دهه 60 تا به امروز مشکل فروش نداشتیم و حتی محصول شرکت را پیش خرید می‌کردند.

ولی‌افتری افزود: اما امروز با واردات محصولات ارزان و بی‌کیفیت و با تعرفه بسیار کم به کشور باعث فروش نرفتن محصول کارخانه ما شدند.

وی تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام‌گذاری شده است هیچ مسوولی از این محصول منحصر به فرد سراغی نمی‌گیرد.

ولی‌افتری ادامه داد: از 22 ماه پیش که با مشکلات و بدهی زیاد این شرکت را گرفتم و با توجه به اینکه مشکل نقل و انتقال سند داشت از مرداد سال گذشته هیچ مشکلی در زمینه بیمه تامین اجتماعی و حقوق کارگران نداشت.

وی با انتقاد از همکاری نکردن مسوولان در جهت رفع موانع تولید، گفت: حتی فرماندار میاندورود که در جلسه شورای تامین قول حل مشکل پسماند را داده بود، هیچ قدمی بر نداشت.

این سرمایه‌گذار با اشاره به وجود مشکل انباشت پسماند در شرکت، اضافه کرد: محیط زیست بجای حل مشکل پسماند، با شکایت از مدیر شرکت به‌دلیل عدم مدیریت پسماند سنگ اندازی می‌کند و حتی به نامه‌های فرماندار و دادستان پاسخی ندادند.

ولی‌افتری با بیان اینکه مازندران سایت پسماند ندارد، خاطرنشان کرد: محیط زیست استان باید با محیط زیست و سایت پسماند استان‌های هم‌جوار مانند سمنان، قم و یا گلستان هماهنگ کند تا ما پسماندها را به آنجا منتقل کنیم.

وی افزود: حتی برای پیگیری مشکلات شرکت به نماینده ولی فقیه در استان مراجعه کردیم و آیت الله طبرسی نیز نامه‌ای برای استاندار فرستادند، اما بعد از 18 ماه هنوز پاسخی از سوی استاندار داده نشد.

این سرمایه‌گذار از دیگر محصولات شرکت را سولفات سدیم، بی‌کرومات و اسیدکرمیک بیان کرد و گفت: بی‌کرمات در صنایع رنگ‌سازی و اسید کرومیک برای صنایع دفاعی استفاده می‌شود که برای راه‌اندازی آن نیاز به سرمایه‌گذاری است که در صورت رفع موانع، این واحدها نیز راه‌اندازی خواهند شد.

ولی‌افتری در پایان از همه مدیرانی، که تعدادشان به اندازه انگشتان یک دست هم نیست و برای ادامه فعالیت شرکت همکاری لازم را داشتند، تشکر کرد.مطالب مرتبط با : تنها کارخانه تولید مواد اولیه چرم در خاورمیانه قربانی واردات شد
دیدگاه شما در مورد : تنها کارخانه تولید مواد اولیه چرم در خاورمیانه قربانی واردات شد

تنها کارخانه تولید مواد اولیه چرم در خاورمیانه قربانی واردات شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ