• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
پچ پچ

کد خبر : 2088 - تاریخ انتشار : سه شنبه 17 بهمن 1391 - ساعت: 14:01

چاپ

(جدول) سواری قیمت‌ها در بازار خودرو!


میاندرود : در حالی که قرار بود امروز خودرو سازان قیمت های پیشنهادی خود را به طور رسمی اعلام کنند، این موضوع به یک تا دو هفته آتی موکول شده است. البته این موضوع قابل پیش بینی بود چرا که با روند افزایش قیمت در بازار تنها خودرو سازان هستند که بر اساس مصوبه جدید دولت از این اوضاع سود می برند.

 


به گزارش فرارو؛ در همین رابطه مدیر کل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفته است که در قیمت‌های ارسالی از سوی خودروسازان برخی قیمت‌های تعیین شده بالاتر از قیمت بازار بود به همین دلیل قیمت‌ها را به آن‌ها عودت دادیم و قرار شد قیمت‌های جدید را به زودی اعلام کنند.


بنا به آخرین تصمیمی که دولت برای بازار خودرو اتخاذ کرده است، تعیین قیمت خودرو از این پس بر عهده خودورسازان است و آنها می بایست رقمی را حد فاصل قیمت تعیین شده از سوی سازمان حمایت و قیمت بازار پیشنهاد کنند. در صورتی که قیمت تجاری آنها بیش از رقم سازمان حمایت باشد، خودرو سازان موظف هستند که 95 درصد از مابه التفاوت فروش بالاتر از قیمت تعیین شده را هر سه ماه یک بار به خزانه دولت واریز کنند.


معیار سازمان حمایت برای تعیین قیمت خودرو، قیمت تمام شده خودرو به اضافه سود متعارف خودرو سازان است. این در حالی است که کارشناسان معتقدند که دولت با تصویب این مصوبه دست تولید کنندگان را در افزایش قیمت خودرو باز گذاشته است و سهم مصرف کننده را در این میان نادیده گرفته است. از سوی دیگر دولتی ها بر این عقیده هستند که واریز مابه التفاوت فروش خودرو به خزانه دولت اهرمی است که مانع از افزایش بی رویه قیمت خودرو می شود.


 
مطالب مرتبط با : (جدول) سواری قیمت‌ها در بازار خودرو!
دیدگاه شما در مورد : (جدول) سواری قیمت‌ها در بازار خودرو!

(جدول) سواری قیمت‌ها در بازار خودرو! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ