• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
گزارش و گفتگو

کد خبر : 2093 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 بهمن 1399 - ساعت: 11:32

چاپ

آغازبه کار کانون ریاضی شهرستان میاندرود


به نام خداوند لوح و قلم حقیقت نگار وجود و عدم
خدایی که دانندۀ رازهاست نخستین سرآغاز ، آغازهاست
سلام بر کسی که از هدایت پیروی می کند ( طه – 47 (

***
با سلام,خودتون رو برای ما معرفی کنید؟
پیشاپیش به آنان که وجودم برایشان همه رنج بود و وجودشان همه مهر ، توانشان رفت تا به توانی برسم ، آنان که راستی قامتم در شکستگی قامتشان تجلی یافت، در برابر وجود گرامیشان زانوی ادب بر زمین می نهم و با دلی مملو از عشق و محبت و خضوع بر دستانشان بوسه می زنم .
اینجانب مهدی شکری متولد 1359 و دارای مدرک کارشناسی ریاضیات محض از دانشگاه سراسری مازندران ( علوم پایه 81 – 77 ) می باشم که در همان دوران دانشجویی بدلیل استعداد و علاقه به تدریس ریاضی بعنوان تدریس در دروس ریاضی 1 و 2 و آمار احتمال او آنالیز او ... در رشته های مختلف ریاضی – فیزیک و شیمی از سال 78 تا 81 ( حل تمرین ) با دانشگاه همکاری داشته ام و بعد از دریافت مدرک تحصیلی با اعتماد بنفس بیشتر و تجربه کاری تصمیم به ادامه راه گرفتم ولی متأسفانه بصورت آزاد یا خرید خدمات در مدارس و مؤسسات علمی در مقاطع مختلف ابتدایی– راهنمایی – دبیرستان – پیش دانشگاهی – تیزهوشان – کم توان ذهنی و بزرگسالان و آموزش از راه دور و برگزاری کلاسهای دروس دانشگاهی بمدت 10 سال با آموزش و پرورش همکاری داشته ام.
***
چرا به فکر تاسیس کانون در شهرستان میاندرود افتادید؟
بزرگترین و مهم ترین کار بشریت تعلیم و تربیت است.
این کتاب عظیم هستی برای همیشه در جلوی چشمان ما گشوده شده است و زبانی دارد ، امّا بدون دانستن آن ، فهم حتی یک واژۀ هستی غیر ممکن می نماید ، آن زبان ریاضی است ( گالیله
سپاس خدای را توفیق را رفیق راهمان ساخت تا به فضل الهی و تکیه بر ظرفیت های خودمان و قدرتی که خدا به ما بخشیده برای کمک به دیگران استفاده کنیم و این از آرمانهای ما بوده است که بتوانیم زمینه آموزشی را فراهم آوریم و در پیشبرد اهداف آموزشی کشور و شهرستان در راستای گسترش و ارتقاء دانش ریاضیان و پیوستن آن به چرخه علمی کشور سهیم باشیم . خواستیم راهی پیدا کنیم تا دانش آموزان بدانند ریاضی چیست؟ علاقه مند شوند ، تمرین کنند و در مسابقات ریاضیات شرکت کنند و درس فراموش نشدنی از ریاضیات بگیرند دانش آموز باید مفهوم ریاضی را درک کند نه اینکه از طریق امتحانات یاد بگیرند، ریاضیات را از زاویه ای متفاوت به بچه ها آموزش دهیم تا بتوانند میان اعداد و واقعیت ارتباط پیدا کنند زبان محاسبات را خوب درک کنند مثلاً اسم من مهدی و اسم شما آقاهاتف واسم این صفحه مستطیل و اسم این کسر 2/3 است، عملیات ریاضی بدون دانستن مفهوم آن خیلی سخت است.
با پژوهشی که انجام شد متوجه شدیم حداقل بیش از نیمی از معلم های ریاضی که حتی از رشته های دیگر تحصیلی غیر مرتبط که تدریس می کنند توانایی انتقال مفاهیم ریاضی را نداشته و بسیاری از آنها هرگز ریاضی را بخوبی یاد نگرفتند و فقدان مهارت تدریس در آموزگاران بسیار نگران کننده است. از طرف دیگر بچه ها هم ضعف داشته و چاره ای نبود و باید مکان تخصصی بنام مدرسه ریاضی و وقت بیشتری بنیان می کردیم متقارن با یوم ا... 22 بهمن به برکت خون شهدا و دعای خیر بزرگان و پیروی از اوامر مقام معظم رهبری که برای گسترش علم همه افراد و دستگاهها و کل نظام باید حرکت و احساس مسئولیت کنند موفق به راه اندازی کانون ریاضیات شهرستان میاندورد شدیم.
رویکرد ما نسبت به ریاضی باید تغییر کند ولی ما هنوز در هواداری از روشهای قدیمی مقاومت می کنیم اگر به امتحان بعنوان هدف نگاه شود به هدف اصلیمان نرسیدیم زیرا شاید برای امتحان آماده شده باشند آیا برای ریاضی در زندگی نیز آماده شده اند تمام دانش آموزان برای کسب توانایی و آمادگی لازم جهت ورود به عصر اطلاعات باید به قابلیت های خود در انجام ریاضی اعتماد پیدا کنند و توانایی حل مسائل و استدلال کردن را به دست آورند برای رسیدن به چنین سطحی باید در معرض تجربه های متنوع و مرتبط یادگیری قرار گیرند تا با توسعۀ عادات ریاضی در خود قادر به درک و قدردانی از نقش تعیین کننده ریاضیات در مناسبت های انسانی باشند و همچنین برای ریاضی بدلیل کارایی و زیبایی و انسجام درونی آن ارزش قائل شوند و با علاقه در یادگیری آن کوشش نمایند و به کشف روابط ریاضی تشویق شوند باید به آنها فرصت داده شود تا اشتباه کرده و اشتباهات خود را تصحیح نمایند،فرضیه سازی کنند و آنها را به آزمایش بگذارند سپس به استدلال در زمینه اعتبار آنها بپردازند تا در نهایت به قابلیت های خویش در حل مسائل پیچیده اعتماد پیدا کنند.
***
برای خوانندگان ما کانون ریاضی رو معرفی کنید:
اولیاء محترم : همه ی ما بر این باوریم که ریاضیات زبان علم است زیرا می تواند دقّت ، تامل ، ابتکار ، قوه ی نوآوری ، خلاقیت و درست اندیشیدن را تقویت نماید کانون ریاضی مازندران در راستای آموزش مفاهیم ریاضی و نظم بخشیدن به تفکر خلاق با بهره گیری از سیستم منحصر به فرد پیشرفته و ترمیک از سال 85 تاسیس و آغاز به فعالیت نموده است.
اهداف کانون :

 1 – شناسایی و هدایت افراد خلاق و مستعد

2 – ارتقا سطح دانش ریاضی استان و کشور
3 – 
ایجاد انگیزه و روح اعتماد به نفس

4 – افزایش قدرت استدلال منطقی
5 – 
شناخت جذابیت ها و زیبایی های ریاضی 6 – فراهم نمودن محیطی امن و علمی برای فعالیت خارج از مدرسه 7 – آمادگی برای شرکت در رقابت های علمی نظیر : المپیادها ، آزمون استعدادهای درخشان و ...
سیستم آموزشی کانون در چهار ترم ( بهار – تابستان – پائیز – زمستان) فعالیت می کنند. دانش آموزان پس از شرکت در آزمون تعیین سطح به تناسب نمرات مکتسبه در سطوح مختلف ( ضعیف – متوسط – قوی ) دسته بندی و در کلاسی جداگانه ادامه تحصیل می دهند.
برنامه های دوره ی تحصیلی : 

دانش آموزان ( ابتدایی ، راهنمایی ، متوسطه ) برای هر سال تحصیلی در سطوح C، ، و یک سطح عالی D ادامه تحصیل می دهند.در صورت ضعیف بودن و یا ... سطحی به نام T را در ابتدا می بایست طی نمایند.
یادآوری : در دوره متوسطه با توجه به تنوع مطالب در رشته های مختلف تحصیلی دروس ریاضی با عناوین ذیل ارائه می گردد.
1 – 
حساب جبر و دیفرانسیل 2 – هندسه 3 – مثلثات 4 – ریاضیات گسسته و ...
شروع کلاس از ابتدای تابستان 1391 می باشد ولی ثبت نام در کانون ریاضی شروع شد تا بتوانیم با در نظر گرفتن ظرفیت شهرستان با بهترین کیفیت برنامه ریزی کنیم . امید آنکه اساتید فن ، همکاران ارجمند و علاقه مندان بدانش ریاضی ما را از رهنمودها و پیشنهادهای سازندۀ خویش بهره مند سازند در ضمن هیأت علمی کانون کتاب کار ریاضی – دفتر تمرین ریاضی و CD آموزش ریاضی در سطوح مختلف ، تهیه و تدارک دیده تا در اختیار دانشجویان قرار گرفته و یادگیری مستقل را تقویت نمایند.
دنیایمان را با اندیشه هایمان بسازیم با طرح بزرگ کانون ریاضی مازندران آینده ریاضی خود را بیمه کنید ، یادگیری ریاضی احتیاج به دقت و خوب فکر کردن دارد، همه می توانند ریاضیات را یاد بگیرند به شرطی که بخواهند و کمی زحمت را تحمل کنند.
ریاضیات عالی ترین دستاورد فکری و اصیل ترین ابداع ذهن آدمی است.
ریاضیات ملکه علوم و بازتابی از قوانین خلقت است.
صمیمانه از مسئولینی که از ابتدا و با پیگیری و حضور گرم خود در زمان بازگشایی در عرصه علمی و فرهنگی شهرستان میاندرود همّت گماردند بویژه سرکار خانم مقدم – آقای احمدزاده و آقای رشیدی از مسئولین کارشناس غیر دولتی اداره کل مازندران و مدیریت و معاونت آموزشی و کارشناسی غیر دولتی شهرستان میاندرود جناب آقای نوکنده جناب آقای علیجانی و برادران مهدوی ، عرب ، حسینی ، اصغری و دفتر نمایندۀ محترم مردم شریف و وفادار ساری و میاندرود جناب آقای دکتر شجاعی و برادر عباسی و اساتید پیشکسوت علم ریاضی منطقه جناب آقای حاج قاسم حیدرزاده ، علی اکبر مجیدی ، رضوان فر و عزیزانی همچون حجت الاسلام بخشی ، علی اصغر امجدی ، و علی اکبر مظلومی و انصارالحسینی شهردار محترم و یکایک کسانی که دغدغه پیشرفت علمی کشور را دارند تقدیر و تشکر و سپاس گذاری می نمایم.
وجود این فراد مسئول با خلوص نیت و ایمان قلبی است که توطئه ها علیه ایران را در زمینه تحمیلی و تحلیلی خنثی می کند از بقیه مسئولین تقاضا دارم که این افراد و راهشان را الگوی خود قرار دهند تا ان شاء الله در درجات عالی نظام موفق به خدمت گذاری باشند تا آسیبی به مملکت نرسد.
توجه به آمارها نشان می دهد که بعضی از خانواده های دانش آموزان بدلایل مختلف ترجیح می دهند فرزندانشان یا در کلاس شرکت نکنند یا صرف نظر از کیفیت آموزشی در کلاسهای خصوصی ارزان قیمت و غیر استاندارد شرکت جویند یا به شهرهای مجاور مراجعه نمایند اما توجه به این نکته ضروری است که باید چندین برابر شهریه کانون را پرداخت نمایند که در حال حاضر این مبلغ رقمی بین 2 تا 15 برابر می باشد که با در نظر گرفتن هزینه های جانبی از قبیل رفت و آمد و مسائل حاشیه ای و غیره این رقم به بیش از این نیز خواهد رسید بنابراین در صورتی که دلیل اقتصادی یا ... نیز باشد چنین ادعایی براساس استدلال فوق باطل است پس منطق و اقتصاد حکم می کند خانواده تمام توان خویش را به هر صورت ممکن در آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در کانون ریاضی به کار گیرد تا از یک طرف درآینده مشمول هزینه کمتری شده و از طرف دیگر صرف نظر از موارد حاشیه ای مثل خطرات رفت و آمد و غیره امکان راهیابی دانش آموزان برای شرکت در رقابت های علمی نظیر المپیاد و استعداد درخشان و مراکز دانشگاهی معتبرتری میسر شود.
لازم به ذکر است برای استفاده گسترده تر قشرهای مختلف جامعه بخصوص اقشار متوسط و کم درآمد خانواده های همکاران عزیز فرهنگی – شهدا – جانبازان و ایثارگران با مساعدت جناب آقای حاج رضا شکری که عاشقانه از ما جلوترند از تخفیف ویژه ای برخوردار خواهند شد .
***
کلام آخر با خوانندگان :
در پایان تقاضا دارد فرزندتان در هر پایه ی تحصیلی در کانون ثبت نام نموده اند آموزش ریاضی را به طور مستمر و گام به گام در کانون ادامه دهند تا موفقیت بیشتری کسب نمایند.توصیه می گردد دانش آموزان از ابتدا ( پیش دبستانی تا متوسطه ) به عنوان دانشجوی کانون ثبت نام ، تا انشاء الله با ادامه ی تحصیل نام آوری بزرگ در عرصه ی ریاضیات شوند.

 مطالب مرتبط با : آغازبه کار کانون ریاضی شهرستان میاندرود
دیدگاه شما در مورد : آغازبه کار کانون ریاضی شهرستان میاندرود

آغازبه کار کانون ریاضی شهرستان میاندرود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ