• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
گزارش و گفتگو

کد خبر : 2100 - تاریخ انتشار : یکشنبه 16 تیر 1392 - ساعت: 15:18

چاپ

مواضع ضد اسرائیلی مصری ها با حضور مرسی محقق نشد


 کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به عدم مخالفت مردم با حرکت ارتش در خلع مرسی افزود : مواضع ضد اسرائیلی که مردم با حضور مرسی در انقلاب مصر به دنبال آن بودند، محقق نشد.

محمد جواد قائمی کارشناس مسائل سیاسی   با اشاره به  پارامتر های مهم تمام انقلاب ها گفت: مهمترین پارامتر هرانقلاب وجود و نقش رهبری انقلاب است که در مواقع بحران تامیین کننده شیوه مبارزه و مقاومت است.

وی افزود:حرکت سیاسی مصر به جهت نبود این پارامتر مهم، از اول هم یک انقلاب واقعی نبوده بلکه صرفا یک حرکت اعتراضی متاثر از احساسات درونی بوده است.

قائمی تصریح کرد: به جهت نبود یک رهبر واحد و مقتدر احتمال مصادره انقلاب مصر می رفت و از این رو حرکت فعلی در فضای سیاسی مصر امری محتمل بوده است که اقدامات مرسی در تحت شعاع قرار دادن احساسات ضد اسرائیلی به این حرکت سرعت بخشید.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به عدم مخالفت مردم با حرکت ارتش در خلع مرسی افزود : مواضع ضد اسرائیلی که مردم با حضور مرسی در انقلاب مصر به دنبال آن بودند محقق نشد و به جهت اینکه حداقل امنیت مصر تامین شود با حرکت ارتش مخالفتی نداشتند و از آن حمایت کردند./بلاغمطالب مرتبط با : مواضع ضد اسرائیلی مصری ها با حضور مرسی محقق نشد
دیدگاه شما در مورد : مواضع ضد اسرائیلی مصری ها با حضور مرسی محقق نشد

مواضع ضد اسرائیلی مصری ها با حضور مرسی محقق نشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ