• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21213 - تاریخ انتشار : جمعه 18 تیر 1395 - ساعت: 21:36

چاپ
احداث استخر ذخیره آب پلی اتیلنی با ظرفیت 2200 مترمکعب در روستای اوسا

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

احداث استخر ذخیره آب پلی اتیلنی با ظرفیت 2200 مترمکعب در روستای اوسا


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از احداث استخر ذخیره آب پلی اتیلنی با ظرفیت 2 هزار و 200 مترمکعب در روستای اوسا خبر داد.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر از احداث استخر ذخیره آب پلی اتیلنی با ظرفیت 2 هزار و 200 مترمکعب در روستای اوسا خبر داد و گفت: این استخر با آبگیری 1800 مترمکعب با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال با مساحت 35 هکتار اراضی کشاورزی تحت پوشش احداث شد.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت حفظ منابع آبی و استفاده بهینه از آن و به موجب جلوگیری از تخریب منابع خاک و پیشگیری از سیل در اراضی شیبدار، اجرای طرح‌های گوناگون آب و خاک از جمله احداث استخر پلی اتیلن با پوشش ژئوممبران احداثی روستای اوسا موجب بهبود وضعیت آبیاری و افزایش راندمان اراضی کشاورزی و امکان احداث باغات شده و موجبات زمان‌سنجی اقتصادی مالکین و اشتغال عده‌ای فراهم می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: در راستای تسهیل در امر کشاورزی، رفت و آمد ماشین آلات کشاورزی و انجام آسان‌تر کشاورزی مکانیزه، جاده بین مزارع به طول یک هزار متر در روستای دارابکلا با اعتبار بالغ بر 310 میلیون ریال انجام گرفت.

موسوی تصریح کرد: پیش از احداث این جاده، به‌دلیل وضعیت بسیار نامناسب جاده مذکور مشکلات بسیار زیادی برای کشاورزان منطقه به جهت عبور و مرور ایجاد شده بود.

وی همچنین از برگزاری 42 کلاس آموزشی ترویجی به مناسبت ماه مبارک رمضان در سطح روستاهای شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به ماه مبارک رمضان و حضور گسترده تر مردم از جمله کشاورزان در لحظات ملکوتی اذان در مساجد برای برگزاری نمازهای جماعت و با پیگیری‌های کارشناسان مراکز، این کلاس‌ها برگزار شد.

موسوی با بیان اینکه در مجموع 2 هزار و 860 نفر در این کلاس‌ها شرکت کردند، اظهار کرد: اصول فنی داشت برنج، بیماری‌های برنج، مبارزه تابستانه علیه آفات، تغذیه دام و نحوه شیردهی از جمله عناوین کلاس‌های برگزار شده بود.

به گزارش میانخبر، شهرستان میاندورود دارای دو بخش مرکزی و گهرباران با تعداد 53 روستا است که بیش از 90 درصد مردم این شهرستان به کشاورزی مشغول هستند.دیدگاه شما در مورد : احداث استخر ذخیره آب پلی اتیلنی با ظرفیت 2200 مترمکعب در روستای اوسا

احداث استخر ذخیره آب پلی اتیلنی با ظرفیت 2200 مترمکعب در روستای اوسا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ