• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21233 - تاریخ انتشار : یکشنبه 20 تیر 1395 - ساعت: 23:26

چاپ
وضعیت حجاب و عفاف در جامعه رضایت‌بخش نیست

مسؤول امور بانوان بخشداری گهرباران:

وضعیت حجاب و عفاف در جامعه رضایت‌بخش نیست


مسؤول امور بانوان و خانواده بخشداری گهرباران با انتقاد از وضعیت موجود در حوزه عفاف و حجاب، گفت: باید قدم‌های موثری برای بهبود وضعیت موجود برداریم.

به گزارش میانخبر، بی‌حجابی و در بیشتر مواقع بدحجابی مقدمه آلوده‌سازی حجب و حیا و عفاف یک زن است، ارزش زنان در جامعه همچون گنج و مرواریدی کمیاب است که باید از آن به‌خوبی نگهداری و محافظت شود.

خداوند در قرآن بارها از حجاب به‌عنوان حافظ انسان یاد کرده است که با مراجعه به این کتاب هدایت‌گر می‌توان به ارزش و جایگاه مقام زن پی برد.

افراد بسیاری با پوشش‌های زننده و به دور از فرهنگ و آموزه‌های دینی در اجتماع وارد شده و همانند عروسک‌های بدلی در ویترین مغازه‌ها به چشم می‌خورند که آن را به‌عنوان مد و معیارهای باارزش برای خود می‌دانند.

اما نکته قابل توجه این است که کلمه مد به تنهایی باعث شده که جوانان بسیاری از حجاب برتر فاصله گرفته و هر ساله با خیل عظیم مدهای ناهنجار مواجه شویم که طعمه اصلی در این میان جوانان هستند.

* لزوم حفظ امنیت زنان در جامعه

مسؤول امور بانوان و خانواده بخشداری گهرباران با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف از تأکیدات مکرر دین اسلام است، اظهار کرد: حجاب به معنای منزلت اجتماعی و دینی به‌شمار می‌آید و در مقابل نیز بی‌حجابی و بدحجابی باعث نابودی شخصیت زنان می‌شود.

مهدیه مسعودی بیان کرد: حجاب به معنی پرده و پوشش است و عفاف یعنی حیا، عفت و آبرویی که با هیچ مقداری سنجیدنی نیست.

وی با تأکید بر اینکه امنیت زن برایش همه چیز است، تصریح کرد: وقتی زن در جامعه امنیت داشته باشد به واسطه آن استعدادهایش نیز در کمال آرامش شکوفا می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: زن امنیت فردی و اجتماعی خود را خواهان است، دین و جامعه ایرانی با فعالیت زنان در نهادهای مهم کشوری مشکلی ندارد؛ درصورتی که حجاب اسلامی و شئونات رعایت شود.

* رعایت عفاف و حجاب از تأکیدات اسلام است

مسعودی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام درباره زن، عفاف و حجابش تأکید فراوان شده است، خاطرنشان کرد: جامعه ما هم اسلامی است و هم انقلابی عظیم به وسعت خون شهدا دارد یعنی همه ما موظفیم آنچه که تکلیف است را به نحو احسن انجام دهیم.

وی با بیان اینکه اینکه هفته‌ای در سال به‌نام عفاف و حجاب نامگذاری شده بسیار خوب است، ادامه داد: ای کاش برنامه‌های این هفته از حالت نمادین و کلیشه‌ای خارج شود و برنامه‌هایی که اجرا می‌شود بازتابش در تمام جامعه احساس و عملی شود.

مسؤول امور بانوان و خانواده بخشداری گهرباران از وضعیت موجود در حوزه عفاف و حجاب زنان و دختران در جامعه انتقاد کرد و افزود: امیدواریم به‌عنوان عضوی از جامعه زنان قدم‌های مؤثری برای بهبود وضعیت موجود برداریم و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) آماده کنیم.

این مسؤول یادآور شد: طی سال‌های اخیر نمایشگاه‌های عفاف در سطح کشور برگزار شده که بسیار موثر بوده و امیدواریم این مسائل بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و برای مقوله حجاب برنامه‌ریزی بیشتری شود.

* امکانات مناسب برای فعالیت بانوان گهربارنی فراهم نیست

مسعودی با اشاره به اینکه بانوان می‌توانند در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و هنری در جامعه نقش آفرین باشند، تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای تنها حضور بانوان در اجتماع را با نگاه انجام فعالیت‌های ساده ارزیابی می‌کنند.

وی با بیان اینکه امکانات مناسب برای فعالیت بانوان و جوانان بخش گهرباران فراهم نیست، ادامه داد: نبود سالن اختصاصی ورزشی برای بانوان و جوانان، نداشتن مجموعه فرهنگی و تفریحی، نبود کتابخانه، مشکلات برگزاری مراسم‌های مذهبی و نبود بودجه در زمینه اجرای برنامه‌های گوناگون از جمله مشکلاتی بخش گهرباران است.

مسؤول امور بانوان و خانواده بخشداری گهرباران خاطرنشان کرد: با کمک فرماندار و بخشدار توانستیم چندین جلسه مشاوره خانواده کلاس‌های آموزشی توانمندسازی بانوان در امر معروف نماز، جشنواره غذاهای بومی و محلی، جلسات سلامت در مورد بیماری‌های شایع، همایش پیاده‌روی بانوان و دیدار با خانواده جانبازان و ایثارگران را برگزار کنیم و همچنان کمبودهایی در این زمنیه وجود دارد که نیازمند همت مسؤولان پرتلاش است.

مسعودی در پایان گفت: امروزه جایگاه زن و خانواده، مهم‌ترین مسأله در کشور است و نباید صرفأ فقط به این فعالیت‌ها ختم شود و با توجه به ظرفیت این قشر حساس می‌توان زمینه شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان را فراهم کرد.دیدگاه شما در مورد : وضعیت حجاب و عفاف در جامعه رضایت‌بخش نیست

وضعیت حجاب و عفاف در جامعه رضایت‌بخش نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ