• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21287 - تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1395 - ساعت: 22:52

چاپ
ازدواج دو جوان با مهریه آب و قرآن در جوار حرم رضوی

ازدواج دو جوان با مهریه آب و قرآن در جوار حرم رضوی


دو جوان در جوار حرم امام رضا(ع) زندگی زناشویی خود را به نیت حضرت زهرا(س) با مهریه آب و قران آغاز کردند.

به گزارش میانخبر، ازدواج و یا پیوند زناشویی سرآغاز زندگی مشترکی است که از نظر اسلام پیمانی مقدس که برقراری آن بر اساس مقررات، آداب و رسوم، تشریفات، سنن و قوانین خاصی صورت می‌گیرد.

افراد به دلایل متعددی اقدام به ازدواج می‌کنند و اسلام در خصوص فلسفه ازواج می‌گوید: «و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم مودة و رحمة ان فی ذلک لآیات لقوم یتفکرون.»(روم:21) ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع، جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر دارد. ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری است; از جمله: ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و نتایج متعدد دیگر.

این روزها که بیشتر انسان‌ها درگیر مسائل و مشکلات دنیای دیجیتالی خود هستند کمتر سعی به ساده زیستی و پای بندی به سنت‌ها دارند و در زمینه ازدواج و تشکیل زندگی، شاید یکی از چیزهایی که مورد توجه خانواده‌ها بوده مهریه زن است که اعداد و ارقام مختلف به خود دیده و خواهد دید.

در روزهایی که سکه‌ها باید به تعداد سال تولد و ... باشد تا در چشم و هم چشمی کم نیاورند جوانانی هستند که با خلوص نیت و با تمسک به ائمه و معصومین به دور از زرق و برق دنیا، زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند همانطور که پیامبر فرمودند: "بهترین ازدواج‌ها آن است كه آسان‌تر انجام گیرد.

آقای نادری از اهالی شهرستان میاندورود و خانم حامدی از شهرستان جویبار زوج خوشبختی بودند که در جوار حرم امام رضا(ع) زندگی زناشویی خود را به نیت حضرت زهرا(س) با مهریه آب و قران آغاز کردند.

این داماد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در ازدواج و رابطه زناشویی قطعا تفاهم و ارتباط مناسب متقابل زمینه موفقیت در زندگی است و مهریه و هزینه‌های گزاف برای مراسم عقد و عروسی نقشی در این مسیر ندارد.

وی افزود: امیدواریم خانواده‌ها برای رسیدن دو جوان به هم موانع بی‌اهمیت زیر پای آنها قرار ندهند و یا در ابتدای زندگی مشترک آنان را گرفتار هزینه‌های بی‌مورد نکنند.مطالب مرتبط با : ازدواج دو جوان با مهریه آب و قرآن در جوار حرم رضوی
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • جمعه 01 مرداد 1395 - 09:08 محسن

    احسنت به شما زوج فهیم و بافرهنگ

    پاسخ به نظر
    + 7 - 0
دیدگاه شما در مورد : ازدواج دو جوان با مهریه آب و قرآن در جوار حرم رضوی

ازدواج دو جوان با مهریه آب و قرآن در جوار حرم رضوی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ