• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 21292 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 31 تیر 1395 - ساعت: 10:05

چاپ
دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود مطرح کرد

دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود مطرح کرد

دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود مطرح کرد


دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود گفت: انجام ساخت و ساز با استفاده از سازه سنگین در خارج از حریم 60 متر باید با کاربری توریستی باشد و ویلاسازی شخصی ممنوع است.

به گزارش میانخبر، رضا مهدیان طی مراسمی که با حضور مسؤولان کمیته‌های 9گانه ستاد دائمی سفر برگزار شد با بیان اینکه متقاضیان طرح که مراحل مقدماتی را گذراندند و هنوز با امور اراضی استان درباره محوطه ساحلی از اراضی دولتی قراردادی منعقد نکردند، اظهار کرد: کسانی که دارای پروانه بهره‌برداری موقت سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در دریا از اداره میراث فرهنگی نشده‌اند، بنابراین درجه طرح آنها مشخص نشده و نرخ‌های دریافتی مورد تأئید این اداره نبوده و از اعتبار ساقط است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های سالم‌سازی دریا یک نوع سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در حریم 60 متری دریا است، افزود: هر گونه ساخت‌وساز و یا استفاده از سازه‌های سنگین در این محوطه صددرصد غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد.

دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود خاطرنشان کرد: انجام ساخت‌و‌ساز با استفاده از سازه سنگین در خارج از حریم 60 متر باید با کاربری توریستی باشد و ویلاسازی شخصی ممنوع است.

مهدیان با اعلام اینکه ساخت‌وساز ساحل دریا که از اراضی دولتی است باید با هماهنگی و مجوز امور اراضی استان انجام شود، گفت: بعد از آن با پروانه مربوطه کوتاه‌مدت و دارای مدت زمان مشخص در قرارداد امور اراضی حق فعالیت دارند.

محمدرضا غلامی معاون فرماندار میاندورود نیز در حاشیه این مراسم به مدیریت و درخواست گزارش دقیق از کمیته‌ها، تأکید بر انجام شرح وظیفه مطابق با ابلاغ صادره که برگرفته از دستورالعمل صادره از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در راستای دستور فرماندار میاندورود به‌عنوان متولی اصلی دریا و نماینده عالی دولت در شهرستان صادر شد، تأکید کردند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود مطرح کرد
دیدگاه شما در مورد : دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود مطرح کرد

دبیر ستاد دائمی خدمات سفر ساری و میاندورود مطرح کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ